اخباراخبار بلاک چیناخبار بیت کویناخبار جهان

تکامل در تکنولوژی قرارداد هوشمند با اتریوم و دیفای

اتریوم و دیفای سیستم عامل‌های قرارداد هوشمند را تکمیل می‌کنند

سیستم عامل‌های قرارداد هوشمند با استفاده از دیفای در حال تکامل هستند اما با این حال نمی‌توان تاثیر اتریوم در این زمینه را نادیده گرفت. جنبش دیفای مثل بمب ساعتی بود که هر لحظه امکان داشت منفجر شود و بالاخره در سال 2020 منفجر شد. بیش‌تر برنامه‌های امور مالی غیر متمرکز در بلاک چین اتریوم متمرکر شده‌اند و میلیاردها دلار وارد شبکه می‌کنند. همانطور که اتریوم 2.0 خود را برای این تغییر آماده می‌کند، در سال 2021 موارد بیشتری پیش رو است. دیفای و اتریوم هر دو عملکرد فوق‌العاده خوبی داشتند و به تازگی توکن بومی اتریوم به بالاترین رشد قیمتی رسیده است و ارزش ان حتی به 2000 دلار نیز رسیده است.

درحالیکه بعضی از اعضای جامعه معتقدند که این افزایش قیمت نتیجه حبابی مشابه در عرضه اولیه سکه در سال 2017 است و شواهد بسیاری جهت عدم تایید این مورد وجود دارد.

دیفای نفس تازه‌ای در فضای ارزهای رمز پایه دمیده و توکن‌های جدید بی شماری ایجاد کرده که در خدمات وام دهی و امور مالی غیرمتمرکز انقلاب ایجاد کرده است. یام فایننس تلاش کرد تا تجربه مزرعه داری و تبدیل بلاک چین به مدل عملی را ساده‌تر کند که به سرعت به یکی از سریع‌ترین سیستم عامل‌های رشد در فضای دیفای تبدیل شد.

رونه کریستنسن در گفتگویی با کوین تلگراف گفت، «تولید محصول پایدار نیست اما به شما کمک می‌کند تا صنعت در کوتاه مدت رونق بگیرد و توسعه دهندگان را به خود جلب کند.» همچنین او اشاره کرد که دیفای در حال حاضر کاملاً به اتریوم متکی است، مخصوصاً به این دلیل که به قابلیت انعطاف پذیری بین برنامه‌های فعلی دیفای و اتریوم به عنوان منبع اصلی وثیقه و ثبات وابسته است. با این حال، ممکن است موانع دیگری نیز در راه رشد دیفای وجود داشته باشد.

دارایی‌های رپد بخش قابل توجهی از فضای دیفای را تشکیل می‌دهد. رپد بیت کوین کریپتوکارنسی اصلی یعنی بیت کوین را به قراردادهای هوشمند می‌آورد. رپد بیت کوین نوعی ارز دیجیتال است که توسط بیت کوین پشتیبانی می‌شود و در زمان نوشتن این مقاله حدود 6 میلیارد دلار در گردش اتریوم ارزش دارد.

درحالیکه اکثر توکن‌های دیفای براساس استاندارد ERC20 ساخته شده‌اند. ERC20 چارچوبی برای طراحی توکن‌های اتریوم است. چون این چارچوب پس از اتریوم ساخته شده است، توکن از نظر فنی با استاندارد ERC20 سازگار نیست. اما حالا با استفاده از رپد اتر می‌توان به عنوان یک رمز ارز عادی در سیستم عامل‌های دیفای استفاده کرد.

اتریوم می‌تواند برای هر دارایی رمزگذاری شده در سیستم عامل‌های مختلف نقدینگی به ارمغان آورد و صدها میلیون دلار به همراه داشته باشد. با افزایش تماس‌های قرارداد هوشمند و تعداد کل معاملات هزینه‌های گاز اتریوم را تا حدودی افزایش داد چرا که کارمزد بالای گاز کاملا طبیعی است.

این می‌تواند در هنگام راه اندازی توکن فاجعه بار باشد چون تعداد زیادی از کاربران به شبکه سرازیر می‌شوند تا هر چه زودتر آن را تصاحب کنند. این امر باعث می‌شود که ماینرها معاملاتی را اولویت قرار دهند که کارمزد بالاتری دارد. در نتیجه با پیشی گرفتن افراد در صف هزینه معاملات افزایش می‌یابد.

درحالیکه کارمزد بالای معامله می‌تواند به فضا آسیب بزند اما ماینرهای باانگیزه امنیت شبکه را افزایش می‌دهند. از این نظر، افزایش کارمزد استخراج می‌تواند نشان دهنده امنیت بیشتر اتریوم باشد. با این حال باعث می‌شود افراد با مبلغ بالاتری وارد بازار شوند. چون سرمایه گذاری‌های ناچیز سود ناچیزی دارد و کارمزد معاملات 100 دلاری و 100000 دلاری یکسان است، کاربرانی که مبالغ بالاتری انتقال می‌دهند از مزیتی بی چون و چرا برخوردار می‌شوند.

همانطور که گفته شد، اتریوم در حال دور شدن از مدل اثبات کار است که ماینرها را با استفاده از سیستم پاداش دهی و کارمزد پایین تشویق می‌کند. علاوه بر این، ارزش انتقال هفتگی اتریوم سیگنالی قوی برای تغییر شبکه به سمت کاهش سرمایه گذاران تازه کار در بازار است.

پیشرفت دیفای و اتریوم به یکدیگر وابسته است، یا هر دو به آرامی پیشرفت و رشد می‌کنند یا پسرفت می‌کنند. طبق گفته کریستنسن، «بزرگ‌ترین تنگنای توسعه کاربردهای دیفای عدم شفافیت و وضوح حول تعامل ایمن با سیستم‌های سیاسی و مالی برای دستیابی به ارتباطات اقتصادی واقعی است.»

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 2 مارس 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx