انواع ارز دیجیتال

تفاوت اتریوم با اتریوم کلاسیک+ بررسی مزایا و معایب

تفاوت اتریوم با اتریوم کلاسیک در چیست؟

در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی تفاوت های میان اتریوم و اتریوم کلاسیک میپردازیم. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

قبل از آن توضیح مختصری در مورد اتریوم و اتریوم کلاسیک خواهیم داد.

اتریوم

ویتالیک بوترین یک برنامه نویس و نابغه روسی تبار است. که در دفتر بیت کوین به فعالیت میپرداخت. وی با آشنایی با بیت کویین وجزییات کارکرد این رمز ارز مطرح، بر این باور بود که بیت کوین دارای اشکالاتی است. به همین ترتیب با ایده جدیدی طرحی مبنی بر تولد اتریوم  ریخت و آن را اجرایی کرد.

اگر تمایل دارید در مورد اتریوم بیشتر بدانید به مقاله اتریوم چیست از پایگاه دانش سایت جامع فیبودکس مراجعه کنید.

اتریوم کلاسیک

همان طور که در مقاله اتریوم کلاسیک مطالعه کردید. در سال 2016 یک هکر با استفاده از باگ DAO چیزی حدود 50 میلیون دلار از این رمز ارز رو به صعود را سرقت کرد.

زمانی طول نکشید که ارز اتریوم از 20 دلار به ارزش 12 دلار نزول پیدا کرد. این اتفاق به عملکرد اتریوم و سابقه آن لطمه وارد کرد. گرچه کل اتریوم هک نشده بود و تنها یک پلتفرم از آن هک شد اما تاثیر بسزایی در تغییر نرخ این ارز و ریزش سرمایه گذاران آن داشت. اتریوم تازه کار بود و عملکردی درخشان از خود نشان داده بود. پس این مقدار از ضرر برای آن رقم بزرگی محسوب میشد.

بالاخره با تحلیل های مختلف از سمت توسعه دهندگان اتریوم نسخه جدید تحت عملیات هارد فورک ارائه شد.و پس از تکمیل هارد فورک کار به این شکل پیش رفت که نسخه اتریوم سابق به نام “اتریوم کلاسیک” و نسخه اتریوم جدید با عنوان “اتریوم” ارائه شد.

تفاوت اتریوم با اتریوم کلاسیک

 

امکانات:

با تشکیل دو دسته اتریوم و اتریوم کلاسیک، طرفداران اتریوم از دسته اتریوم کلاسیک خارج شده و به مجموعه اتریوم پیوستند. با این همه تعدا اندکی هنوز به اتریوم کلاسیک وفادار باقی ماندند. به دلیل اینکه شمار کمی در مجموعه اتریوم کلاسیک در حال فعالیت هستند ابزار های توسعه را در دسترس ندارند.

این درحالی است که سهام داران اتریوم از ابزار های توسعه خوبی مانند متامسک در حال استفاده هستند.

رقابت :

اتریوم با حمایت روز افزون سرمایه گذاران و قابلیت های کاربردی در رده دوم رمز ارز ها میدرخشد. اما اتریوم کلاسیک هر روز نزول را تجربه میکند. لازم به ذکر است که میزان عرضه هر دو کوین یکسان است اما در تقاضا کاملا نتفاوت از یکدیگر اند.

استخراج:

الگوریتم استخراج اتریوم و اتریوم کلاسیک یکسان است. و هر دو از سیستم Ethash استفاده میکنند. نرخ سوددهی استخراج اتریوم با اتریوم کلاسیک یکسان است. چون برای ماینینگ بدیهی است که وقتی ارز کوین یا کارمزد هر کدام بالا تر رود ماینر ها به سمت آن کوین گرایش پیدا میکنند. این خود یک تعادل در میان این دو  کوین است.

اتریوم در صدد استفاده از قانون اثبات کار براتی تایید تراکنش ها است. تا بتواند به وسیله آن افراد با خرید اتریوم و اختصاص دادن آن به شبکه هم نیاز سخت افزاری ماینینگ را کاهش دهد. و هم از تایید تراکنش ها کسب درامد کنند.  این طرح از سمت اتریوم در خال پیگیری است. و اتریوم کلاسیک هیچ برنامه ای در این خصوص ندارد.

امنیت اتریوم از اتریوم کلاسیک بالاتر است چون نرخ هش ریت و قدرت پردازشی اتریوم از اتریوم کلاسیک بالاتر است.

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx