مفاهیم پایه

لایوپیپر چیست؟ و با چه هدفی به فضای ارز های دیجیتال ارائه شده است؟

همه چیز در مورد لایو پیپر

صندوق سرمایه گذاری گری اسکیل از اعضای خانواده دیجیتال کارنسی گروپ است. که وظیفه ی آن مدیریت مالی صندوق های سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است. این شرکت در ماه مارس 2021 از ایجاد صندوق جدیدی با ارز های دیجیتال جدیدتر خبر داد. ارز های منتخب برای این صندوق چین لینک و فایل کوین و… بودند. که در این میان نام لایوپیپر نیز به چشم میخورد.

با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی و بررسی هدف و  عملکرد لایوپیپر بپردازیم.

نوشته های مشابه

معرفی لایوپیپر


لایوپیپر مانند تمامی اعضای خانواده کریپتوکارنسی یک پلتفرم غیرمتمرکز است. که بر مبنای اتریوم بنا شده است. این پلتفرم بر روی انجام عملیاتی مبنی بر بالا بردن کیفیت پخش آنلاین ویدئو و تصاویر متمرکز است. و با هدف افزایش کیفیت و کاهش قیمت به فعالیت میپردازد.

اساس کار لایوپیپر بهره بردن از قدرت پردازنده های کاربران ارز دیجیتال است. و بدین وسیله، پلتفرم میتواند کد گذاری های مورد نیاز خود را که  تنها به وسیله اتصال به منابع با پردازنده بالا امکان پذیر است را تامین کند. برای این کار دو گروه مشارکت کننده، یعنی گروهی که به کد گذاری ویدئو ها مشغول اند و تیم دوم یعنی گروهی که توان دستگاه هایشان ر به اشتراک گذاشتند مشمول دریافت کارمزد از شبکه میشوند.

لایوپیپر یک روشی است برای تهیه کنندگان ویدویی که بتوانند به سهولت به کد گذاری های مربوط بپردازند. تا بتوانند در شبکه عملکرد مطلوبی را ارائه دهند. به بیانی دیگر این پلتفرم رقابتی با سازندگان ویدئویی مانند یوتویوب و… ندارد. بلکه ابزاری است که با مشارکت آن سهولت دیتا های دریافتی را به ارمغال خواهد آورد. تا علاوه بر تهیه و توزیع ویدئو های با کیفیت، هزینه های شرکتی را تا سقف 50 درصد کاهش دهد.

نحوه عملکرد لایوپیپر


سیستم عملکرد لایوپیپر بر اساس دریافت توان از مشارکت کننده های سیستم است. افرادی که در این مجموعه با اشتراک گذاشتن توان محاسباتی کامپیوتر خود شرکت کرده اند. بر اساس نرخ توان به اشتراک گذاشته شده کارمزد دریافت میکنند. اصطلاحا به این افراد ماینر ویدئویی میگویند.

پس از دریافت توان از ماینر های ویدئویی کد گذاری های مورد نیاز شبکه انجام میشود. و حال نوبت توسعه دهندگان است. که برای تامین برنامه های خود به این کد ها احتیاج دارند. آنان با پرداخت کارمزد، دیتا های مورد نیازشان را تامین میکنند.

همچنین توسعه دهندگان میتوانند توکن هایی که پلتفرم لایوپیپر ارائه داده است. یعنی توکن لایوپیپر (LPT) را درون شبکه تزریق کنند. و جزو تامین کننده های مالی شوند. تا از این طریق باعث ایجاد نقدینگی پلتفرم و هم از مزایایی نظیر پرداخت کارمزد کمتر برای دریافت داده ها بهره ببرند.

ویژگی های لایوپیپر


کارپردازان فعال در حوزه پخش آنلاین ویدئویی برای انجام فعالیت های مربوطه، درگیر هزینه های بالا هستند. هزینه هایی که مستتر است. و گاها توجه مصرف کننده ها را به خود جلب نمیکند. و به نوعی هزینه پنهان به شمار میرود. لایوپیپر به حل این مشکل در جهت انجام عملیات محاسباتی با هزینه های پایین تر گام برداشته است. تا هم توسعه دهندگان خدمات آنلاین ویدئویی فعالیت خود را با سهولت در کنار رضایت مالی انجام دهند. و هم ماینر های ویدئویی از این راه صاحب سود شوند.

لایوپیپر چه قابلیت هایی از نظر کاربرد دارد؟


همان طور که عنوان کردیم لایوپیپر خود به طور مجزا یک پلتفرم ویدئویی در رقابت با یوتویوب و… نیست. بلکه سیستمی است که در اختیار توسعه دهندگان ویدئویی قرار دارد. برای یک مخاطب که از طریق سرویس آنلاین به تماشای ویدئو مشغول است. وجود لایوپیپر قابل درک نیست. بسیاری از ویدئو ها در بستر لایوپیپر منتشر میشوند. و در ارتباط مستقیم با کاربر نیستند.

کاهش هزینه ها برای توسعه دهندگان ویدئویی مزیت است. که مشکل اصلی آن ها را در این حیطه نشانه گیری کرده است. بهینه سازی هزینه ها برای آن ها توسط یک پلتفرم سهولت کاری برای آنان به ارمغان خواهد آورد. چرا که لایوپیپر بستری مناسب  برای جایگزینی خدمات متمرکز و گران است. و همچنین بستری سودده برای ماینر ها است. تا بتواند با حل مشکل توسعه دهندگان ویدئویی صاحب سود شوند.

در اواخر سال 2021 لایوپیپر با توسعه پلتفرم خود در جهت راه اندازی آزمایشی یک استخر استخراج با استفاده از فایل کوینFilecoin گام برداشت. با این شرط که درون این استخر ماینر های ویدئویی توانایی انجام کد گذاری ها را داشته باشند.

نحوه خرید LPT


برای تهیه این توکن ابتدا باید صرافی ارائه دهنده آن را پیدا کنید. فعلا صرافی بایننس این توکن را پوشش دهی نمیکند. اما صرافی های یونی سواپ و بلانسر آن را در پلتفرم های خود جای داده اند.

لازم به تذکر است که برای انتخاب صرافی مناسب جهت تهیه LPT بایستی قوانین تحریم علیه ایران را لحاظ کنید. تا مال باخته نشوید. ریسک مسدودیت حساب های کاربری از سمت صرافی های خارجی برای افراد ایرانی بالاست. و توجه به این نکته از ضرورت عملیات مالی است.

کیف پول ها


بر اساس پلتفرم ارائه شده از سمت لایوپیپر از آنجایی که LPT توکنی است. که بر بستر اتریوم توسعه داده شده است. و اتروم از ارز های مطرح حوزه مالی کریپتوکارنسی است. پس محدودیتی در ارائه والت ها وجود ندارد. و تمامی کیف پول های ارائه شده در فضای کریپتوکارنسی از این ارز پشتیبانی میکنند.

نکته مهم اینجا است که ذخیره سازی لایوپیپر در والت ها به سادگی قابل انجام است. و شما برای انتقال LPT های خود حتما باید مقداری اتریوم در والت خود داشته باشید. تا بتوانید عملیات انتقال را با موفقیت انجام دهید. مقدار اتریوم مورد نیاز صرف پرداخت کارمزد شبکه خواهد شد.

صندوق های سرمایه گذاری


صندوق سرمایه گذاری گری اسکیل یک مجموعه برای ذخیره سازی ارز ها است. این صندوق ها با ایده توکن اندوزی به ارائه مدل خاصی از سرمایه گذاری بدون خرید کوین و توکن خاص میپردازد. نحوه عملکرد آن بر اساس تشخیص درست یا غلط رشد یک رمز ارز است. که بر اساس آن سرمایه گذاران این صندوق با رشد ارزی خاص، صاحب سود شده. در حالت بالقوه از مزایای رشد یک ارز بهره مند میشوند.

این صندوق از ماه مارس 2021 با قراردادن LPT در لیست توکن های خود چیزی به اندازه 805 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذاران جذب و در اختیار گرفته است.

مطالب بیشتر:

شرایط سرمایه گذاری در فضای کریپتوکارنسی + چهار ویژگی اصلی سرمایه گذاران
IEO چیست؟ پیش خرید یا پیش فروش توکن چگونه انجام می‌شود؟/بررسی مفهوم IEO
هایپرلجر چیست؟ و چگونه اجرا می‌شود؟/بررسی مفهوم و نحوه اجرایی آن
بازارساز خودکار چیست؟ و چه تاثیری در انجام تراکنش های ارزدیجیتال دارد؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx