اخبارصرافی

معاملات Uniswap یک تریلیون دلاری میشود

در جدید ترین اطلاعات از منابع رسمی بازار ساز خودکار Uniswap  یه تازگی حجم تراکنش بالای 1 تریلیون دلاری را تجربه میکند. این بستر هم اکنون رشد مضاعف داشته و این بار توانست حجم تراکنش بالای 1 تریلیون دلار را برای خود رقم بزند.

صرافی خدمات رسان Uniswap  که یکی از صرافی های خدمات رسان مطرح در حوزه مالی کریپتوکارنسی است در مدت زمان 1 ساله توانست چیزی به اندازه 10 برابر رشد را در بخش تراکنش های مالی دیجیتال در کارنامه عملکرد خود ثبت کند.

بر اساس گزارش هایی از منابع معتبر در خصوص عملکرد این صرافی، آخرین بار در ماه فوریه سال میلادی 2021 مطلع شدیم که حجم معاملات این صرافی مرز 100 میلیادر دلاری را رد کرده است.

همین طور در ماه آوریل از طرف Uniswap  با همراهی شرکت پشتیبان DEX یک شاخه از مسیر سرمایه گذاری در حوزه مالی دیجیتال افزوده شد که بر توسعه web3 معطوف بود.

در ادامه

علاوه بر آن با نگاهی به عملکرد Uniswap میتوان دید که این صرافی در ماه نوامبر سال میلادی 2018 عملکرد خود را به عنوان یک استارت اپ در حوزه مالی کریپتوکارنسی به مدیریت عامل هیدن آدامز (Hayden Adams)،از کارمندانی است. که سابقا در شرکت زیمنس فعالیت میکد آغاز کرد.

دو سال بعد از شروع فعالیت این استارت اپ با توسعه هم زمان بازار امور مالی نامتمرکز حوزه DeFi صرافی Uniswap  توانست از بستر به وجود آمده استفاده و با عملکرد مطلوب و ایده آل خود در این بخش ظاهر شود.

این پیشرفت برای صرافی Uniswap  به عنوان نقطه عطفی بود تا بتواند دیگر برنامه های مالی خود را در این بخش عملیاتی کند. درخشش Uniswap زمانی در بازار مالی دیجیتال مشهود شد. که دیگر صرافی ارائه خدمات مالی مبتنی بر اوردربوک ها رشد قابل ملاحظه ای را تجربه نکردند. در حالی که یا حضور قوی Uniswap  این صرافی توانست یک رقیب پر قدرت برای صرافی های مطرح بایننس، هوبی و کوین بیس شود.

در ادامه

ماه سپتامبر سال میلادی 2020 Uniswap با ایده ارائه توکن های رایگان برای کاربران خود توانست جلب نظر مخاطبان خود را افزایش دهد. و در میان آنها حجم محبوبیت بیشتری را پیدا کند.

از آنجا که پلتفرم Uniswap بر اساس اهراز هویت کاربران نیست. از جانب عده زیادی از رقبا، تحلیل گران و… مورد قضاوت های منفی قرار گرفت. و اتهاماتی نظیر بستر پولشویی و یا قمار بازی و… بر این نهاد خدمات رسان دیجیتال وارد شد.

و بعد از آن نیز در جریان حواشی  کلاه برداری های جدیدی قرار گرفت که در بستر Uniswap انجام می پذیرفت. این صرافی برای کنترل و جلوگیری از بروز فعالیت های متخلفانه نا توان بود. تا در نهایت پیرو دادخواست دسته جمعی در مقابل مخاطبان به توضیح در این خصوص وادار شد.

در ادامه نیز توکنuni هم به علت حواشی صرافی Uniswap  و هم جریانات اخیر بازار مالی کریپتوکارنسی حال و روز خوشی را سپری نمیکند.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


معرفی صرافی یونی سواپ بزرگترین صرافی غیرمتمرکز
Uniswap v3 باعث رونق جدید DeFi خواهد شد؟
Uniswap v3 از نظر حجم ، از SushiSwap پیشی می گیرد و در این ماه از v2 پیشی می گیرد.
مقیاس بندی لایه دو برای Uniswap v3 در Arbitrum و Optimism تنظیم شده است.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx