اخباراخبار جهان

Uniswap v3 باعث رونق جدید DeFi خواهد شد؟

با افزایش Uniswap's TVL از 13.7 میلیون دلار به 8.5 میلیارد دلار از زمان شروع تکرار نسخه 2 ، برخی از تماشاگران معتقدند که راه اندازی v3 DEX می تواند باعث ایجاد رالی بعدی DeFi شود.

Uniswap v3 باعث رونق جدید DeFi خواهد شد؟

با ارزش کل قفل شده در بودجه غیرمتمرکز Ethereum که اکنون 89 میلیارد دلار است ، بازار مشتاقانه منتظر است ببیند که آیا راه اندازی UniSwap v3 می تواند کاتالیزور برای اجرای بعدی گاو بزرگ DeFi باشد.

نوشته های مشابه

Uniswap v3 با راه اندازی برنامه ریزی شده برای 5 مه نوید ویژگی ها و فرصت های پیشرفته جدیدی برای تولید محصول می دهد.

Uniswap بر سه ویژگی جدید برای تأمین کنندگان نقدینگی تأکید دارد: استقرار سرمایه قابل تنظیم در کل منحنی قیمت بازارها به صورت نقدینگی متمرکز ، هزینه های سازنده بازار طبقه بندی شده که بازده افزایش یافته برای جفت های ناپایدار را از دست می دهد ، و دسترسی کمتری به سخنرانی ها برای بهبود تمامیت داده ها دارد.

پیش بینی می شود که کاهش احتمالی هزینه های Ethereum به دلیل ارتقا EIP-1559 در ماه ژوئیه ، ارزش پیشنهادی v3 را افزایش دهد و آخرین نسخه Uniswap نیز پس از اجرای راه حل راه اندازی لایه های دو ، در Optimism راه اندازی می شود.

با ویژگی نقدینگی متمرکز جدید که نوید محصولات بازده منحصر به فرد و قابل تنظیم کاربران را می دهد ، به نظر می رسد یک بخش نوپای DeFi متخصص در توکن سازی بازده های آینده آماده شکوفایی است.

1 / Uniswap v3 بهره وری و نقدینگی سرمایه را برای نشانه های مصنوعی ساخته شده با UMA بهبود می بخشد.
ویژگی تعیین کننده این ارتقا “نقدینگی متمرکز” است. این به تأمین کنندگان نقدینگی فردی امکان کنترل بیشتر بر نحوه تأمین نقدینگی را می دهد. https: //t.co/sysXbun0qg
– UMA (UMAprotocol) 3 مه 2021

پروژه های نوظهور مانند Alchemix اخیراً از قول توکن سازی بازده در آینده از رشد شهابی برخوردار شده اند ، در حالی که افرادی مانند Alchemist Coin از قراردادهای V2 Geyser Ampleforth استفاده می کنند تا به کاربران امکان ایجاد نشانه های غیر قابل استفاده را بدهد که نشان دهنده ادعا در مورد هزینه های ارائه دهنده نقدینگی Uniswap در آینده است.

بعلاوه ، مبادلات غیرمتمرکز جدید برای تسهیل تجارت در بازدههای توکن سازی شده در آینده نوآوری دارند ، زیرا پندل ماه گذشته 3.5 میلیون دلار از سرمایه گذاران عمده برای ساخت یک سازنده بازار خودکار متخصص در دارایی های تخریب کننده زمان جمع آوری کرده است.

آدام کوکرین ، Cinneamhain Ventures Partner ، درمورد اتمام پیشنهاد LBP عمومی Pendle ، در اوایل این ماه ، مبادله پیش رو را ایجاد “یک دسته کاملاً جدید از بازار در فضای DeFi” توصیف کرد.

23/1
یکی از کلاه های کوچک جدیدی که اخیراً قصد پوشش آن را داشتم $ PENDLE (pendle_fi) است.
من فکر می کنم آنها تنها پروژه های جدیدی هستند که من دیده ام و فکر می کنم دسته کاملا جدیدی از بازار در فضای تعریف ایجاد می کند. pic.twitter.com/by1u3PZabT
– Adam Cochran (adamscochran) 1 مه 2021

حذف v2 در تاریخ

Uniswap v2 در تاریخ 18 مارس 2020 در شبکه اصلی Ethereum راه اندازی شد. در آن زمان ، مبادلات غیرمتمرکز تقریباً 13.7 میلیون دلار قفل شده بود که ارزش کل آن قفل شده است یا TVL ، در حالی که TVL بخش DeFi گسترده تر تقریبا 550 میلیون دلار بود.

علی رغم جنجال بسیاری در مورد محبوبیت سیاست لیست باز خود در میان کلاهبرداران و جعل هویت و هزینه های تجاری نسبتاً بالای آن در مقایسه با برخی از سیستم عامل های متمرکز ، TVL Uniswap در ماه آگوست بیش از 100 میلیون دلار فشار آورد زیرا TVL بخش تا سپتامبر به 7.5 میلیارد دلار رسید.

پس از مواجهه با مجموعه ای از حملات استخراج خون آشام از سوی رقیب کشاورزی DEXes ، در تلاش برای کاهش نقدینگی سیستم عامل ، Uniswap در ماه سپتامبر رمز عبور بومی خود را به کاربران پروتکل v2 تبدیل کرد و ماه را با TVL بیش از 2 میلیارد دلار بست.

در حالی که بازارهای DeFi در Q4 2020 خنک شدند در حالیکه بیت کوین به بالاترین رقم جدیدی از 20،000 دلار رسید ، TVL بخش از ابتدای سال 2021 افزایش یافته است ، در حالی که ارزش قفل شده در Uniswap از 2.15 میلیارد دلار به 8.53 میلیارد دلار رسیده است ، به گفته DeFi Llama.

حجم معاملات هفتگیUniswap برای اولین بار 10 میلیارد دلار عبور کرد !!!
10 میلیارد دلار در هفته بیش از 0.5 تریلیون دلار در سال است pic.twitter.com/ZibcDT9Zob
– Hayden Adams (haydenzadams) 20 آوریل 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx