اخباراخبار بیت کوین

کامپیوتر های کوانتمی بیت کوین را هک میکنند/احتمال هک بیت کوین در نسل آینده

مارک وبر یکی از فیزیکدان های کوانتمی و از اساتید دانشگاه ساسکس (Sussex) نظر خود را در مورد بیت کوین و پلتفرم بلاک چین این گونه عنوان میکند. که این دارایی به واسطه ابر کامپیوتر های کوانتمی امکان هک شدن دارند.

هم اکنون بیت کوین بر مبنای بلاک چین یک سیستم غیر قابل نفوذ است. و علم و پیشرفت آن برای دسترسی به ابر کامپیوتر های کوانتمی فاصله زیادی دارند. 

کامپیوتر های کوانتمی و ساختار آنها:


این دسته از رایانه ها قدرت پردازش آن ها به جای بیت و بایت کیو بیت و کیو بایت است. و تفاوتی که در سایر کارکرد ها دارند این است که داده ها را در حجم چند برابری پردازش میکند.

هم اکنون بشر برای دست یابی این دته از کامپیوتر ها راه زیادی را در پیش دارد. اما در ماه نوامبر سال 2021 یک شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی با نام IBM که یکی از بزرگ ترین فعالان این حوزه است توانست به تراشه محاسباتی کوانتومی 127 کیلوبیت دست پیدا کند. این تراشه اولین سخت افزاری بودکه توانست غول 100 کیلو بیتی را بشکند.

مارک وبر در خصوص بیت کوین و هک کوانتمی میگوید که برای شکستن بیت کوین یک کامپیوتر کوانتمی دست کم 13 میلیون کیلوبیت باید در اختیار داشته باشد. تا بتواند بلاک چین را در هم بشکند.

اما موضوعی که هست این است که این حجم آیا قابل دستیابی است یا خیر؟ در پاسخ باید گفت بله. دسترسی به این حجم از پردازش برای کامپیوتر های کوانتمی دور از ذهن نیست. و قابل کسب است. همین موضوع میتواند تهدیدی جدی برای بین کوین در نسل های آینده باشد.

مارک وبر در این خصوص گفت:

طبق نتایج به دست آمده از تخمین و محاسبات هم اکنون ما به حجم 300 میلیون کیلو بیت برای شکستن بلاک چین نیاز داریم.

هم اکنون این حجم در دست نیست. اما در آینده قابل اکتساب است.

این فیزیک دان در مورد بیت کوین و تهدید رایانه های کوانتمی میگوید که بیت کوین با ارائه یک هارد فورک میتواند از این خطر ایمن شود.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


رکورد جدیدی از کیف پول بیبی دوج/ رشد بیبی دوج به نسبت هفته های گذشته
سولانا با ارتقاء به به نسخه 1.8.14 عملکرد ضعیف خود را جبران میکند
شیبا اینو دارایی که در کیف پول نهنگ ها جا خوش کرده است!

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx