سوالات متداولمنتخب سردبیر

تبدیل رمز ارز به پول یا یک رمز ارز دیگر؟/مبانی تبدیل ارز های دیجیتال و پول نقد

چگونه ارز های معاملاتی خود را انتخاب کنیم

تغییر روند در پی نوسانات ارز های دیجیتال برای معامله گران نقاط طلایی ایجاد و آن ها با از این فرصت ها برای سود آوری بیشتر استفاده میکنند. برای شمایی که سرمایه گذار این حوزه هستید. شاید سوال باشد که با چه تکنیکی خریدو فروش ارز و  تبدیل ارز های دیجیتال را در این بازار مالی انجام دهید.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد تبدیل ارز ها به یکدیگر و همچنین تبدیل پول نقد به ارز دیجیتال صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا با چگونگی آن و همچنین مزایا و معایب آن ها در مقایسه با یکدیگر بپردازیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست یابیم. این مطلب برگرفته از مقاله‌ای منتشر شده از سایت کریپتو نیوز به تحریر در آمده است.

تبدیل پول به رمز ارز دیجیتال


هر شخص برای ورود به دنیای کریپتوکارنسی با مبالغی از تزریق پول به پلتفرم وارد این بازار مالی شده و کار خود را آغاز میکنند. افرادی که در ابتدای راه هستند و به تازگی کار خود را آغاز کرده اند. ارز مورد نظر خود را (مثلا بیت کوین) با پرداخت ریال از صرافی مورد نظر خود خریداری میکند.

برای تریدر ها و سرمایه گذاری که تجربه بیشتری در این بازار مالی دارند. روشی دیگر انتخاب آنها است. آنان مستقیما با پرداخت ریال ارز را تهیه نمیکنند. بلکه در ابتدا با تهیه کردن استیبل کوین دارایی خود را از ریال تغییر و سپس انتقال آن ها را به صرافی خارجی انجام میدهند. و در بستر یک صرافی خارجی معاملات خود را آغاز میکنند.

حال اگر در این حین تصمیم به نقد کردن دارایی خود را بگیرند. با تغییر صرافی، از خارجی به داخلی و انتقال دارایی به یک صرافی داخل میتواند حجم انتخابی از دارایی خود را به واحد ریال تبدیل و آن را نقد کنند.

روش تبدیل ارز برای سرمایه گذاران حرفه ای

روشی که در بالا عنوان شد برای سرمایه گذاران حرفه ای ایده آل نیست. چون این کار برای سرمایه داران میتواند هزینه بردار باشد. از این رو آنان در ابتدا یک استیبل کوین مناسب و معتبر برای خود انتخاب میکنند. پس از آن دارایی های خود را به آن (مثلا تتر) تبدیل میکنند. حال با انتقال آن به صرافی ایرانی مورد نظر خود. این استیبل کوین ها را برای فروش میگذارند.

دراین حین دیگر کاربران با پرداخت ریال و تهیه استیبل کوین، دارایی شخص سرمایه گذار را به ریال تبدیل میکنند. و در نهایت نقد کردن دارایی به ریال بدون صرف هزینه اضافی و گزاف انجام میشود.

به طور کلی میتوان این گونه عنوان کرد که اصلی ترین مسیر برای سرمایه گذاری، تبدیل پول نقد به ارز های دیجیتال است. که کاربران از این مسیر فعالیت خرید و فروش خود را در دنیای دیجیتال آغاز میکنند. با این تفاسیر هم اکنون تعداد سرمایه گذاران این حوزه کم نیست. تمرکز تعداد زیادی از کاربران بر روی بیت کوین و اتریوم است.

به همین دلیل این دو ارز از سایر ارز های دیگر با اختلاف جلوتر اند. پس از آن، با درگیر شدن ارز مورد نظر با نوسانات سرمایه گذاران تصمیماتی را در خصوص تغییر ارز خود به سایر ارز ها میگیرند. تا بدین وسیله از ضرر اجتناب و یا سود بیشتری را دریافت کنند.

تبدیل ارز های دیجیتال به یکدیگر


تبدیل ارز های دیجیتال

بر طبق شرایط تورمی که در تمامی جوامع حاکم است. سیاست های غلط مالی و چاپ زیاد پول فیات ارزش آن روز به روز پایین تر آمده و افراد برای حفظ ارزش دارایی خود به ارز های دیجیتال روی آورده اند. از طرفی افراد میتوانند که در این دنیای مالی کمی سر در گم شوند. چون پول های فیات هر روز در حال بی ارزش تر شدن اند.

از طرفی ارز های دیجیتال نیز درگیر نوسانات بزرگ و کوچک است. که این سر درگمی برای افراد که برای به دست آوردن دارایی خود تلاش کرده اند. منطقی است. کارشناسان مالی زیادی این موضوع را بررسی کرده اند. این موضوع از دید “سوژو” که خود مدیریت عامل Three Arrows Capital است. این گونه است:

در حالی که بازار ارز های دیجیتال یک فضایی پر نوسان است. زمانی که پیش یین افت ارزش را برای دارایی خود را دارید. مجبور به خارج شدن از چرخه معاملاتی نیستید. به راحتی با تغییر دادن ارز در گردش خود میتوانید با زیرکی از زیر افت ارزش دارایی فرار کنید.

وی در ادامه عنوان کرد:

پول فیات هر روز افت ارزش بیشتری را تجربه میکند. و چیزی که ارزشمند است ارز های دیجیتال است.

در مورد پیشنهاد تغییر ارز ها به یکدیگر از سوژو میتوان آن را تامل بر انگیز دانست. و به نوعی راه فرار از سونامی افت ارزش ارز مورد نظر دانست. همچنین با بررسی و تحقیق در این خصوص مشاهده شده است. که عده زیادی از سرمایه گذاران از این روش برای حفظ ارزش و کسب سود بیشتر بهره بره اند. بیشترین ارز های درگیر “بیت کوین، اتریوم، تتر، یواس دی کوین و دای بوده اند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب این طرح خواهیم پرداخت.

مزایای تبدیل ارز های معاملاتی با یکدیگر


برای سرمایه گذارانی که وارد حوزه ارز های دیجیتال شده اند. معاملات در جهت کسب سود ارزش بالایی دارد. آنان با شرکت در معاملات در بستر حوزه مالی دیفای و همچنین تمرکز بر  روی آلت کوین ها انعطاف خود را در شبکه بالا برده و با تغییر آن ها به یکدیگر برای خود بستر های سود ده ایجاد و درآمد زایی میکنند.

با این حساب سرمایه گذاران از طریق این روش میتوانند در حوزه های مالی دیفای شرکت کنند. فرصت کسب سود از شبکه را برای خود دو چندان کنند. این امکانات در کنار امنیت بالا و همچنین دریافت قابلیت های انتقال دارایی در سریع ترین حالت ممکن برای آنان فراهم خواهد شد.

لازم است بدانید با پخش سرمایه به حالت ارز های دیجیتال معاملات در لحظه ظهور موقعیت طلایی انجام میشود. اتلاف وقت در انجام تراکنش ها میتواند سود را برای سرمایه گذار به ضرر تبدیل کند.

صرافی ها


از دیگر نوع معاملات ارز های دیجیتال، معاملات در بستر صرافی ها است. کاربران در بستر صرافی های غیر متمرکز ارز های خود را در حالت غیر امانی در والت های مخصوص حفظ و در هنگام نیاز به ارز دیگری تبدیل میکنند.

از طرفی زمانی که قصد خرید ارز دیجیتال با پول نقد را دارند. ملزم به نگهداری دارایی در مدت زمان تعیین شده درون صرافی هایی هستند. که نحوه عملکرد آن ها متمرکز است.

این مدت زمان کوتاه است. اما باید سپری شود. کاربران حرفه ای تر تمایلی به انجام این کار از خود نشان نمیدهد. چون اعتقاد دارند با این کار دارایی در معرض آسیب قرار میگیرد. از این رو آنان کار در صرافی غیر متمرکز را با شرط نگهداری دارایی در حالت رمز ارز ها ترجیح میدهند.

کاربران با نگهداری دارایی در حالت رمز ارز های غیر متمرکز امکان سرمایه گذاری برای خود را درون پروتکل های تازه درون پلتفرم کریپتوکارنسی را فراهم میکنند. آنان از این را به طبع سود بیشتری را از آن خود خواهند کرد.

از دیگر دسترسی هایی که برای سرمایه گذارانی که دارایی خود را به حالت ارز دیجیتال نگهداری میکنند. امکان مشارکت در پروژه های مالی دیفای است. سهولت واریز دارایی برای کاربران در این شرایط فراهم است. این درحالی است که صرافی هایی که فعالیت  آن ها در حالت متمرکز است. قراردادن امکان مشارکت مالی دیفای برایشان فراهم نیست. و غالبا از ارائه دادن این قابلیت معذور اند.

معایب معاملات ارز های دیجیتال با هم


حال که همه جوانب مثبت روش معالاتی تبدیل ارز های دیجیتال را بررسی کردیم. باید بدانیم که این روش چه معایبی را به همراه خواهد داشت.

از مطالبی که در بخش مزایای تبدیل ارز های دیجیتال به یکدیگر عنوان کردیم این روش تکنیک های خاصی دارد که برای کاربران حرفه ای کاربرد دارد و مناسب افراد تازه کار نیست. این نوع معاملات بخصوص اگر قرار باشد در حوزه های مالی دیفای به انجام برسد تکنیک و تجربه زیادی را می طلبد. و کاربر را دچار چالش کند.

از طرفی صرافی های ارائه دهنده قابل اطمینان نیستند. و در بسیاری از آن ها پروتکل آنان آسیب پذیر و به نوعی کار با آن ها ریسکی تلقی میشود. امکان سرقت در بستر این نوع صرافی ها بالا است. و طبیعتا امنیت از موضوع های مهم برای هر کاربر حوزه مالی است. به همین دلیل به کاربرانی که قصد استفاده از روش تبدیل ارز های دیجیتال به یکیدگر را دارند توصیه میشود در انتخاب صرافی مورد نظر محتاطانه عمل کنند.

از دیگر اشکالات این طرح نیاز مستقیم به ابزاری برای تبدیل دارایی به پول نقد است. که این موضوع نیز خود به تنهایی موضوعی چالش بر انگیز است. چرا که هم در حوزه نقد کردن کاربر با مشکلاتی همراه است. و هم دارایی نمیتواند در طولانی مدت و یا برای همیشه در حالت ارز های دیجیتال باقی بماند. به همین دلیل برای کاربر مشکل ساز خواهد شد.

اگر دولت ها پذیرش رمز ارز ها را اعلام میکردند. و یا گسترش آن با سرعت بیشتری انجام میشد. شاید بستر برای استفاده از این ارز ها در فروشگاه ها و… فراهم میشد. در این حالت تمام این چالش ها به پایان میرسید. .و دیگر نیازی به تبدیل ارز های دیجیتال به یکدیگر نبود.

در نهایت


در نهایت میتوان به عنوان جمع بندی این گونه عنوان کرد که با ورود به دنیای کریپتو کارنسی بسته به برنامه معاملاتی که برای خود تعیین کرده اید میتوانید کارکرد خود را درون این پلتفرم انتخاب کنید. اگر با هدف نگهداری دارایی به حالت هودلر به این فضای مالی پا گذاشته اید.

انتخاب تعویض پول نقد و دریافت ارز دیجیتال در ازای آن میتواند انتخابی مناسب و پر بازده ترین حالت مالی باشد.در حالتی دیگر موضع نوسان گیری بازار است. که شما قصد کسب سود از نقاط طلایی نوسانات را دارید .در این حالت توصیه ما به شما انتخاب روش تغییر معاملات ارز دیجیتال با ارز دیجیتال است.

چون با این روش دسترسی شما برای انتقال دارایی ها و مشارکت در حوزه های مالی در سریع ترین حالت ممکن برای شما فراهم است. پس این روش میتواند بالاترین سوددهی را برای این موضع مالی فراهم آورد.

مطالب بیشتر:


تکامل در تکنولوژی قرارداد هوشمند با اتریوم و دیفای
انواع کیف پول های اتریوم/ بررسی ویژگی و انواع آنان
بهترین کیف پول ها برای ارز ایاس/تجزیه و تحلیل کیف پول های نامی
دیفای DeFi چیست؟ بررسی مزایای انجام امور مالی غیر متمرکز
استخر نقدینگی چیست و چگونه به انجام تراکنش های ارزدیجیتال کمک میکند؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx