تکنولوژیمفاهیم پایه

STEPN استپن چیست؟ راه بروید و پول دربیاورید!

ماجرای قدم زدن در فضای مجازی و پول در آوردن افراد چیست؟ STEPN استپن همان پلتفرمی است. که این قابلیت را برای کاربران فضای مجازی ایجاد میکند. و همین موضوع برای کاربران انگیزه ای است تا به این شبکه بپیوندند تا بتوان با حضور در شبکه مجازی کسب درآمد کنند.

STEPN استپن یک شبکه ای است مبتنی بر سولانا که اخیرا سر و صدای زیادی به پا کرده است. کاربران با ملحق شدن به این شبکه میتوانند قدم بزنند و ارز دیجیتال دریافت کنند. حال در این مقاله به این موضوع میپردازیم که چگونه میتوان از این پلتفرم استفاده کرد.

پلتفرم STEPN استپن

زمانی که بازی های بلاک چینی در شبکه های مجازی فراگیر شد. پلتفرم رونین (Ronin) به عنوان یک بستر مورد پسند کاربران هک شد و تاثیر بسزایی در ذهنیت مشارکت کنندگان در بستر های بازی به جهت کسب پول و سرمایه گذاشت.

تاریخچه هک این پلتفرم به “هک 620 میلیون دلاری” معروف است. اما باز با ارائه پلتفرم های جدید، هنوز زیر شاخه های گیمیفای (Gamefi) در حال توسعه است. پلتفرم های گوناگون با الگوریتم های متفاوت نظر عده زیادی از کاربران را به خود جلب میکند.

STEPN استپن پروژه ای از سمت گروه تهیه و توسعه فایند ساتوشی لب (Find Satoshi Lab) است. استپن بر پایه حرکت و کسب درآمد در شبکه سولانا راه اندازی و توسعه داده شد. از زمان شروع فعالیت استپن در 3 ماه نخست سال 2022به اندازه 26 میلیون دلار درآمد را به خود دید. که نشانه مطلوبی برای این دست از پروژه ها در زمان شروع فعالیت است.

در این پلتفرم افراد مشارکت کننده در این بستر میتوانند هر اندازه که مایل باشند قدم بزنند. و بر اساس شماره قدم هایشان، پاداش هایی در فرمت ارز دیجتال دریافت کنند. هم اکنون این اپلیکیشن در میان کاربران علاقه مند رایج شده و به اندازه 1 میلیون نصب فعال در بستر خود دارد.

شیتی منقانی (Shiti Manghani) به عنوان یکی از مدیران گروه توسعه استپن در این خصوص گفت:

از دو ماه قبل یعنی تقریبا اواسط ماه مارس اپلیکیشن استپن به اندازه 100000 کاربر فعال در بستر خود داشت. هم اکنون با گذشت مدت زمان کوتاهی استپن از چیزی بالغ بر دو برابر حالت قبل میزبانی میکند.

تفاوت استپن با دیگر بازی های توسعه داده شده در این فضای مالی در این است که کاربران بر خلاف سایر بازی های که میبایست بنشینند و بازی کنند. در استپن باید حرکت کند و بازی کند و موضوعی که فعالیت و تناسب اندام را به کاربران یاد آوری میکند. و با تندرستی بتوانند ثروتمند شوند. از این رو برای کاربران این شبکه کفش های مناسب هدف طراحی شده است. این کفش ها همان NFT ها است. که در دسترس کاربران قرار میگیرد.

از طرفی با رشد و توسعه استپن رویداد هایی ویژه سازمان های خودگردان نامتمرکز برگذار میشود که همگی مبتنی بر سولانا است. دین پاپاس (Dean Pappas)، مدیر پروژه شبکه اجتماعی گریپ (Grape) عنوان کرد که هم اکنون عده زیادی از اعضای گریپ از کاربران استپن هستند و در این پروژه مشارکت میکنند.

وی در این خصوص توضیح داد:

یکی از بخش هایی که برای ما مهم و قابل توجه است ارائه  پل های ارتباطی میان مردم و ارز های دیجیتال است. استپن از دسته پلتفرم هایی است که این کار را انجام میدهد.

این بستر که خود از نمونه های موفق و ساده در دست کاربران است یکی از بهترین پلتفرم هایی است که به کاربران امکان ورزش روزانه در 10 دقیقه را فراهم میکند در عین حال کسب درآمد را برایشان مقدور میسازد.

در ادامه استپن با استفاده از گرین ساتوشی توکن (Green Satoshi Token) پاداش کاربران را به ازای قدم های آنها پرداخت میکند.

با استناد به داده های وب سایت کوین گکو با افزایش تعداد مخاطبان STEPN استپن توکن بومی این بازی یعنی گرین ساتوشی توکن (Green Satoshi Token) به اندازه 40 درصد رشد را در خانواده مالی کریپتوکارنسی تجربه کرد. این رشد ارزش در مدت زمان 30 روزه برای این دارایی مقدر شد.

استپن نیز مشابه بازی اکسی اینفینیتی برای شروع کار کاربران را ملزم به خرید یک NFT از پلتفرم میکند.هم اکنون میزان معاملات NFT ها در استپن به 12 میلیون دلار رسیده است.

بریث هپی (Breathe Happy) که پیش از این به عنوان مدیر عامل شرکت تناسب اندام بود. در این خصوص گفت:

این پلتفرم میتواند برای افراد مهم و موثر باشد.با مشارکت کاربران در این بخش افراد دیگر مجبور به تهیه دوچرخه ۱٬۰۰۰ پوندی [۱٬۳۰۰ دلاری] ندارند.

در ادامه

کاربران شبکه برای این که بتوانند در این بازی ها مشارکت کنند میبایست کفش تهیه کنند. این کفش ها در قالب توکن های غیر مثلی در دسترس است. هر کاربر میبایست حداقل یک عدد NFT در بستر خود داشته باشد. لازم به ذکر است که ارزان ترین NFT این پلتفرم به اندازه 11.5 واحد از دارایی سولانا است. یعنی چیزی معادل  ۱٬۰۰۰ دلار برای هر بازیکن یا پلیر. پس از تهیه کفش بازیکنان میتوانند با دویدن کسب درآمد کنند.

در هر حال پلتفرم استپن در صدد است تا قابلیتی ایجاد کند که کاربران درابتدای مسیر مجبور به تهیه NFT که توکن های غیر مثلی هستند و اغلب گران قیمت اند نباشند. به این شکل که امکانی در این بخش باشد که به واسطه آن کاربران بتوانند با قرض گرفتن کفش از دیگر بازیکن بتواند در کسب در آمد با یکدیگر سهیم شوند.

مدیر عامل گروه گریپ در این خصوص گفت:

در پلتفرم استپن قیمت کفش های ورزشی بالا است. و همچنین در حال افزایش است.

بردگی دیجیتال

پلتفرم های جدید دیجیتالی که میتنی بر خرید توکن های غیر مثلی است. از سمت عدهای از کارشناسان مالی مورد انتقاد قرار گرفت.

به گفته تحلیل گران مطرح این حوزه:

این عادلانه نیست که بازیکنان در زمان شروع فرایند برای خرید NFTهزینه صرف کنند. و یا به واسطه عدم پرداخت هزینه برای دریافت NFT ها مجبور به اجاره NFT شوند. و بعد از این میبایست با دویدن و فعالیت کردن در پلتفرم بتوانند دستمزد خیلی کمی را برای خود تهیه کنند.

اما موضوع اینجا است که پلتفرم هایی است که مشارکت در آنها هزینه ای ندارد و نیازی به خرید NFT  در ابتدای کار نیست. جنوپتز (Genopets) یکی از همین پلتفرم هایی است که وابستگی مالی در ابتدای مسیر ندارد.

این پلتفرم  برای ساخت NFT ها در جریان بازی هزینه ای دریافت نمیکند. این پلتفرم تلفیقی از پلتفرم بازی های رایگان کامپیوتری و پلتفرم های کسب درآمد میباشد. اما این پلتفرم در برابر STEPN استپن جذابیت کمتری دارد. و مخاطبان از STEPN استپن بیشتر استقبال کردند.

همین موضوع خود نشان دهنده تمایل مردم برای بازی های اکت دار است. و کاربران علاقه مند اند تا در بستر های که فعالیت نیاز دارند مشارکت فعال داشته باشند.

منبع: coindesk

مطالب بیشتر:


وودوو بر روی توسعه بازی های بلاک چینی 200 میلیون دلار سرمایه گذاری میکند
متاورس Metaverse چیست؟ و چه ارتباطی با دنیای ارزدیجیتال دارد؟
ردپای بانک های بزرگ دنیا در سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال
بازی Blockchain و استودیوی NFT توسط Polygon راه اندازی می شود.
کاربرد بلاک چین در متاورس چیست؟/ارز دیجیتال در متاورس چه کاربردی دارد؟

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx