اخباراخبار آلت کوین هااخبار قانون گذاری

ژاپن تلاش میکند با استیبل کوین ها مقابله کند

طبق گزارش ارئه شده از Nikkei ، از استیبل کوین ها  آژانس خدمات مالی ژاپن که در واقع مسئولیت نظارت بر  سیستم های مالی متمرکز مانند بانک ها در بخش های رسیدگی به اوراق بهادار، مسائل حسابرسی های مالی و تمام بخش های بیمه را بر عهده دارد. که به واسطه کمیسر منتخب این اطلاعات مکتوب و به دفتر مرکزی ارسال میشود. 

هم اکنون این آژانس در حال انجام کار بر روی یک طرح جدید است. که در حالت قانونی به بانک ها و شرکت ها دسترسی صدور استیبل کوین ها را میدهد. تا از این طریق بتوان به صادر کنندگان  تتر که یک استیبل کوین مطرح است مقابله کنند.

ارز های دیجیتال که به بستر مالی کریپتوکارنسی معرفی میشوند میبایست به واسطه ذخیره سازی پول فیات پشتیبانی شوند.

در ادامه فعالیت های آزانس خدمات مالی ژاپن با تمامی اقدامات مرتبط با پولشویی مبارزه میشود. در ماه دسامبر (آذر 1399) شرکت GMO که خود یکی از بزرگ ترین شرکت های متمرکز بر حوزه فناوری اطلاعات است. و پایگاه آن در توکیو قرار دارد. توانست زیر نظر آژانس خدمات مالی ژاپن نخستین استیبل کوین را که ارزش آن مطابق واحد پول رسمی این کشور یعنی “ین” تنظیم شده بود را راه اندازی کند.

در ماه قبل از سمت ناظران مالی ایالت متحده نیز عملکرد کاربران صارد کننده. استیبل کوین ها تحت کنترل و نظارت پی گیر باشند.  این کنترل ها بر اساس دستور  وزارت خزانه داری کنگره است. بر لزوم کنترل صدور دارایی های با پشتوانه دلار تا حد اطمینان بخش کنترل صورت گیرد.

مطالب بیشتر:


ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx