اخباراخبار قانون گذاری

نمایندگان مجلس آمریکا به دنبال مسدود سازی تراکنش های بین المللی رمزارز ها

جری بریتو (Jerry Brito) به عنوان مدیریت اجرایی  Coin Center مشغول فعالیت است. او در نتیجه فعالیت های خود در زمینه دارایی های مالی در ایالت متحده تلاش کرد تا توجه اعضای مجلس ایالت متحده را به سمت لایحه ای که از قبل به تصویب رسیده در خصوص مسدود سازی تراکنش های دیجیتال جلب کند.

و در وضعیتی بحث بر انگیز با عقیده های گوناگون از نمایندگان در مجلس در نهایت تصمیم به حذف این لایحه اتخاذ شد. و تاثیر آن بر روی بازار مالی دارایی های دیجیتال نمایان شد. با حذف این لایحه از مصوبات دولت امکان مسدود سازی تراکنش های بین المللی ارز های دیجیتال برای وزارت خزانه داری فراهم میشود.

و در پایان این تصمیم گیری نماینده منتخب مردم به نام جیم هیمز (Jim Himes) در توییتر خود گفت:

خوشحالم که پایان چالش های امروز به یک تصمیم مناسب منجر شد. از همکاران خود متشکرم.

دستاورد لایحه مسدود سازی تراکنش ها که هفته گذشته مواد آن در صحن علنی مجلس ایالت متحده مطرح شد. به وزارت خزانه داری  آمریکا این امکان را میدهد که در صورت مشاهده معاملات و حساب های کاربرانی که به واسطه دارایی های دیجیتال پولشویی و اقداماتی از این دست انجام میدهند دسترسی مسدود سازی را خواهند داشت. این لایحه تلاش میکند تا در کنار رقابت مالی آمریکا با چین امنیت اقتصادی را در فضای مالی ارز های دیجیتال فراهم آورد.

در عوض این نکته نیز حائز اهمیت است. که به واسطه این مصوبه جدید وزرات خزانه داری میتواند با دسترسی به تمامی نهاد ها و موسسات مالی ایالت متحده تعاملات با صرافی های ارائه دهنده خدمات مالی نامتمرکز  را مسدود کند.

این بخش شامل حال صرافی های فعال در این بخش که توسط یک استخراج کننده یا فردی با اصالت غیر از آمریکایی است نیز میشود.

هم اکنون با نشست های متعدد در مجلس ایالت متحده این امکان و دسترسی برای وزرات خزانه داری با توافق هایی از سمت رئیس فدرال رزرو، وزیر امور خارجه، تنظیم کننده های فدرال و سایر آژانس ها فراهم است. و میتواند از اختیارات خود استفاده لازم را ببرد.

منبع: Coindesk

مطالب بیشتر:


بازار ارز دیجیتال و امنیت – چگونه امنیت ارزهای دیجیتال خود را تامین کنیم؟
دیفای DeFi چیست؟ بررسی مزایای انجام امور مالی غیر متمرکز
تصویب لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری با مالیات کریپتو
تعلیق حساب کاربری اینفلوئنسرهای ارزهای دیجیتال در توئیتر
سهام Crypto در معرض ریزش قرار می گیرد زیرا BTC ارزش خزانه را پشتیبانی می کند.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx