اخباراخبار ایران

ماینر در شرکت بورس/ توضیحات رییس اسبق بورس

خبر های مبنی بر کشف ابزار استخراج و انجام فعالیت های ماینینگ در سازمان بورس اوراق بها دار  در تهران به گوش میرسد. در حالی که پس از انتشار این خبر صحت آن از طرف سازمان بورس ایران رد شد. چندی بعد سازمان بورس اوراق بهادار اطلاعیه منتشر کرد .که در آن مطالبی حاکی از کشف دستگاه های استخراج در این سازمان عنوان شده است.
این شرکت با انتشار این اطلاعیه پرونده رسیدگی به این جرم را در حال گردش دانست.

بر اساس گزارش دریافتی از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابزار استخراج ارز دیجیتال با دخالت حراست مجموعه بورس اوراق بهادار در زیر زمین این مجموعه کشف شده است.

در ادامه پرونده کشف دستگاه های استخراج در شرکت بورس ایران محمد علی دهقان دهنوی این گونه توضیح میدهد:

در اواخر سال 1398 دستگاه های استخراج (که ممنوعیتی برای ورود آن ها وجود نداشت) به این سازمان انتقال پیدا کرد. و ورود این دستگاهها با تصمیم گروهی متشکل از اعضای هیئت مدیره بورس تهران بود به اجرا در آمد.

وی در خصوص کشف دستگاه های استخراج عنوان کرد:

پرونده این تخلف بر روی میز است. و بدیهی است که تا روشن شدن کامل موضوع توضیحات در هاله از ابهام منتشر میشود.

هم اکنون تقریبا 90 درصد از پرونده کشف شده است اما برای جلوگیری از شایعات و اخبار کذب بهتر است تا فهم صحیح مطلب اخبار پراکنده ارائه نشود.

وی در ادامه صحبت ها خود را به حالت منتقدانه ادامه داد که سود جویان با یکی شماردن شرکت بورس تهران با سازمان بورس قصد ایجاد تشویش در اذعان عمومی را دارند. در حالی که این دو سازمان از هم جدا هستند. و هر یک نهاد جدا گانه است.

لازم به تاکید است که شرکت بورس یکی از مجموعه شرکت هایی است که در بازار سرمایه گذاری زیر نظر سازمان بورس ایران به فعالیت مالی مشغول است.

با این که این شرکت یکی از زیر مجموعه های سازمان بورس است. اما مواکدانه میگویم که مدیریت آن ها از هم جدا است. و از نظر مالکیت ارتباطی با هم ندارند. و سازمان بورس تنها بخش نظارتی این شرکت را بر عهده دارد.

رییس سازمان بورس اوراق بهادار افزود:

با تیتر خبری پیدا شدن دستگاه های ماینر در زیر زمین سازمان بورس اوراق بهادار قضاوت های ناجوانمرادانه ای از سمت نهاد ها و گروه های منتقد مبنی بر رشد فساد عنوان شد.

اما با روشن شدن تفکیک دو سازمان از هم تا حد بالایی پاسخ سوالات روشن میشود. لازم به تاکید است که سال گذشته برای وجود ماینر ها محدودیت و ممنوعیتی عنوان نشده بود. و این دستگاه ها مربوط به امسال نیستند. وی در ادامه افزود:

ما خود به دنبال روشن شدن موضوع هستیم و مطمئن باشید که اگر فساد از سمت سازمان رخ داده بود. خود عوامل مجموعه آن را به نهاد های نظارتی گزارش نمیکردند. ما خود به دنبال روش شدن ابعاد این موضوع هستیم تا بلکه از این طریق اهداف شوم دشمنان نمایان شود.

مطالب مرتبط:

کشف ابزار استخراج در شرکت بورس ایران
ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx