اخباراخبار قانون گذاری

گنسلر از پاسخ به سوال طبقه بندی دارایی های دیجیتال امنتاع میکند

رئیس کمیسون بورس اوراق بهادار ایالت متحده آمریکا گری گنسلر هم اکنون در حال بررسی و پیگیری روند اجرای دستوالعمل های تازه برای توکن های دنیای مالی کریپتوکارنسی است.

کمیته بانکی سنا در جریان روال اجرایی و تعیین تکلیف توکن های بستر مالی کریپتوکارنسی یک جلسه استماع برگزار کرده. که درآن سناتور پت تومی که خود از جمهوری خواه های مطرح این حوزه است.  از گری گنسلر سوالاتی در خصوص ارز های دیجیتال به حالات مکتوب سوالاتی را میپرسد.

در ادامه برگذاری این جلسه استماع گنسلر پاسخ سوالات را در سوم دسامبر منتشر کرد. او که تاکنون از زمان انتصاب وی به مقام دولتی خود به طور دقیق بر قوانین پایبند بوده است. او  میگوید که SEC نیازی به مشخص کردن دارایی‌های رمزارزی اوراق بهادار ندارد، دلیل این رویکرد را حجم ابعاد پرونده ها و دخیل بودن تعداد زیادی از پارامتر ها میداند.

در ادامه این جلسه تومی برای شفاف سازی از گلنسر خواست تا با تفکیک سازی ویژگی ها تمایز میان یک ارز دیجیتال بهادار و یک ارزی که یک کالا تلقی میشود را عنوان کند. در پاسخ به این خواسته رئیس کمیسون بورس اوراق بهادار گفت:

پاسخ این سوال وابسته به نوع  دارایی و ویژگی ها و شرایط آن است. باید سنجید که هر مدل از دارایی ها مانند ارز های دیجیتال با چه عنوانی در پلتفرم ها معامله میشوند. و در بازار عنوان اوراق بهادار را یدک میکشند یا خیر.

سوال دیگر تومی در مورد وجود یک استیبل کوین در حالت فرضی  که به پشتوانه دلار توسعه داده شده و با ذخایر در بانک‌های ایالات متحده تحت بیمه FDIC ارائه شده است پاسخ خود را با سوالی دیگر پرسید:

آیا این توکن خود یک اوراق بهادار است؟

تومی پس از مشاهده پاسخ های گنسلر بر این باور است که وی از پاسخ به سوالات طفره میرود. و با جواب های مجهول سعی در سردر گم کردن و یا اهمال کاری میکند.

تومی در برابر پاسخ های گنسلر گفت:

پاسخ ها نشان میدهد که برگزاری کنگره در خصوص ارائه قوانین شفاف از سمت مقامات ضروری است.

نکته قابل توجه این است که گنسلر نیز با برگزاری کنگره اتفاق نظر دارد. و عنوان داشت که با پیشنهاد ارائه کنگره که در چارچوب نظارتی است موافق است.

منبع:theblockcrypto

مطالب بیشتر:


ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx