اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

سناتور های آمریکایی به دنبال لغو مصوبه مالیات ارز های دیجیتال

به گزارش دیکریپت طرح وضع مالیات ارز های دیجیتال طی چند روز گذشته توسط رئیس جمهور وقت ایالت متحده آمریکا تصویب و لایحه آن امضا شد.  در ادامه این جریان تد کروز نماینده ایالت تگزاس برای مقابله با این طرح. از روش سد رای تلاش میکند. تا جلوی عملکرد این مصوبه . گرفته شود.

این نماینده پیش تر نیز. از این روش. برای پیش برد نظرات خود. استفاده کرده بود. که از نظر همکاران وی تد کروز تنها برای ایجاد وجه تمایز بین خود و سایر همکاران به این اقدام دست میزند. بر اساس روند سد رای. هر نماینده توانایی به تعویق انداختن یک مصوبه و حتی لغو آن را در دستگاه خواهند داشت.

با این تفاسیر پیش بینی میشود. که تد کروز طبق روال کاری خود برای لغو یا به تعویق انداختن لایحه سرمایه گذاری زیر ساختی 1.2 تریلیون دلاری که بخش عمده هدف آن جبران بدهی های دولت است تلاش خواهد کرد.

وی بدین منظور طرحی را پیشنهاد کرده. که مواد آن معطوف بر لغو مصوبات قانون گذاری است. همزمان به ارائه این طرح دو تن از حامیان سر سخت بیت کوین و دارایی های دیجیتال. با نام ران وایدن و سینتیا لومیس نیز طرحی به منظور جایگذاری با مصوبه جدید. ارائه داده اند.  در حالی که تد کروز نیز بر ارائه طرح خود پا فشاری میکنند.

کروز:

پیش از این تگزاس با عنوان “قطب صنعت ارز دیجیتال” در میان مردم. شناخته شده است.

تصویب مقررات سخت گیرانه در این حوزه با شعار  های حمایتی در تضاد است. و باعث به خطر افتادن. صنعت دارایی های دیجیتال. میشود.

مصوبه مجلس آمریکا:

این طرح با هدف جبران هزینه های توسعه. وضع شده است. در ادامه طرح تلاش برای بهبود گزارش های مالیاتی در حوزه فعالیت ارز های دیجیتال. صورت گرفته است. که مشخصا در این طرح افراد کارگذار شامل افرادی میشود که در بخش دارایی های دیجیتال فعال اند. و کلیه این دست از فعالان را شامل میشود.

انجام این کار مستلزم آن است. که کابران در حین تراکنش دیجیتال خود گزارشاتی. در خصوص تکمیل اطلاعات. اداره در آمد ارائه کند. تا عملیات اخذ مالیات از کاربران و کارپردازان به درستی صورت پذیرد.

انتقادات بر مصوبه مالیات ارز های دیجیتال

با ارائه این طرح کارشناسان زیادی اجرایی شدن آن را. دچار اشکال دیده. و به صورت منتقدانه نظرات خود را عنوان کرده اند.

در این مصوبه صرافی ها باید گزارشاتی تراکنش های دارایی های دیجیتال را ثبت کنند. در این بخش انجام این کار از سمت صرافی ها با مشکل رو به رو است. چون آنان با پذیرش این مصوبه دچار مشکل هستند.

مسئله دیگر ماینر ها و عملکرد آن ها است. برای استخراج کننده های دارایی های دیجیتال و سرمایه گذاران این حوزه عملیات بر اساس سلسله مراتب بلاک چین انجام میپذیرد.

با توجه به مواد اجرایی مصوبه، دسته دوم کاربران که در پلتفرم میبایست گزارشات تراکنش ها را ارسال کنند.در حالی که خود دسترسی به این اطلاعات را ندارند.

چگونه توانایی این کار را خواهند داشت؟ و در ادامه ماینر ها در شبکه به پردازش شبکه بپردازند. کاربران مشتریان این گروه نیستند با این حساب انجام این کار غیر ممکن خواهد بود.

عده دیگر از منتقدان این مصوبه موضوع را از دیدی منع فعالیت ارز های دیجیتال بررسی میکنند. و بر این باور اند که دولت از این طریق مسیر سد سازی جلوی پیشروی دارایی های دیجیتال را برای خود میسر کرده است.

در ادامه وزارت خزانه داری آمریکا در برخورد با این خبر آن را جدی نگرفته و بر اهمیت کم این مصوبه اشاره داشت. پیش بینی میشود. که از سمت این وزارت خانه مواد اجرایی به صورت صد در صد اجرا نشود. و با دیدی منعطف تر با مسائل برخورد کند.

و اما

مصوبه جدید و در مقابل دو طرح. ارائه شده. از سمت تد کروف و وایدن و لومیس گزینه های پیشنهادی هستند. در طرح وایدن و لومیس  با ارائه دقیق از تعریف کارگذار. در آن به روشنی خانواده کرپتو کارنسی. مستثنی شده است. که شامل استخراج کننده ها، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان دارایی های دیجیتال و والت های مربوطه آن ها میشود.

در مقابل تد کروز سعی دارد که با استفاده از لغو کامل مقررات موضوع پرداخت مالیات ارز های دیجیتال را حل کند. در ادامه تد کروز به دلیل عدم کسب عنوان مقام عالی رتبه در هیچ کمیته ای از کمیته سنا را ندارند. توانایی ارائه طرح خود را ندارد. و به نسبت وایدن و لومیس چالش بیشتری را متحمل خواهد شد.

او تنها به وسیله مقامی که از طرح او حمایت کند قادر به ارائه طرح خواهد بود. در مقابل وایدن و لومیس در این بخش به حالت مستقیم توانایی عنوان  طرح را در سنا دارند.

مطالب بیشتر:


بزرگ ترین شرکت تولید دستگاه استخراج فروش دستگاه به چین را متوقف کرد
قانون گذاری ارز دیجیتال از زبان مدیر عامل جی پی مورگان
رئیس جمهور دستور بازنگری در مقررات استخراج ارز دیجیتال را صادر کرد
بورس از پهنای باند هسته ای برای استخراج ارز دیجیتال استفاده نکرده است

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx