منتخب سردبیر

چرا سرمایه گذاران ارز دیجیتال ترید میکنند؟/بررسی مزایای خرید و فروش

خرید و فروش چه سودی برای سرمایه گذاران دارد؟ مگر دارایی های دیجیتال پول نیستند چرا با این دارایی ها باید ترید یا همان خرید و فروش انجام داد؟ این کار چه سودی برای کاربران به همراه دارد؟ در این بخش به چند مورد از فواید ترید و خرید و فروش اشاره خواهیم کرد.

معامله و به دست آوردن تجربه در بازار سرمایه


زمانی که اولین خرید و ارز را در فضای مالی آغاز کردید بی تردید شما یکی از دارایی های مالی را نه به صورت تئوری، بلکه به صورت عملی پاس گرده اید.

این یعنی شروع دوره یادگیری مهارت از فضای پول ساز کریپتوکارنسی. در این دوره ضرر و از دست رفتن سرمایه بدیهی است. اما در مقابل به دست آوردن تجربه را نیز به همراه دارد.

هوش و نوع طرز فکر در خصوص برداشت های کاربران از نوسانات با یکدیگر متفاوت است. در این میان کاربرانی دیده میشوند، با این که تجربه کم دارند. اما پیش‌بینی ها و تحلیل های آنان با بازار همخوانی بیشتری را دارد.

اما موضوعی که انکار ناپذیر است. ضرر و زیان و از دست رفتن بخشی از سرمایه در مقابل آزمون و خطا است. با این حال همچنان عده زیادی از افراد هستند که در ابتدای فعالیت خود قرار دارند. و به نوعی تازه کارند. اما با این موضوع کنار نیامده و آن را نپذیرفته اند.

یکی از مسائلی که سرمایه گذاران در بخش ترید دارایی با آن رو به رو میشوند موضوع کنترل احساسات و مواجهه با دو عنصر ترس و طمع است. این دو عنصر که در ذات هر انسان وجود دارد. در زندگی روزمره نیز آسیب های خود را وارد میکند.

در این بخش مالی این دو به دلیل ضربه هایی که به صورت ناگهانی به دارایی افراد میزند نمای بیشتری دارد. و سرمایه گذاران قبل از هر چیز با چالش کنترل ترس و طمع رو به رو هستند. با توجه داشتن به این مسائل میتوان این گونه عنوان کرد که سرمایه گذاران بزرگ استحقاق جایگاه کنونی شان را دارند.

در گام اول برای هر سرمایه گذار هدف کنترل احساس است که با شروع ترید در بطن کار به آن ها آموزش داده میشود.

معاملات و سود


سرمایه گذاران حوزه مالی به جهت دست یابی به سود و دو چندان کردن دارایی خود به این فضای مالی پا گذاشته اند. منظور این نیست که از به دست آوردن مهارت کنترل خواسته نفسانی بدشان بیاید.

اما چیزی که به عنوان هدف اصلی آن ها است کسب سود از بازار سرمایه است. سوال اینجا است که پس از چند روز حیات در دنیای کریپتوکارنسی به سوددهی خواهیم رسید ؟

پاسخ این سوال زمان است. گذشت زمان نتایج فعالیت های شما را نمایان میکند. اگر از مدت زمان شروع فعالیت شما چند وقتی است که میگذرد و بازار در این مدت نوسانات را تجربه کرده اما شما توانسته اید در این حالت به سود برسید. شما جزو تریدر های موفق هستید.

باید در نظر داشته باشید عملکرد تریدر ها در بلند مدت است که نمایش میدهد که یک شخص چقدر در کار خود خبره و موفق است. و سرمایه گذار با کسب سود از بازار به حالت کوتاه مدت خیلی سریع میتواند خود را تبدیل به یک فرد مال باخته کند. چرا که سود های کوتاه مدت فریبنده اند. و به افراد رویکردی سرخوشانه میبخشد.

سود ها یا واقعی هستند یا شانسی

به کرات دیده میشود. که سرمایه دارانی مبتدی از بازار کریپتوکارنسی سود زیادی به دست می آورند. اما این رخداد میتواند خیلی سریع تبدیل به شکست شود. چون پایه و اساس نداشته و هیچ استراتژی از آن پشتیبانی نمیکند.

به همین دلیل کاربر وارد معاملاتی میشود که ریسک آن به شدت بالا است. و همین موضوع باعث میشود عده کثیری از آن ها لیکویید شوند. اگر در بازار کریپتو سوددهی اتفاق بیوفتد. باید بدانید که این سود اگر بر مبنای تحلیل و تکنیک باشد واقعی است. در غیر این صورت شانسی است.

ضرر کردن


پس از این که عملکرد تریدر های موفق بررسی شد و با عده ای از آن ها مصاحبه انجام شد. نتایج نشان میداد که بخش عمده تجربیان آنان در ضرر کسب شده است. و حتی از ضرر کردن به عنوان نوعی هنر یاد میکنند. آنان با دید وسیع تر در ابتدا ضرر را پذیرفته اند.

در مرحله بعدی پایبندی به روش و استراتژی آن ها مسیر موفقیت را برایشان روشن کرده . این دقیقا مرزی است که تریدر های حرفه ای و مبتدی را از یکدیگر جدا میکند.

تشخیص روال صحیح برنامه معاملاتی و پذیرش اصل ضرر از مهم ترین دستاورد های تریدر است. با نوسان بازار دسته ای از کاربران ضرر و دسته ای دیگر سود میکنند. واقعیت اینجا است که در میان گروهی از افراد که ضرر کرده اند. هم کاربران حرفه ای وجود دارد. و هم کاربران مبتدی . اما افراد مبتدی معمولا از قبول ضرر پس میزنند. و آن را نمپذیرند.

احتمالات و کاربرد آن ها در ترید


هیچ چیز قطعی نیست” این جمله یک اصل از سرمایه گذاری است. یعنی هر سرمایه گذار برای انجام عملیات خود همواره باید در نظر بگیرد که پیش بینی ها و روند دارایی ها قطعی نیستند.

آنان با به یاد داشتن این جمله ی کلیدی درصدی را در احتمالات خود برای شکست در نظر دارند. که در آینده برای جلوگیری از تغییرات اساسی در برنامه معاملاتی‌شان به کار خواهد آمد.

تریدر هرچقدر هم حرفه ای باشد اما باز تغییراتی در بازار اتفاق می افتد که قابل پیش بینی نیست و منجر به ضرر خواهد شد. با علم به این موضوع طرز تفکر کاربران این حوزه تغییر و نوع نگرش آن ها نسبت به عملکردشان تغییر میکند.

چگونه فرصت ها به ثروت مبدل میشوند؟


این مهم وقتی میسر میشود که در شما تبعیت از برنامه معاملاتی ایجاد شده باشد. تریدر با مشاهده و به کارگیری درست از ابزار در دسترس خود مانند نمودار های لحظه ای و بررسی الگو ها سعی بر تطابق برنامه معاملاتی خود با نظام پیش رو میکند.

بر همین اساس سرمایه گذار تصمیمات خود را لحاظ و معاملات را انجام میدهد. این یک چارچوب اساسی برای سوق دادن سرمایه گذار به سمت سود است.

چون حرکات یک کاربر با پشتوانه یک برنامه معاملاتی انجام میشود. و دسترسی به سود، یا کسب ضرر به همراه دریافت تجربه و تخصص را به دنبال دارد.

در هر حال. اگر شما جزو هر گروه از انواع سرمایه گذاران باشید. (سرمایه گذاران کوتاه مدت یا بلند مدت). با تکیه بر برنامه معاملاتی و ایجاد عادت اطاعت از این برنامه. از پیشروی احساسات و نفوذ آن به فرایند تصمیم گیری در خصوص دارایی هایتان جلوگیری شده. و در ادامه به سوددهی دست پیدا میکنید. و در وضعیت برخورد با ضرر به تجربه ای مهم دست پیدا کرده. که در گام بعد شما را به سوددهی بیشتر نزدیک میکند.

ترید یا سرمایه گذاری؟


یکی از چالش های سرمایه گذاری زمان انجام فعالیت است. یعنی چه زمانی باید از سرمایه گذاری جلوگیری کرد. و چه زمانی وقت آغاز است.این موضوع بعد دیگری از تجربه سرمایه گذاران است. که به واسطه ترید به کسب کرده اند. یعنی برای آن دسته از کاربرانی که. تنها به قصد سرمایه گذاری وارد بازار کار. شده اند. هم دانش ترید لازم و ضروری است. تا بتوانند از این میدان به سوددهی برسند.

موضوع قابل توجه این است که معامله گران حرفه ای نیز در بسیاری مواقع شکست را تجربه میکنند. اما تفاوت آن ها در تشخیص تغییرات لازم در برنامه خود و ادامه روند در وضعیت شکست است.

احتمالا برای عده از کاربران منطقی نیست که سرمایه گذاران بزرگ از برنامه معاملاتی استفاده کنند. به عنوان مثال وارن بافت از سرمایه دارانی است که به طور کلی با برنامه معاملاتی مخالف است. و اعلام میکند که خود از هیچ برنامه معاملاتی در دنیای مجازی دارایی های ارز های دیجیتال استفاده نمیکند.

با بررسی دقیق تر رفتار معاملاتی وارن بافت به الگوریتمی منظم و دقیق دست پیدا میکنیم. این سرمایه گذار. با این که هیچ برنامه معاملاتی  را دنبال نمیکند. اما زمان ورود و خروج وی از معاملات کاملا دقیق و درست بوده. و اغلب تصمیمات خرید و فروش و شروع و پایان سرمایه گذاری او منطبق بر تحلیلی صحیح از تشخیص درست از روند تغییرات بازار است.

با این حال این مسئله را میتوان این گونه تقسیر کرد. که اگرچه وارن بافت برنامه ای مکتوب ندارد. اما تجربه او در سرمایه گذاری هم در حوزه کریپتوکارنسی و هم سایر حوزه های مالی. باعث شده. تا او به درک درستی از بازار برسد. که بتواند چنین برنامه ای را در ذهن خود مدون کند.

ثروت


با رشد ذهنی و  پذیرش ارکان معامله به خصوص معاملات دیجیتال به عنوان یک تریدر پویایی شما در شبکه حفظ میشود. توجه داشته باشید که هر شکست تبدیل به یک کوپن برای برگشت دارایی شما میشود.

اما اگر به عنوان یک سرمایه دار ترید انجام دهید. احتمال برد در بازار صعودی کم نیست. اما باخت بیشتر و بیشتر به شما نزدیک میشود. از طرفی انجام حرکات که مبتنی بر احساسات نباشد، بعد جدیدی از زندگی را برایتان روشن و نمایان میسازد. و احتمالا شما را نه تنها در تجارت ارز های دیجیتال بلکه در سایر فعالیت های مالیتان برنده خواهد کرد. و سود دهی را دو چندان میکند.

ترید به شما یاد میدهد که چگونه اصول بازار را بشناسید و در شرایط افت و خیز بازار چگونه استوار باشید. و سرمایه گذاریتان از بین نرود. اگر در ابتدا تمرکزتان را بر روی یاد گیری معطوف کنید احتمالا برنده بازار مالی خواهید بود.

مطالب بیشتر


کدام پلتفرم ارز های دیجیتال به محیط زیست آسیب میزند؟
یک سرمایه گذار با خرید توکن شیبا اینو در یک سال گذشته میلیاردر شد!
چرا اغلب تریدر ها در بازار مالی ارز های دیجیتال شکست میخورند؟
شروع سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال/اصول اولیه
تجربه سرمایه گذاری که 60 هزار دلار را در یک معامله از دست داد

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx