اخباراخبار ایران

بورس از پهنای باند هسته ای برای استخراج ارز دیجیتال استفاده نکرده است

بر اساس گزارشات دریافتی از سایت خبر گزاری ایسنا در خصوص پیگیری فرایند کشف ابزار استخرج در شرکت بورس ایران سوالات بسیاری از سمت خبرنگاران از شرکت بورس ایران روی میز است. و در مورد بسیاری از سوالات که پاسخ قابل قبولی ارائه نشده است.

بنا به اخبار منتشر شده در خصوص فرایند استخراج ارز دیجیتال در شرکت بورس ایران پاسخ هایی شفاف از مسئولیت وقت در خصوص این اتهام دریافت نشده است.

به نقل از ایسنا در خصوص پیگیری فعالیت استخراج ارز دیجیتال در شرکت بورس هم چنان سوالات بسیاری مطرح است. امتناع از پاسخگویی مسئولین خود عاملی است که باعث ایجاد شبهات و حتی گسترش شایعات در خصوص این اتهام میشود.

یکی از مسائل  در خصوص  استفاده از پهنای باند هسته ای برای به انجام رسیدن معاملات و استخراج ارز های دیجیتال است. که خود باعث طرح سوالات جدید از سمت خبرنگاران شد.

مسئول وقت، یعنی روح الله دهقان در پاسخ به سوالات توضیح داد:

این خبر شایعه ای بیش نیست. و صحتی ندارد. اگر دستگاهی هم رویت شده باشد، کشف آن در ساختمان سعادت آباد بوده و به مجموعه ما ارتباطی ندارد. چرا که بخش معاملات دارایی های بورس در محیطی ایزوله و در محلی دیگر انجام میشود.

وی در ادامه توضیحات خود را این گونه عنوان کرد:

استخراج ارز های دیجیتال ملزم به اتصال به اینترنت است. و ماینر ها بدون اینترنت توانایی استخراج نخواهند داشت. ما در شبکه معاملاتی الزام به اتصال به اینترنت نداریم و کارگزاران با استفاده از کانکشن های مخصوص به سیستم متصل میشوند.

روح الله دهقان در ادامه صحبت های خود  در مورد کانکشن های ارز دیجیتال و عدم نیاز مستقیم به اینترنت این گونه عنوان کرد که از این طریق میتوان این دید را به مخاطبان داد که دستگاه های استخراج ساختاری مخصوص برای هدفی معین دارند. و از نظر فنی نمیتوان برای سامانه معاملات بازدهی دریافت کرد.

در نهایت ابهامات هم چنان پا بر جا است. در هفته گذشته شرکت بورس کشف دستگاته های استخاج را انکار کرد. و در مقابل سازمان توانیر وجود دستگاه های ماینر را تایید کرده است. در ادامه  علی صحرائی در صحبت های خود به اطلاع از وجود دستگاه های استخراج اشاره کرد. و گویا اعضای هیات مدیره در جریان کامل این فرایند بوده اند.

همچنین بنا به گزارشات دریافتی از شرکت توزیع برق تهران، این سازمان اطلاعیه ای در خصوص کشف 82 دستگاه استخراج منتشر کرد. در این اطلاعیه دستگاه ها در مدار قرار نداشته و مشغول فعالیت نبوده اند. در ادامه نیز گزارش را با ضبط دستگاه ها به اتمام رسانیده است.

مطالب مرتبط:

کشف ابزار استخراج در شرکت بورس ایران
ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx