Coin

Coin چیست؟

Coin ها ارزهای رمزپایه ای هستند که بر روی بلاک چین خود عمل می کنند و مستقل از هر Coin دیگری هستند. یک واحد از چنین ارزهای دیجیتال را می توان Coin نیز نامید. این اصطلاح برای تشخیص ارزهای رمزپایه مستقل از Token هایی که در بالای پلتفرم‌های بلاک چین اصلی خود مانند اتریوم (ETH) کار می‌کنند، استفاده می‌شود.

اولین Coin موجود در بازار ارزهای دیجیتال Bitcoin (BTC) بود که در ژانویه 2009 راه اندازی شد. از یک دفتر کل غیرمتمرکز و توزیع شده جغرافیایی به نام بلاک چین استفاده می کند تا تمام تراکنش هایی را که در شبکه خود انجام می دهند پیگیری کند و اطمینان حاصل کند که هیچ‌کس نمی‌تواند از طریق ابزاری غیر از فرآیند محاسباتی فشرده استخراج، Coin های جدیدی ایجاد کند.

پس از آن، بسیاری از Coin های جدید ظاهر شدند، برخی بر اساس بلاک چین‌های خودشان که از ابتدا طراحی شده‌اند، و برخی دیگر که Fork نامیده می‌شوند بر اساس بلاک چین یک Coin متفاوت و از قبل موجود هستند. به عنوان مثال، Bitcoin Cash (BCH) و Bitcoin Gold (BTG) فورک‌های بیت‌کوین هستند و در لحظه ایجاد، بلاک‌چین‌های مشابهی داشتند.

با این حال، آن‌ها همچنان به عنوان Coin ، یعنی ارزهای دیجیتال مستقل در نظر گرفته می‌شوند، زیرا پس از Fork ، بلاک چین‌های آن‌ها در جدایی کامل از بیت‌کوین به کار خود ادامه دادند.

در مقابل، برخی از پلتفرم‌ها، مانند Ethereum و EOS (EOS)، به افراد اجازه می‌دهند تا Token هایی بسازند، ارزهای رمزپایه‌ای که عملکرد آنها کاملاً به عملکرد بلاک چین اصلی متکی است و اگر پلتفرم زیربنایی از کار بیفتد، دیگر قابل استفاده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا