اخباراخبار استخراج

آیا چین قانون ممنوعیت استخراج را اصلاح میکند؟/لغو ممنوعیت استخراج صحت دارد؟

موضع جدید چین در مورد ارز های دیجیتال چیست؟

بازنگری در شیوه نامه اساسی فعالیت های حیطه مالی کریپتوکارنسی موضع جدید چین در مورد ارز های دیجیتال است. پرسش این است که آیا چین در سدد لغو محدودیت های استخراج ارز دیجیتالی پیش میرود؟

در گزارش The Block، اطلاعاتی در خصوص صدور شیوه نامه اساسی از سمت مقامات چین برای حذف کامل تمامی فعالیت های مرتبط با ارز های دیجیتال به ویژه استخراج و مایننیگ دارایی ها منتشر شده است.

افزایش فشار مقامات به ماینر ها برای ممنوعیت استخراج

با انتشار این گزارش رسانه ها خبر هایی در خصوص افزایش محدودیت ها. و در مقابل خبر هایی هم در زمینه تجدید نظر مقامات چینی. برای ادامه فعالیت های استخراج منتشر کردند. که هیچ کدام منایع موثقی برای انتشار شایعات ندارند.

در اوایل هفته قبل از سمت مسئولان چینی در ادامه جلوگیری سر سختانه از فعالیت های ارز دیجیتال در کشورشان مصوبه ای را منتشر کردند. که متن آن معطوف بر فعالیت های استخراج ارز دیجیتال بود. در این بیانیه چین به طور کامل از خروج این حیطه شغلی از مجموعه فعالیت های شهروندان چینی سخن به میان آورد.

پیش تر از این چینی ها برای انجام بازنگری در تصمیمات و مقررات به برگذاری همه پرسی مردمی و دریافت نظر عموم میپردازند. جالب است بدانید که در زمینه فعالیت های مرتبط با حوزه کریپتوکارنسی و ممنوعیت هایی از این دست. دولت چین هیچ گونه همه پرسی را اجرا نکرده است.

بازنگری چین در استخراج ارز دیجیتال

در بخش فعالیت ها و پیگیری های کمیسیون توسعه و بهسازی چین بیانیه ای که در اوایل هفته قبل منتشر کرد. پیامی با این مذمون را به مخاطبان رساند.

که دولت چین در سدد نوسازی چارچوب صنعتی کشور است. تقریبا دو سال از آخرین بازنگری این ساختار می گذرد. هم اکنون نیز بازنگری های جدید اعمال و به زودی به روز رسانی میشود.

در ادامه اطلاعیه و اشاره مستقیم به حوزه مالی استخراج رمز ارز ها. این فیلد کاری جزو موارد ویژه ای قرار گرفته که در اصلاحیه ساختار صنعتی باید از دسته فعالیت های حذف شده قرار گیرد. به بیانی دیگر در طرح صنعتی جدید چین ماینر ها به طور کامل از صنعت حذف و این شغل به حاشیه میرود.

با منتشر شده این بیانیه به حالت رسمی رسانه های مختلف برداشت های خود را به شیوه های مختلف اظهار کردند. که همین موضوع باعث انتشار خبر هایی در خصوص تجدید نطر دولت چین برای ممنوعیت استخراج رمز ارز های دیجیتال با تغییر نرخ ارزشی بیت کوین و قرارگیری در وضعیت صعودی است.

بررسی عملکرد مقامات  در تدوین قوانین

با بررسی عملکرد مقامات چینی در برخی موارد تجدید نظر هایی برای قانون رمز ارز های دیجیتال. صورت گرفته است در زمان مصمم شدن دولت چین برای جلوگیری از پیشرفت سرمایه گذاری و فعالیت ارز های دیجیتال (سال 2019) کمیسیون توسعه و بهسازی طرح مسدود شدن کامل فعالیت استخراج و به حاشیه کشیده شدن این شغل را با سرعت به اجرا در آورد.

در ادامه واکنش کاربران فعال دراین حوزه را به همراه داشت. چندی بعد با برگذاری همه پرسی مردمی این طرح به اصلاحات خود و در ادامه لغو شد. این همه پرسی با این که باعث لغو دستور جلوگیری از فعالیت استخراج شد اما چندی بعد مجددا این طرح در مرحله اجرا در آمد.

همه پرسی های مردمی و تاثیر آن در ممنوعیت استخراج

میتوان گفت برگذاری همه پرسی جنبه تشریفاتی و یا حتی عوام فریبی برای انجام بهتر سیاست های کارگذاران چینی باشد. چون علاوه بر مدت زمان کوتاه و غیر استاندارد این همه پرسی ها (به جای 30 روز 7 روز) در انجام فعالیت ها نیز مختار و فقط برای مدت کوتاهی آن را به تعویق می اندازند.

در ادامه چین با به روز رسانی هایی که در چارچوب شیوه نامه های صنعتی انجام میدهد.هدف پر رنگ کردن صنایع و مشاغل قانونی  که تحت حمایت دولت است. و در گام بعدی به حاشیه کشاندن سایر مشاغل که طبیعتا دولت از آن ها حمایت نمیکند را دارد. از دیگر اقدامات کارگذاران  تلاش برای حذف این دست مشاغل نیز هست.

هدف از اطلاع رسانی های قبلی نیز. برای ایجاد پیش زمینه. و همچنین مدیریت گام های بعدی. در چارچوب. سیاست ها خواهد بود.

در هر حال چین بستری را برای شهروندان خود ایجاد کرده تا از آن طریق افراد بتوانند اعتراضات خود را در خصوص سیاست های کشور بیان کنند. اما این که این اعتراضات تا چه حد برای مقامات مهم است و در دستور کار قرار میگیرد خود موضوعی دیگر است. که باید جداگانه بررسی شود.

مطالب بیشتر


بزرگ ترین شرکت تولید دستگاه استخراج فروش دستگاه به چین را متوقف کرد
چین با مسدود کردن کوین مارکت کپ سختگیرانه تر عمل میکند
چین یوان دیجیتال را در صنعت بیمه و صندوق سرمایه گذاری آزمایش میکند
ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
یوان دیجیتال/ چین در گسترش ارز های دیجیتال پیشتاز شده است.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx