bitcoinاخباراخبار بیت کوین

20 درصد مالیات بر سود معاملات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی

در سال 2023 کره جنوبی 20 درصد مالیات بر سود معاملات ارزهای دیجیتال وضع خواهد کرد

پس از چندین تاخیر، دولت کره جنوبی برای دارندگان ارزهای دیجیتال مالیات طرح کرد. در روز چهارشنبه دولت کره جنوبی اصلاحی برای وضع مالیات بر سود حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال صادر کرد. آسیا امروز گزارش کرد که پس از اخطار قانونی تا 21 ژانویه، این اصلاحیه احتمالاً در فوریه تصویب می‌شود. با این وجود فقط در سال 2023 از ارزهای دیجیتال مالیات دریافت خواهد شد.

این پیشنهاد شامل انواع مالیات‌های مازاد بر سود سرمایه، با برنامه مالیات تدریجی برای سود سهام می‌شود. دارندگان ارزهای دیجیتال، هرکسی که سالانه بیش از 2.5 میلیون وون (2300 دلار) از سود ارزهای دیجیتال درآمد داشته باشد، موظف به پرداخت 20 درصد مالیات خواهد بود. مقامات برای ارزهای دیجیتالی که قبل از شروع برنامه مالیاتی خریداری شده بودند، بلافاصله قبل از سال 2023 بالاترین قیمت بازار یا قیمت واقعی را در نظر می‌گیرند.

نوشته های مشابه

برنامه مالیاتی پیشنهادی چندین بار در سال 2020 پیش بینی و به تعویق افتاد. پس از لابی گری از طرفداران محلی ارزهای رمزنگاری شده، دولت در ابتدا اجرای آن را تا سال 2022 عقب انداخت. حالا که دولت تاریخ اجرای مالیات را روی سنگ حک کرده است این تعلیق طولانی‌تر شده است.

اگرچه ارزهای دیجیتال در کره از محبوبیت نسبی برخوردار بودند اما پس از بازار خرسی 2018، از محبوبیت ارزهای دیجیتال کاسته شد.

دولت کره تلاش کرد در زمینه‌های گوناگونی مثل هویت دیجیتال و رأی گیری بر بستر بلاک چین ابتکار عمل داشته باشد. دولت کره مرکز اصلی جمعیت بوسان را به عنوان شهر بلاک چین تعیین کرد؛ اگرچه برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که این طبقه بندی پایه و اساس ندارد. همزمان دولت برای برخی از ارزهای دیجیتال موضع قاطعانه‌ای اتخاذ کرد. همچنین بعضی از مدیران صرافی‌های بزرگ محلی بیتمب (Bithumb) را به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب قرار دادند.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 7 ژانویه 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx