آشنایی با بیت کوین

بیت کوین یا اتریوم؟ کدام یک در جامعه بیشتر پذیرفته شده است؟

بررسی 4 فاکتور مهم و تاثیر گذار در مقایسه این دو رمز ارز نامی

کدام رمز ارز در جامعه بیشتر پذیرفته شده است؟

بیت کوین یا اتریوم؟ نام بیت کوین اولین نامی بود که مردم به عنوان ارز دیجیتال شناختند. که هم اکنون بیش از ده سال است که قدمت دارد.

اتریوم دیگر رمز ارز موفق در حوزه ارز دیجیتال است که با پیشرفت روز افزون این رمز ازر و ارتقا به پلتفرم 2.0 تحولات قابل ملاحظه ای را ایجاد کرده است.

با توجه به  اینکه بیت کوین اولین ارز دیجیتال است طبیعتا سرمایه گذاران زیادی روی این رمز ارز سرمایه گذاری کردند و نتایج رضایت بخشی را نیز دریافت کردند از طرفی سرمایه گذاران اتریوم هم زیاد اند که از سرمایه گذاری خود راضی هستند و صاحب سود شده اند.

برای رسیدن به پاسخ سوال خود که کدام رمز ارز در بازار پذیرش بیشتری داشته بیاید از چند جانب مختلف به این دو ارز دیجیتال نگاه اجمالی بیاندازیم.

اندازه بازار

اگر بخواهیم از نظر اندازه بازار این دو ارز خوش نام را بررسی کنیم. طبق آمار سال 2020 تقریبا 360 میلیارد دلار را به بازار بیت کوین و تقریبا 40 میلیارد دلار نیز به اتریوم تعلق داشت.

فعلا بیت کوین در مقام اول بازار ارز در حال پیشروی است. و میتوان تا حدودی آن را یکه تاز میدان توصیف کرد. از طرفی با یک اختلاف زیاد مقام دوم در دست اتریوم است. و بایستی ببینیم که در آینده تحولات به چه شکی و به چه سمتی پیش خواهد رفت.

 

استخراج کدام یک ساده تر است؟

بد نیست یک گریزی به استخراج ارز ها بزنیم. به طور خلاصه، میتوان گفت استخراج بیت کوین توان محاسباتی بیشتری نیاز دارد. زمان استخراج بلوک بیت کوین 10 دقیقه میباشد. این در حالی است که استخراج بلوک اتریوم چیزی حدود 12 ثانیه است

زنجیره تامین اتریوم و بیت کوین

در خصوص زنجیره تامین این دو رمزازر باید بررسی کنیم که کدام محدود است؟ موضوعی که تامل بر انگیز و در حوزه ارز چالشی است. تنها 21 میلیون بیت کوین قابلیت استخراج دارد. و این خود یعنی محدودیت زنجیره تامین. از طرفی  موضوع هاوینگ بیت کوین نیز قابل توجه است. پس از اینکه 210 هزاربلاک در بلاک چین بیت کوین قرار گرفت تولید بیت کوین های جدید 50 درصد کاهش میابد. که خود ارزش بیت کوین را رفته رفته بالا میبرد. جالب است که اتریوم برای اتر و عرضه ی آن دارای محدودیت نیست.

سرعت توسعه

از نظر سرعت توسعه پیشرفته تر بودن اتریوم قابل انکار نیست. اتریوم سریع تر است از طرفی هزینه های تراکنش اتریوم ارزان تر است. نا گفته نماند بلاک چین های هر دوی این رمز ارز ها یعنی اتریوم و بیت کوین هر روز به روز رسانی میشود. اتریوم سریع‌تر است و هزینه‌های تراکنش‌های اتریوم از بیت‌کوین ارزان‌تر است. از طرفی رونمایی از نسخه دوم ارز دیجیتال اتریوم باعث ساده سازی بیشتر، افزایش امنیت و سرعت دهی بیشتر به تراکنش ها شده. که همین عوامل، تاثیرات به سزایی برای جذب مخاطبان و دسترسی بیشتر به خود داشته است.

 

قیمت کدام رمزارز بالاتر است؟

قیمت بیت کوین امروز تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ با %2.1 کاهش، 56,617 دلار اعلام شده است.

قیمت اتریوم امروز تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۲  با %2.2 افزایش، 2,922 دلار اعلام شده است.

نتیجه:

در نهایت اگر در جست و جوی رمز ارز مناسب هستید ،و انتخاب برای شما سخت است علاوه بر بررسی شباهت ها و تفاوت های ارز ها با یکدیگر، بهتر است بسته به نوع سرمایه گذاری، میزان حجم، استراتژی و مدت زمان سرمایه گذاریتان و سایر فاکتور ها توجه کنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx