اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

ژاپن تلاش میکند تا با قوانین خود فعالیت صرافی ها را تسهیل بخشد

بر اساس گزارش های بلومبرگ از عملکرد ژاپن در خصوص دارایی های دیجیتال پیدا است که ژاپن به دنبال وضع قوانین تسهیل کننده برای صرافی های خدمات دهنده دارایی های دیجیتال است. این کشور تلاش میکند تا با کاهش محدودیت در جهت فهرست دارایی ها و توکن های جدید سهولت کاری را افزایش دهد.

به نقل از بلومبرگ:

با استناد به قوانین مصوب اخیر در خصوص دارایی های دیجیتال هم اکنون صرافی های خدمات دهنده داریی های نامتمرکز قادر اند تا بیش از 10 توکن را در بستر خود توسعه دهند. هم اکنون این فرایند قریب به 6 ماه زمان نیاز دارد.

کار تایید دارایی ها و توکن های در دست توسعه رمز ارزی در ژاپن بر عهده  انجمن دارایی و صرافی ارز مجازی ژاپن میباشد.از طرف  آژانس خدمات مالی (FSA)، رگولاتور ژاپن مامور به انجام این بخش شدند. این فرایند طبق نظامی خاص شرایط را برای توسعه دهندگان رقابتی خواهد کرد.

در ادامه

این اقدام در پی شکایت اعضای JVCEA  به موجب فرایند زمان بر و مشکل ساز تایید دارایی ها حتی دارایی های مطرح جهانی انجام شد. از این رو FSA  با تجدید نظر در خصوص روند تایید دارایی ها این سیکل کاری را اصلاح کرد.

هم اکنون بر اساس قوانین جدید مصوب این روال برای توسعه دهندگان ساده تر شد. طبق گزارش های بلومبرگ از قوانین مصوب جدید، هم اکنون توکن هایی که مدت معامله آنها در بستر معاملاتی کریپتوکارنسی از 6 ماه گذشته باشد. و دارایی مورد نظر حداقل در 3 صرافی محلی لیست شده باشد.

جزو دارایی های واجد شرایط قرار میگرد. در ادامه این قانون گذاری ها، عوامل کارپرداز در پی حل مشکل روند تایید سکه هایی است که هم اکنون در ژاپن معامله نمیشوند نیز هست. تا بتواند به دارایی ها نظم بخشند.

هم اکنون نیز در پی اقدامات و پی گیری های اعضای JVCEA  انتظار میرود. تا قوانین جدید به جهت تعیین تکلیف نقل و انتقالات ارز های دیجیتال تا تاریخ آوریل 2022 آماده و در دسترس قرار گیرد. در این خصوص نیز یادداشت هایی از FSA وجود دارد که در آن از نیاز ثبت اطلاعات مشتریان در تراکنش ها سخت به میان آمده است.

منبع: Coindesk

مطالب بیشتر:


ژاپن تلاش میکند با استیبل کوین ها مقابله کند(در تب جدید مرورگر باز می شود )
بلومبرگ از ثروتمند ترین فرد در حوزه مالی ارزدیجیتال میگوید./چانگ پنگ ژائو(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست!(در تب جدید مرورگر باز می شود )
متاورس چه کاربردی دارد؟/موارد استفاده متاورس در دنیای فناوری(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx