Capital

Capital چیست؟

Capital (سرمایه) اساساً ثروتی به شکل پول یا سایر دارایی‌هایی است که متعلق به یک شخص یا سازمان است یا به سادگی برای اهدافی مانند راه‌اندازی یک شرکت یا حتی سرمایه‌گذاری در دسترس است. Capital معمولاً به عنوان مقدار زیادی از پولی است که برای سرمایه گذاری به منظور کسب درآمد بیشتر استفاده می کنید، و می توانید از Capital برای اشاره به ساختمان ها یا حتی ماشین هایی استفاده کنید که برای تولید کالاها یا کارآمدتر کردن شرکت ها مورد نیاز هستند. Capital به طور مستقیم به پول اشاره نمی کند، بلکه به کاری که شما با پول انجام می دهید تا بازدهی دریافت کنید، اشاره دارد.

با این حال، سرمایه یک کسب و کار، پولی است که در اختیار دارد تا برای عملیات روزمره خود بپردازد و رشد آتی کسب و کار را تامین کند. در این حوزه چهار نوع Capital اصلی مانند سرمایه در گردش، بدهی، حقوق صاحبان سهام و سرمایه تجاری وجود دارد.

هر Debt Capital (بدهی سرمایه) با Debt Liability (بدهی ترازنامه) جبران می شود و ساختار سرمایه یک شرکت تعیین می کند که در نهایت از کدام نوع از آنها برای تجارت خود استفاده می کند.

بیت کوین، و همچنین سایر ارزهای دیجیتال، در بسیاری از کشورها دارایی های سرمایه ای محسوب می شوند، به این معنی که می توان آنها را نیز مانند سهام مالیات گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا