اخباراخبار ایران

ماینر های کشف شده در شرکت بورس متعلق به همین شرکت بوده است

در ادامه پرونده پیدا شدن دستگاه های ماینر در سازمان بورس ایران و فعالیت استخراج در زمان اوج مصرف برق دستگاه های استخراج ضبط و پرونده در گردش قضایی قرار گرفت.

مجید عشقی که رئیس جدید سازمان بورس اوراق بهادار است به شبهات پرونده پایان داد و گفت که این دستگاه ها متعلق به شرکت بورس ایران بوده است. این پرونده در دست کمیته تخلفات بورس در حال بررسی است و قطعا با عوامل دخیل در این فرایند بر اساس ضوابط قانون برخورد خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری فارس مجید عشقی در جلسه پرسش و پاسخ خبرنگاران در محل سازمان بورس توضیحاتی در خصوص پرونده کشف دستگاه ماینر در این سازمان توضیح داد.

وی در این خصوص گفت:

در فرایند پیگرد دستگاه های استخراج کشف شده در سازمان بورس ایران مشخص شده که کلیه دستگاه های استخراج متعلق به شرکت بورس بوده است.

این دستگاه ها خاموش نبودند. و در بازاه زمانی 3 ماه کار کرده اند. و بعد از آن فعالیت آن ها متوقف شده است.

با توجه به ممنوعیت فعالیت استخراج در زمان مقرر، به روشنی پیدا است که در سامان بورس تخلف رخ داده و این موضوع میبایست در کمیته تخلفات سازمان بورس حل و فصل و مجریان آن بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران محاکمه شوند.

هم اکنون جزییات این پرونده تا حد بالایی مشخص شده و رأی بدوی آن هم صادر شده است.

در ادامه با نهایی شدن رای مشخصه آن را به سمع و نظر مخاطبان قرار خواهیم داد.

وی در ادامه صحبت های خود گفت:

این پرونده در دستگاه رسیدگی به تخلفات در حال پیگیری است. لازم به ذکر است که این دستگاه ها تعداد اندکی بوده و رقم آن ها ناچیز است. از این رو صحبت مستمر در این باب ارزشمند نیست.

اما در هر حال این موضوع پیگیری میشود. و با صدور رای عزل و نصب ها صورت میپذیرد.

و پس از صدور قطعی رای کمیته رسیدگی به تخلفات به جهت جلوگیری از تکرار مجدد این تخلف بلافاصله نسبت به اجرایی شدن آن اقدام خواهیم کرد.

در ادامه

پرسشی در خصوص حذف دامنه نوسان نماد های بورس مطرح شد. و این مسئول در پاسخ گفت:

یکی از موضع های چالش ساز دامنه نوسان است. که این بخش پتانسیل حرکات و تصمیمات ناگهانی را ندارد. دامنه نوسان میبایست به صورت تدریجی حذف شود و  نمیتوان به یک باره آن را برداشت.

بهتر است این بخش را از صنایعی که ثبات مالی آن ها بیشتر و درصد نوسان آن کمتر است آغاز کرد.

حذف دامنه نوسان از دسته مواردی است که باید ابتدا زیرساخت لازم را ایجاد کنیم.

از سه سال گذشته تا کنون در حال ایجاد زیرساخت لازم هستیم.انتظار میرود. این بخش تا پایان سال جاری اتمام و وارد گام بعدی شویم.

در ادامه عشقی در توضیح به برگشت اعتماد کاربران به سازمان بورس ایران گفت:

این بخش تنها به دست سازمان بورس حل نمیشود. بلکه دستگاه های نظارتی نیز باید با همکاری این سازمان تمامی بخش های نظارتی به ویژه نظارت بر بازار روند ها و نهاد های مالی را انجام دهد.

در ادامه بخشی دیگر از اعتماد سازی به ساختار کلان اقتصاد مرتبط است. قیمت گذاری دستوری موضوعی است که عدم اطمینام می آفریند.

مطالب بیشتر:


کشف ابزار استخراج در شرکت بورس ایران
بورس از پهنای باند هسته ای برای استخراج ارز دیجیتال استفاده نکرده است
ماینر در شرکت بورس/ توضیحات رییس اسبق بورس

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx