Algorithmic Stablecoin

Algorithmic Stablecoin چیست؟

یک Algorithmic Stablecoin برای دستیابی به ثبات قیمت و همچنین متعادل کردن عرضه در گردش یک دارایی از طریق اتصال به یک دارایی ذخیره مانند دلار آمریکا، به عنوان مثال، طلا یا هر ارز خارجی طراحی شده است.

به عبارت دیگر،

 

این coin ها به معامله‌گران این امکان را می‌دهند که بسیاری از مزایای دارایی‌های crypto مانند ETH و BTC را بدون خطر نوسانات بیش از حد قیمت دریافت کنند.

وقتی به تاریخچه Algorithmic Stablecoin نگاه می‌کنیم، سال 2013 اولین نمونه‌ای بود که آن‌ها بر روی بلاک چین Bitshare راه‌اندازی شدند.

طولانی ترین استیبل کوین الگوریتمی در حال حاضر آمپلفورث (AMPL) است.

یک Algorithmic Stablecoin نمایشی از غیرمتمرکزسازی واقعی است، بدون هیچ نهاد نظارتی برای حفظ یا نظارت بر روند، زیرا کد چیزی است که هم عرضه و هم تقاضا را در کنار قیمت هدف بر عهده دارد.

این مزایای اساسی راه‌حلی مقیاس‌پذیر را ارائه می‌دهد که در حال حاضر توسط هیچ مجموعه دیگری در بازار ارائه نشده است، و عدم وجود الزامات دارایی ملموس در پشت استیبل کوین الگوریتمی، احتمال خطاها را از طرف کاربر حذف می‌کند.

Algorithmic Stablecoin نیاز در اکوسیستم crypto را با ایجاد پل اعتباری به اکوسیستم coin که کاربران می‌توانند آن را به اشتراک بگذارند، برطرف می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا