Basket

Basket به چه معناست؟

Basket، زمانی که در فضای ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود، به مجموعه‌ای از ارزهای دیجیتالی اطلاق می‌شود که به‌عنوان یک دارایی مدیریت می‌شوند و نیاز دارندگان به نظارت مداوم بر ارزهای فردی را به حداقل می‌رسانند. Crypto basket نیز به جای یک صندوق شاخص ارز دیجیتال استفاده می شود.

Basket های دارایی Crypto در سال 2018 شتاب بیشتری به دست آوردند که با فعال کردن گروه‌بندی چندین coin و ارائه یک توکن برای تسهیل تجارت آغاز شد. فهرست کردن توکن در صرافی به کاربران امکان می دهد آن را به عنوان یک ارز دیجیتال استاندارد معامله کنند.

اگرچه این محصول در ابتدا معامله گران تازه کار را هدف قرار می داد، اما اکنون گزینه هایی برای کاربران با تجربه را در بر می گیرد. به عنوان مثال، صندوق Index Coinbase بر روی سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در مقیاس بزرگ متمرکز شده است و از برترین coin ها مانند بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCHاتریوم (ETH) و لایت کوین (LTC) تشکیل شده است.

یک Basket بسته به موضوع راهنمای آن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، می‌تواند به ترتیب شامل تمام رمزارزهای برتر اثبات کار (PoW) یا اثبات سهام (PoS) باشد. دیگران می توانند توکن های ERC-20 را با هدف قرار دادن یک زیربخش خاص، مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرد هم آورند.

سایر صندوق‌های شاخص ارز دیجیتال مانند Basket قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال JPMorgan رویکرد متفاوتی دارند. به جای اینکه مستقیماً گروهی از coin ها را گرد هم بیاورد، سهام چندین شرکت را که با ارزهای رمزنگاری شده در تعامل هستند ردیابی می کند. برخی از شرکت‌های موجود در Basket عبارتند از Microstrategy، Nvidia، Riot Blockchain و Square.

قابل‌توجه، دارایی‌های موجود در یک Basket می‌توانند درصدهای متفاوتی داشته باشند، به طوری که یک یا چند دارایی سهم شیر (lion) را به خود اختصاص می‌دهند. در مورد JPMorgan، Microstrategy 20٪، Nvidia 15٪ و Riot Blockchain 18٪ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا