اخباراخبار جهان

سامانه سوئیفت تلاش میکند تا خدمات ارز دیجیتال ارائه دهد

سوئیفت (SWIFT) به عنوان یک پلتفرم پرداختی بین بانکی است. که کاربران و مخاطبان زیادی را در بستر خود دارد. این مجموعه در تلاش است تا برای ارتقاء بستر پرداختی خود پروتکل ارز های دیجیتال بانکی را به عنوان شاخه ای جدید از این درخت خدمات رسان علاوه کند.

از این رو برای تحقق این هدف گروه سوئیفت تلاش کرد مشارکت و همکاری جدید خود را در این بخش با شرکت Capgemini که خود یکی از فعالان و خدمات رسان دارایی های دیجیتال است آغاز کند. این دو مجموعه در گام اول سعی بر انجام آزمایش های مورد نیاز برای ایجاد اطمینان لازم در زمینه امکان پرداخت برون مرزی و حواله ها به انجام رساند.

سوئیفت (SWIFT) تلاش میکند تا با توسعه این بخش و اتصال به ارز های دیجیتال به نوعی پرداخت های خود را مدرنیزه کند. تا خدماتی کامل تر را با اتصال به بانک مرکزی به کاربران ارائه دهد. و خدمات خود را در تمام ابعاد تکمیل کند. از این رو این گروه با انجام آزمایش های مورد نیاز خود از ابعاد گوناگون از این طرح پرده برداری میکند.

این طرح میتواند برای سوئیفت (SWIFT) با ارزش باشد. چرا که توسعه این مدل از خدمات در میان دیگر فعالان این بخش رایج نیست. تقریبا میتوان گفت که از میان هر 10 بانک مرکزی یک بانک در حال توسعه اینم بخش است.

نیک کریگان، رئیس بخش نوآوری سوئیفت، در مورد اهمیت این اتصال گفت:

پلتفرم های مالی مختلف باید بتوانند به طور مؤثر با یکدیگر کار کنند، در غیر این صورت اگر این اتصال برقرار نباشد به نوعی توانایی کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان برای پرداخت‌های بین‌مرزی مختل میشود.

آزمایشات CBDC

آزمایش‌هایی که SWIFT با مشارکت Capgemini، یک شرکت خدمات دیجیتال انجام می‌دهد، توانایی این ارزهای جدید را برای مبادله در میان سیستم‌های مختلفی که برای انجام چنین عملکردهایی طراحی نشده‌اند، تست می‌کند.

تاکنون، آزمایش‌هایی که از چندین پلتفرم دفتر کل غیرمتمرکز مانند Corda و Quorum استفاده می‌کنند، نشان می‌دهند که می‌توان به اهداف پیشنهادی دست پیدا کنند.در ادامه گروه سوئیفت تلاش میکند تا با امکان گنجاندن انواع دیگر دارایی های رمزنگاری شده در شبکه خودآنها را در سطوح جهانی توسعه دهند.

منبع:news.bitcoin

مطالب بیشتر:


فرماندار فدرال رزرو : ایالات متحده باید در مسابقه CBDC پیروز شود.

صرافی های داخل ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد را ندارند

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx