کیف پول

انواع کیف پول های اتریوم/ بررسی ویژگی و انواع آنان

در ای مقاله از سایت جامع فیبودکس به کیف پول های رمز ارز اتریوم می‌پردازیم. با ما همراه باشید:

اتریوم

ارز اتریوم نسل دوم ارزهای دیجیتال است. نسل اول کریپتوکارنسی ها بیت کوین است. این ارز با هدف هوشمند سازی فرآیند ها و ایجاد فضایی برای اجرای برنامه های غیر متمرکز و خودکار ایجاد شده است. هم اکنون در رتبه دوم ارزهای دیجیتال است. و جزو رمزارزهایی است که مورد استقبال سرمایه گذاران واقع شده است.

برای خرید اتریوم باید اول به فکر کیف پول برای نگهداری رمز هایتان باشید.

کیف پول

والت wallet یا کیف پول رمز ارز دیجیتال یک برنامه نرم افزاری است که کلید های خصوصی و عمومی را ذخیره می کند. والت با بلاک چین های مختلف در ارتباط است تا کاربران بتوانند بر تراز حساب خود نظارت داشته باشند، ارزهای دیجیتال خود را ارسال یا دریافت کنند.

بنابراین اگر قصد دارید از بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر استفاده کنید در ابتدا باید یک کیف پول برای خود انتخاب کنید. ارزهای دیجیتال شما به صورت غیر متمرکز در یک دفتر کل عمومی به نام بلاک چین ذخیره و نگه داری می شوند.

با توجه به اینکه اتریوم مقام دوم سهام بازار را به خود اختصاص داده است. کیف پول های بسیاری این ارز نامی را پوشش میدهند.

با توجه به دو فاکتور مهم مانند اعتبار و امنیت میتوانید به راحتی از میان بیش از 50 نوع کیف پول، ولت مناسب خود را انتخاب کنید. البته اگر قصد دارید که ارز اتریوم خود را تحت کنترل خود داشته باشید. و آن را به صرافی نسپرده باشید.

انواع کیف پول های اتریوم

 

کیف پول اتریوم

در این مقاله به معرفی چند کیف پول معروف خواهیم پرداخت.

کیف پول مای اتر والت

مای اتر والت از بهترین کیف پول های اتریوم است. یکی از خاصیت های جالب این کیف پول عدم ذخیره کلید خصوصی است. که باعث ایجاد امنیت بالا در این کیف پول میشود. ارسال و دریافت اتریوم به سهولت امکان پذیر است. و تراکنش ها به سادگی قابل انجام است. ایجاد امکان تبدیل کردن ارز های مختلف، و در نهایت اوپن سورس بودن آن است. به این معنا که به راحتی کد های آن قابل کنترل و در دسترس است.  از اشکالات این کیف پول کاربری سخت آن است. برای افرادی که تازه وارد سیستم شده اند. کار با این کیف پول ساده نیست.

کیف پول متامسک

کیف پول متامسک هم از کیف پول های خوب اتریوم است. که توسط کاربران نصب شده است. این کیف پول هم به صورت اوپن سورس عمل کرده و در دسترس همگان است. کار با این ولت ساده است. از دیگر امکانات این کیف پول میتوان به امکان تعامل با برنامه های غیر متمرکز را فراهم کرده است. که برای توسعه دهندگان از ویژگی های کاربردی بوده است. متامسک یک افزونه است و نرم افزار نیست. از معایب این کیف پول حالت تحت وب آن است. که باعث پایین آمدن امنیت آن میشود.

کیف پول تراست والت

تراست والت بر خلاف کیف پول متامسک و مای اتر والت اوپن سورس نیست. اما از ارزهای دیجتال زیادی پشتیبانی میکند. به همین دلیل است که کاربران فعال زیادی دارد. از دیگر ویژگی های این کیف پول، حالت نرم افزاری است. و نسخه ای برای تحت وب بودن آن ارائه نشده است.

کیف پول لجر

همان طور که در مقاله مربوط به کیف پول لجر مطالعه کردید. این کیف پول یک والت  سخت افزاری است. که قیمت بالایی دارد. امنیت این کیف پول بسیار بالاست. و از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی میکند. بر خلاف تصورات عمومی، نصب و راه اندازی کیف پول لجر سخت نیست و به راحتی قابل انجام است.

از معایب کیف پول لجر می‌توان به قیمت بالای این کیف پول اشاره کرد. این درحالی است که کیف پول های نرم افزاری به صورت رایگان به بازار ارائه شده اند.

و از عیوب دیگر می‌توان گفت که فروشنده کیف پول سخت افزاری ممکن است ویروسی به کیف پول اضافه کرده باشد. که به واسطه آن قابلیت هک کردن اطلاعات شما را پیدا کند.

کیف پول ترزور

کیف پول ترزور هم مانند لجر یک والت  سخت افزاری است. که قیمت بالایی دارد. امنیت این کیف پول بسیار بالاست. و از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی میکند. قیمت ترزور از کیف پول لجر پایین تر است. از معایب کیف پول های سخت افزاری این است که  برای کاربرد های روزانه آنان سخت تر از کیف پول های نرک افزاری است.

کیف پول انجین

کیف پولی نرم افزاری است که نسخه تحت وب ندارد. صفحه کلید امن از ویژگی های انجین است.همچنین انجین از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی میکند و یکی از کیف پول های خوب به شمار می آید. از عیوب این کیف پول مشکل اپن سورس نبودن آن است.

مای سلیوم ولت

یک والت نرم افزاری است. نسخه تحت وب ندارد. امنیت بالایی دراد. تنها از اتریوم و بیت کوین پشتیبانی میکند. سیستم جالب و منحصر به فردی را برای امنیت اجرا کرده است. متن باز نیست و کار با آن برای کاربران ساده نیست.

اکسودوس

یک والت نرم افزاری است که از ارز های زیادی پشتیبانی میکند. رابط کاربری خوبی دارد اما آی پی ایران را مسدود کرده است. از دیگر معایب این کیف پول مشکلاتی است که از سمت کاربران در مورد ذخیره سازی توکن های اتروم گزارش شده است. لازم به ذکر است که این والت اوپن سورس نیست.

کیف پول بلاک چین

کیف پول مناسبی برای ذخیره و نگهداری اتریوم است. برای سایر رمزارز ها کاربرد ندارد. امنیت آن پیشرفته است. و با هر دستگاهی که به اینترنت متصل میشود به راحتی لینک میشود. از بهترین والت های تحت وب به حساب می آید که از اتریوم پشتیبانی میکند. کلید خصوصی را در صفحه ذخیره میکند اما برای برقراری امنیت خود والت بلاک چین به این کلید ها دسترسی ندارد.

نتیجه

ارز اتریوم از رمز ارز های پرطرفدار به حساب می آید. با اینکه در کارنامه عملکرد آن سابقه هک شدن وجود دارد اما به دلیل ویژگی ها و خدمات درست آن کاربران فعال بسیاری دارد. با این حساب بسیاری و تقریبا میتوان گفت همه کیف پول ها این ارز را تحت پوشش خود قرار میدهند. و پیدا کردن کیف پول مناسب برای اتریوم کار دشواری نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رمز ارز ها و انواع والت ها به سایت جامع فیبودکس سر بزنید.

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx