اخباراخبار جهان

600 میلیون دلار به دست هکر ها سرقت شد! یکی از بزرگ ترین حملات دیفای!

هکر: بخشی از مبالغ را به شبکه بازخواهم گرداند.

هکر ها در یک سرقت زنجیره ای و برنامه ریزی شده، در سه مرحله، چیزی به اندازه 600 میلیون دلار را از شبکه خارج کرد. این وجه از دارایی های مخاطبان پالی نتورک بود. به گفته تحلیل گران این هک میتواند یکی از وسیع ترین حملات حوزه مالی DEFI باشد.

بر اساس گزارش دریافتی از کوین تلگراف در تاریخ دهم آگوست 2021 این حمله در یک روز قبل برای شبکه رخ داده است. شرکت اسلومیست چینی با بررسی این حمله سه مرحله ای. آن را منظم و با برنامه ریزی دقیق با آمادگی صددرصد عنوان کرده است.

بر اساس عناوین مطرح شده. از پالی نتورک سرمایه های سرقت شده مربوط به پالیگان و اتریوم و بایننس چین است. به طور دقیق تر 273 میلیون دلار به شبکه اتریوم، 85 میلیون دلار به پالیگان و 253 دلار به شبکه بایننس تعلق داشته است. که هم اکنون در دستان هکر ها است. علاوه بر این ارزها پالی نتورک عنوان کرده که سایر ارز ها از جمله renBTC، WBTC و WETH نیز جزو دارایی های سرقت شده می‌باشند.

با بررسی این حمله و بررسی جزییات آن از سمت اسلومیست چینی و شرکت هو مشخص شده. که هکر ها از آسیب پذیری شبکه در آغاز اجرایی شدن DEFI استفاده و به شبکه نفوذ کرده اند. کارشناسان با بررسی های مو به مو و جزئی به آی پی هکر های مهاجم و اطلاعات اثر انگشت دسترسی پیدا کرده اند. علاوه با تمرکز بر نحوه اجرایی حمله متوجه شدند. که هکر کار خود را با تزریق مقداری مونرو به شبکه و سپس مونرو ها را تبدیل به بایننس کوین و اتریوم کرده است.

بر اساس اظهارات اسلومیست از روال کار و مسیر حرکتی هکر ها پیدا است. که این همه از مدت ها قبل برنامه ریزی و مراحل آن به طور دقیق سامان دهی شده بوده است. همچنین شواهد و مدارک نشان میدهد. که هکر قصد پولشویی را به وسیله پلتفرم تورنادو را دارد. و تصمیمی بر انتقال و جا به جایی ارز ها را ندارد.

پیام هکر پس از حمله به پلتفرم

پس از اجرایی شدن حمله و سرقت 600 میلیون دلاری مهاجمان بر روی تراکنش خود پیامی را به جای گذاشته است:

با انتقال دادن شت کوین های داخل زنجیره به راحتی میتوانستیم. ضرر میلیاردی به پلتفرم وارد کنیم. در هر حال  پالی نت ورک تحت لطف ما قرار گرفته است. چون ما به پول علاقه مند نیستیم. با این حال شاید تصمیمی مبنی بر برگرداندن بخشی از توکن ها را گرفتیم. یا شاید هم تصمیم به رها کردن آن ها داشته باشیم.

با بررسی پیام باقی مانده از هکر این گونه برآورد می‌شود. که مهاجمان توانایی انتقال برخی ارز ها را ندارند. و این پیام نشان دهنده مشکل آن ها برای انتقال کل توکن ها است.

کمک های افراد شاخص در برگذاری DEFI

با توجه به مشکل پیش آمده و ضرر وارد شده. به شبکه افراد شاخصی برای کمک به شبکه آمادگی خود را اعلام کرده اند.

جی هائو مدیر عامل صرافی اوککس کنترل در بخش ارز های به سرقت رفته را به عهده گرفته است. مدیر ارشد بخش فناوری ارز دیجیتال تتر، آدرس های مرتبط را مسدود کرده است. علاوه بر آن چانگ پنگ ژائو مدیر عامل صرافی بایننس با تشکیل شورای امنیتی در بخش ضرر و و زیان قربانیان این حمله قصد بهبود و کمک رسانی را دارد.

مطالب بیشتر:


استخراج ارز دیجیتال باعث حل مشکل برق ایران خواهد شد!
حذف ممنوعیت تبلیغات صرافی ها در گوگل
چگونه میتوان بدون سرمایه بیت کوین کسب کنیم؟ معرفی چهار روش کاربردی
ارز های دیجیتال یک کادو متفاوت برای هدیه دادن/ چگونه ارز دیجیتال هدیه دهیم؟

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx