آموزش بلاک چین

جنسیس بلاک Genesis Block چیست؟

جنسیس بلاک چیست و چه تفاوتی با سایر بلاک ها دارد؟ ارتباط بلاکچین با جنسیس بلاک چیست؟

جنسیس بلاک Genesis Block چیست؟

جنسیس بلاک چیست و چه تفاوتی با سایر بلاک ها دارد؟ ارتباط بلاکچین با جنسیس بلاک چیست؟

اگر به تازگی پا به عرصه ارز های دیجیتال گذاشته اید. و قصد سرمایه گذاری و خرید و فروش در این حیطه را دارید. آگاهی در خصوص مفاهیم اولیه  به شما کمک خواهد کرد. در ابتدا فراگیری این مفاهیم شاید سخت و نا مفهوم به نظر برسد. اما عدم آگاهی در خصوص این موارد باعث میشود که شما ضرر های زیادی را متحمل شوید و در نهایت برای خودتان عدم یادگیری این مفاهیم ساده تاسف بر انگیز باشد.

نوشته های مشابه

در این مقاله قصد توضیح جنسیس بلاک را داریم پیشنهاد میکنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ساختار بلاکچین:

همان طور که در مقاله بلاکچین از سایت جامع فیبودکس اشاره کردیم. بلاکچین سیستم ثبت اطلاعات است در یک بستر امن.

بلاکچین از تعدادی بلوک که به صورت زنجیره وار تشکیل شده، همان طور که از نامش پیداست ترکیب دو کلمه Block (بلاک) و Chain (زنجیره) خود عمکرد این فناوری را توضیح می دهد. زنجیره ای از بلاک ها، شبکه بلاک چین را تشکیل می دهد. در هر بلاک می تواند هر گونه اطلاعاتی ثبت شود. این اطلاعات شامل همه موارد می باشد از گزارش های یک اتفاق یا جنایت تا جزئیات تراکنش های پول های دیجیتال مثل بیت کوین.

جنسیس بلاک در بلاکچین:

اولین بلاک بلاکچین را جنسیس بلاک می گویند. این بلاک،  بلاک اول است که توسط شخص طراح که هویتی نامعلوم دارد به نام ساتوشی ناکاموتا پر شده است.

علت تشکیل جنسیس بلاک چیست:

شاید برایتان سوال باشد که چرا جنسیس بلاک تشکیل شده است؟ برای فهم بیشتر بیایید بلاکچین را یک زنجیر در نظر بگیرید. حلقه های یک زنجیر برای اتصال به یکدیگر در ابتدا نیاز به یک حلقه اولیه دارند تا بقیه زنجیر ها بتوانند به آن متصل شوند. که در نهایت ساختار زنجیر معنا پیدا کند.

سیستم بلاکچین هم به همین شکل است. اولین بلاک یا همان جنسیس بلاک نیز برای اینکه سایر بلاک ها معنا پیدا کنند توسط ساتوشی پر شده و با این نام معرفی شده است.

داخل جنسیس بلاک چیست؟

جنسیس بلاک در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ (۱۴ دی ۸۷) ایجاد شد که پاداش مایند این بیت کوین 50 بیت کوین بوده است. که مشخص نیست این 50 تا بیتکوین به خود شخص ساتوشی تعلق گرفته یا خیر.

هش جنسیس بلاک:

000000000019d6689c085ae165831e934ff763ae46a2a6c172b3f1b60a8ce26f

 

تفاوت جنسیس بلاک با سایر بلاک ها:

تنها تفاوت جنسیس بلاک با سایر بلاک ها در این است که هیج بلاکی قبل از این بلاک وجود نداشته که اطلاعات آن بلاک درون جنسیس بلاک نگهداری شود. در کل از نظر ساختار هیچ تفاوتی با سایر بلاک ها ندارد. و عضوی از زنجیره بلاکچین است. به عنوان اولین بلاک یا بلاک مادر.

در نهایت:

فناوری بلاکچین فناوری کاربردی و بی نظیر است که مانع انجام عملیات کلاهبردارانه شده است. خود از اختراعات مهم و کاربردی بشر به شمار می آید.

در این مقاله با ماهیت جنسیس بلاک آشنا شدیم. اگر مایل هستید مفاهیم بیشتری در خصوص رمز ارز ها بیاموزید. سایت جامع و کاربردی فیبودکس را به شما معرفی میکنیم.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx