اخباراخبار جهان

Yuan دیجیتال در بزرگترین سایت آزمون به استقبال “Lackluster” میرود.

Yuan دیجیتال چین نتوانسته است در هدایت مقیاس بزرگ اولیه تحت تأثیر قرار گیرد و "استقبال کمتری" از شرکت کنندگان را جلب کند ؛ واقعیتی که میتواند "موانع بین المللی شدن Yuan" باشد.

Yuan دیجیتال در بزرگترین سایت آزمون به استقبال “Lackluster” میرود.

Bloomberg اظهار داشت که با تعدادی از کاربران Yuan دیجیتال در Shenzhen ،شهری که به تازگی میزبان بزرگترین خلبان ارز دیجیتال (CBDC) بانک مرکزی چین (PBoC) که تاکنون (شامل نیم میلیون کاربر آزمایشی دیجیتال RMB) است مصاحبه کرده است.این رسانه ادعا كرد كه شركت كنندگانی كه با آنها مصاحبه كرده اند “علاقه چندانی به جابجایی” به RMB دیجیتال از سیستم عامل های پرداخت تلفن همراه مانند Alipay و WeChat Pay ندارند ، و افزود كه برخی از مصاحبه شوندگان “از این احتمال جلوگیری می كنند” زیرا که باور دارند ” Yuan دیجیتال ممکن است به مقامات دسترسی راحت تر به داده های واقعی در مورد زندگی مالی خود را بدهد.”

نوشته های مشابه

PBoC در حال کار با مسیرهای سریع در تعدادی از سایت های بازی های المپیک زمستانی است که ساعت بازی های بعدی را در فوریه 2022 در پکن برگزار می کند. بانک مرکزی قبلا اعلام کرده است که انتظار دارد شرکت کنندگان داخلی و بین المللی تا زمان شروع بازی ها بتوانند از CBDC استفاده کنند.

اما Bloomberg به نقل از یک کارگر 36 ساله صنعت مخابرات به نام Patricia Chen اظهار داشت:

“من اصلا هیجان زده نیستم.”

Vera Lin (25) اظهار داشت که استفاده از Yuan دیجیتال “آسان” بود ،اما اضافه کرد که “انگیزه هایی برای تغییر دائمی Yuan دیجیتال وجود ندارد” زیرا گزینه های بخش خصوصی از قبل “با اطمینان و یکپارچه” با طیف گسترده ای از برنامه های مبتنی بر تلفن های هوشمند و رایانه کار می کنند.

یک کارمند دولتی 33 ساله به نام Jan Chen نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی را “کمی ترسناک” خواند و امیدوار است که راه اندازی توکن به این معنا نباشد که “مقامات ممکن است بتوانند هر پرداختی را ردیابی کنند”.

در آزمایشات قبلی شرکت کنندگان ادعا کرده اند که تجربه کاربری بین برنامه های پرداخت Alipay و Yuan دیجیتال به طرز چشمگیری مشابه است.

PBoC امیدوار است که Yuan دیجیتال به آن کمک کند تا در معاملات تجاری بین المللی در برابر دلار معامله کند.اما به نظر می رسد نویسندگان گزارش نیز این مفهوم را مورد تمسخر قرار می دهند ، به نقل از Zennon Kapron ، مدیر عامل شرکت مشاوره مستقر در سنگاپور ، اظهار داشت که RMB دیجیتال “بعید است که سهم RMB را در معاملات تجاری بیش از 1 درصد افزایش دهد “.

Kapron گفت که “تأثیر جهانی” راه اندازی یوان دیجیتال “بسیار اندک خواهد بود” ، مگر اینکه پکن آمادگی ایجاد “تغییرات ساختاری” در سیستم های اقتصادی و مالی با دقت مدیریت شده و برنامه ریزی شده کشور را داشته باشد.

و Kapron اشاره کرد که تنها راهی که Yuan دیجیتال می تواند برای گرفتگی WeChat Pay و Alipay امیدوار باشد این است که به طور موثر این سیستم عامل های پرداخت را به حاشیه براند و برای شهروندان چاره ای در این زمینه نگذاشته باشد. Kapron افزود: “پایان روز ، تنها راهی که یوان دیجیتال در جنگ اتخاذ و اقتباس پیروز می شود “دولت می گوید:” شما باید از این استفاده کنید. ”

پیش از این PBoC پیام های متفاوتی ارسال کرده بود و اخیراً اظهار داشت که این توکن در درجه اول برای مصارف خانگی طراحی شده است و به عنوان رقیبی برای بورس اوراق بهادار در نظر گرفته نشده است ، در حالی که سال گذشته آنها ادعا کردند که رمز جدید آنها می تواند به شکست “سلطه دلار” کمک کند.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx