Benchmark Index

Benchmark Index چیست؟

Benchmark Index (شاخص معیار) مجموعه ای از اوراق بهادار است که برای ارزیابی نتایج سایر دارایی ها در بازار استفاده می شود. آنها performance benchmark های بازار سهام برای صندوق های سرمایه گذاری متقابل، سهام، اوراق قرضه و سایر دارایی ها هستند. شاخص‌های متفاوت اما تقریباً قابل مقایسه برای ارزیابی عملکرد خوب یا ضعیف دارایی‌ها در بازار برای انواع طبقات دارایی استفاده می‌شود. S&P 500، Dow Jones Industrial Average، Nasdaq Composite و Russell 3000 همگی نمونه هایی از Benchmark Index محبوب هستند.

Benchmark ها هنگام سرمایه گذاری در مشاغل ضروری هستند زیرا به سرمایه گذاران فردی اجازه می دهند موفقیت سرمایه گذاری خود را ارزیابی کنند. انواع مختلف بازارها و ویژگی‌ها توسط این (Index) شاخص‌ها پوشش داده می‌شوند که استانداردهای شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچک متفاوت است. S&P 500 و Dow Jones Industrial Average دو شاخص معروف بازار سهام هستند. به عنوان مثال، درآمد ثابت (Benchmark) معیارهای خاص خود را دارد، از جمله شاخص کل اوراق قرضه Barclays Capital U.S ، شاخص اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده Barclays Capital U.S و چند مورد دیگر. شاخص Lipper یکی از benchmark های مورد استفاده صندوق های سرمایه گذاری است.

در بخش سرمایه گذاری، Benchmark مهم است زیرا به عنوان یک شاخص حیاتی برای مدیریت و صندوق عمل می کند. قبل از سرمایه گذاری در یک شرکت، اوراق بهادار یا دارایی، سرمایه گذاران و مدیران سرمایه گذاری از این Index ها برای ارزیابی عملکرد آن استفاده می کنند.

Benchmark investing strategies به دو دسته تقسیم می شوند: صندوق های هوشمند بتا و صندوق های سرمایه گذاری غیرفعال. این ابزارها با موفقیت به تغییرات مختلفی که در بخش سرمایه گذاری پدید آمده است پاسخ داده اند. وقتی نوبت به انتخاب انواع مختلف اوراق بهادار برای سرمایه گذاری می رسد، مدیران فعال نیز از این ابزارها استفاده زیادی می کنند.

رویکرد صندوق سرمایه گذاری غیرفعال به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در معرض سیستم benchmark قرار بگیرند. اصولاً Benchmark investments، اطلاعاتی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند که برای انتخاب‌های آگاهانه در مورد سهام، اوراق قرضه و سایر دارایی‌های سرمایه‌گذاری در میان می‌آیند.

یک مثال عالی از Benchmark Index در دنیای بلاکچین، متدولوژی شاخص بلاکچین HFR است. این شامل مجموعه‌ای از معیارهایی است که برای نشان دادن موفقیت مدیران صندوق‌هایی که در پروژه‌های بلاکچین و فناوری دفتر کل مشترک شرکت می‌کنند، ایجاد شده‌اند.

ارزهای دیجیتال و فناوری‌های زیرساخت، دو استراتژی فرعی رویکرد بلاکچین هستند. مدیران صندوق های ارزهای دیجیتال از طیف وسیعی از روش های معاملاتی استفاده می کنند تا از قرار گرفتن در معرض بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال سود ببرند.

مدیران زیرساخت پول خود را در کسب‌وکارهایی که در حال ایجاد بلاکچین و سایر فناوری‌های distributed ledger هستند، می‌گذارند، که اساساً سیستم‌های پرداخت، بانکداری، ساختارهای تجارت بازار، اینترنت اشیا، مراقبت‌های بهداشتی، حواله‌ها، زنجیره‌های تامین، شناسایی دیجیتال و غیره را از بین می‌برند. شاخص‌های بلاکچین HFR هر سه ماه یکبار تعدیل می‌شوند که در آن همه اجزای شاخص در لحظه تعادل مجدد وزن‌سازی می‌شوند.

یک صندوق باید Benchmark های زیر را داشته باشد تا در Index های بلاکچین HFR در نظر گرفته شود:

  • بازگشت ماهانه
  • ثبت نشدن بازگشت کلیه هزینه ها در گزارش

به طور کلی، Benchmark Index روشی عالی برای مقایسه عملکرد دارایی یا سبد سرمایه‌گذاری شما و تنظیم آن‌ها بر اساس نحوه عملکردشان در یک دوره معین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا