آموزش استخراجاستخراج

استخراج ارز دیجیتال اتریوم/ بررسی نحوه انجام ماینینگ ارز دیجیتال اتریوم

همه چیز در مورد استخراج اتریوم/ بررسی روش ها

اتریوم دومین رمز ارز مطرح ویژه ارز دیجیتال است. که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده. ساختار اتریوم نیز مانند سایر رمز ارز ها بر پایه طرح غیرمتمرکز بودن مالی است. که در جایگاه دومین رمزارز پویا و فعال است. بر اساس عملکرد فوق العاده این ارز، تعداد زیادی از فعالان حوزه کریپتوکارنسی تمایل به فعالیت در خصوص استخراج این رمز ارز از خود نشان داده اند.

استخراج ارز دیجیتال اتریوم با استفاده از کارت های گرافیک قابل انجام است. که عده زیادی از کاربران حتی با کامپیوتر های ساده به انجام این فعالیت پرداختند. و در این خصوص خود را صاحب سود کرده اند. دراین مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی نحوه انجام فرایند ماینینگ اتریوم خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

لازم است بدانید که دنیای ارز های دیجیتال فضایی پر ریسک بوده. و تقریبا تمامی شاخه های این بازار مالی ریسک های مربوط به خود را دارد. برای انجام فعالیت استخراج قبل از هر چیز شخص سرمایه گذار باید در مورد هزینه ها و ریسک های ناشی از مصرف برق، سخت افزار ها و قدرت هایشان، استهلاک، و تغییرات درون شبکه ای، فن ها و سیستم های خنک کننده و… یک ارز مطلع باشد. و با در نظر گرفتن آن ها به عنوان یک ماینر فعالیت خود را آغاز کند.

استخراج اتریوم

برای انجام فعالیت استخراج رمزارز ها، دستگاه استخراج و برق مصرفی دو ابزار مهم برای شروع به حساب می آید. استخراج اتریوم با کامپیوتر های خانگی قابل انجام است. اما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. اصل فعالیت استخراج اتریوم به وسیله کارت گرافیک GPU است.

این کارت گرافیک ابزار اصلی برای استخراج اتریوم میباشد. به وسیله کارت گرافیک قابلیت استخراج سایر ارز های دیگر برای ماینر مهیا است. اما باید در نظر داشت. که رمز ارز های بزرگ مثل بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین، تنها از طریق دستگاه استخراج آی سیک قابل انجام است. و بر عکس اتریوم به کار بردن کارت گرافیک برای این ارز ها توصیه نمیشود. چون از نظر اقتصادی توجیهی ندارد.

استخراج اتریوم با GPU

برای شروع به کار استخراج اتریوم ابتدا باید نسبت به تهیه “ریگ استخراج گرافیک” اقدام کنید. “ریگ” یک پک سخت افزاری شبیه به کیس کامپیوتر است. که در آن مجموعه ای از کارت‌های  گرافیک استخراج کنار هم قرار گرفته و روی هم متصل شده اند.

اجزای تشکیل دهنده ریگ استخراج


1.کارت گرافیک قوی

همان طور که عنوان کردیم ریگ استخراج، در اصل یک پک کامل از مجموعه کارت های گرافیک است. پس با این تفاسیر کارت گرافیک اصلی ترین اجزای آن است. اتریوم ارزی است که استخراج آن وابسته ی اتصال به کارت گرافیکی هوشمند است. مناسب ترین گزینه برای انتخاب، کارت گرافیک 8 گیگابایتی است.

  • نرخ هش ریت دستگاه: البته برای انتخاب کارت گرافیک توجه به نرخ هش ریت آن ها موضوعی مهم است. و نباید نادیده گرفته شود. چون تاثیر بسزایی در سود آوری ماینر ها خواهد داشت.

2.شاسی ریگ

بدنه ای است که برای سوار کردن اجزای ریگ از آن استفاده میشود. بسته به نیازتان میتوانید آن را طراحی و تولید کنید. و یا به صورت آماده نسبت به تهیه آن اقدام کنید. فاکتور مهم در بدنه یا شاسی، استحکام آن است. برای قرارگیری کارت گرافیک ها بر روی شاسی، بدنه باید سفت و محکم باشد. به طوری که از تکان خوردن کارت های گرافیک به طور کامل جلوگیری شود.

3.منبع تغذیه

منبع تغذیه 300 یا 500 وات برای کارت گرافیک ها قدرت کافی را ندارند. برای تعداد 6 کارت گرافیک میزان 1200 وات به بالا  کفایت میکند. لازم به ذکر است که نوع و مدل کارت گرافیک ها با هم متفاوت اند. و توان مصرفی بر حسب آن ها در نظر گرفته میشود. حساسیت روی انتخاب منبع تغذیه امری مهم خواهد بود.

4. RAM

برای انجام استخراج اتریوم رم 8 یا 16 کفایت میکند. زیرا این عملیات نیازمند رم بالایی نیست.

5. CPU

پردازنده ها برای استخراج اتریوم از نوع معمولی هستند. و قدرت زیاد را درگیر نمیکنند. همین که CPU سازگاری با مادربرد دستگاه داشته باشد. کافی است. انجام ماینینگ اتریوم به پردازنده با قدرت بالایی احتیاج ندارد.

6. هارد SSD

برای اجرا سازی نرم افزار های مورد نیاز ماینینگ به یک SSD نیاز است. برای تسریع بخشیدن در استخراج اتریوم یک درایو 120 گیگابایتی SSD و یا استفاده از هارد با قابلیت های معمولی میتواند مناسب به نظر آید.

7.مادربرد

برای قرار گیری مجموع اتصالات نیاز به مادربرد با اسلات های PCL EXRESS است. بسته به نیازتان میتوانید از انواع آن استفاده کنید. استفاده از مادر برد با پشیبانی بالا از تعداد گرافیک های بیشتر مناسب تر خواهد بود.

8. اینترنت

در فرایند استخراج اتریوم مصرف داده اینترنت بالایی نخواهید داشت. استفاده از اینترنت ADSL و TD-LTE برای این عملیات کافی است.

ساخت والت اتریوم


انتخاب کیف پول مناسب برای اتریوم کار دشواری نیست. کیف پول ها در انواع اقسام و ردر نسخه های رایگان بسیاری به بازار ارائه شده اند. و قابلیت نصب بر روی انواع سیستم عامل ها در آن ها نهادینه شده است. با تحقیق و جست و جو کیف پول مناسب خود را برای ذخیره سازی دارایی هایتان انتخاب کنید.

انتخاب والت ها از دیگر مراحل مهم در انجام فعالیت استخراج است. فضای کریپتوکارنسی به دلیل نامتمرکز بودن ارز ها مسئولیت نگهداری و ذخیره سازی ارز ها به عهده خود کاربران میباشد. از این رو کیف پولی مناسب این کار است که سهولت کاربری داشته باشد. و در کنار آن ارائه خدماتی مانند بک آپ و امنیت کلید خصوصی و عمومی را با کاربران خود ارائه دهد.

پس از تحقیق و بررسی عملکرد کیف پول های مختلف، والتی که خدمات آن بر اساس نیاز شما طراحی شده است. را انتخاب و نسب به نصب آن اقدامات لازم را انجام دهید.

پیوستن به استخر استخراج


استخر استخراج بستری است که ماینر ها با درگیر کردن توان دستگاه ها و یا کارت گرافیک های خود به استخراج ارزدیجیتال مورد نظر میپردازند. این استخر یک فضای حقیقی نیست. بلکه مجازی است. و کاربران آن که ماینر ها هستند بر اساس میزان توانی که در این استخر به اشتراک گذاشته اند. سود کسب میکنند.

هرچه نرخ توان یا همان هش ریت دستگاه ها بالا تر باشد سود اکتسابی ماینر بالاتر است. میتوان بدون اتصال به استخر، به فعالیت استخراج پرداخت. اما در میزان سود ماینر موثر و در نهایت نتیجه مطلوبی را برای وی نخواهد داشت. و شانس سوددهی را پایین می‌آورد.

استخر ها

استخر های زیادی برای اتریوم موجود است. که به مراجعه به سایت های معتبر میتوانید بر حسب معیار های خود استخر مناسب را انتخاب، و به آن بپیوندید.

در نهایت:


در خصوص استخراج اتریوم باید بگوییم که هم اکنون نیز اسخراج این ارز سود آور بوده و با دستگاه های مختلفی قابل انجام است. اگر قصد دارید که یک ماینر باشید باید با تحلیل درست از هزینه ها و انتخاب درست ابزار مورد نیاز میتوانید به سوددهی دست پیدا کنید.

علاوه بر آن حل مشکلاتی مانند مصرف بالای برق و همچنین گرمای تولید شده از آن بر عهده ماینر است. انتخاب فن های مناسب و تجهیز کارگاه به سیستم اطفا حریق، خود را از هزینه های تحملی ناشی از آتش سوزی و خرابی دستگاه و… دور کنید.

مطالب بیشتر:
استخراج اتریوم با دستگاه آی سیک مناسب تر است یا کارت گرافیک؟
انواع کیف پول های اتریوم/ بررسی ویژگی و انواع آنان
|تفاوت اتریوم با اتریوم کلاسیک+ بررسی مزایا و معایب
ماجرای هک شدن اتریوم و تولد اتریوم کلاسیک+نقش DAO در هک شدن اتریوم
بیت کوین یا اتریوم؟ کدام یک در جامعه بیشتر پذیرفته شده است؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx