مفاهیم پایه

متاورس چه کاربردی دارد؟/موارد استفاده متاورس در دنیای فناوری

متاورس Metaverse نسل بعدی اینترنت در دسترس کاربران است.

هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی و تولد فضای مجازی کاربران تنها در فضای حقیقی زندگی مجازی دنیایی است که در آن بسیاری از فعالیت های روزمره مانند تعامل، گفت و گو دید و بازدید و حتی شغل و کسب و کار معنا پیدا میکند.

کاربران در دنیای مجازی مانند دنیای حقیقی دارای هویت هستند. متاورس فناوری است که در حالت 3 بعدی فضای مجازی کنونی را کامل میکند. و دنیایی جدید با درک توسعه یافته به کاربر خواهد داد. در ادامه برای آشنایی کامل با متاورس و شناخت این فناوری به مقاله آشنایی با متاورس سر بزنید.

در این بخش به کاربرد های این فناوری پیشرفته اشاره خواهیم داشت. اگرچه موارد مصرف و کاربرد فناوری های محدود نیستند و زمانی که با ابتکار بشر تلفیق میشود در بسیاری از شاخه ها معنا پیدا خواهد کرد.

چیزی شبیه به اتفاقی که برای بلاک چین رخ داد. پس از تولد بلاک چین که خود یک فناوری مهم و کاربردی به شمار می آید کاربران شبکه از آن در بسیاری از موارد مانند صنعت، فناوری اطلاعات و …  استفاده کردند. متاورس نیز از دیگر حوزه هایی است که توسعه پذیر است و میتوان از آن به عنوان یکی از جدید ترین تکنولوژی ها دانست که آینده جهان را متحول میکند.

در ادامه به مهم ترین کاربرد های متاورس اشاره خواهیم کرد. تا ذهنیتی بهتر در خصوص توسعه این فناوری به دست آوریم. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

متاورس چه کاربرد هایی دارد؟


1. هویت دیجیتالی :

هویت دیجیتالی درواقع نام و مشخصاتی است که مخاطبان فضای دیجیتال شما را شناسایی میکنند. متاورس یک فناوری توسعه یافته است که در اشکال متفاوت این امکان را به کاربر میدهد که بتواند از آن به عنوان یک سیستم مدیریت و ذخیره سازی هویت دیجیتالی توسعه یافته استفاده کند.

این هویت ها و نشانی ها در آوارتار ها و انواع بازی های توسعه یافته بلاک چینی و … و یا بسیاری از فعالیت های دیگر و مرتبط با انواع شاخه ها در دنیای مجازی سه بعدی که ملزم به ارائه هویت است استفاده کرد.

2. ارز های دیجیتال

صرف نظر از ایستادگی دولت و افراد به جهت پذیرش این دسته از ارزش ها میتوان ورود دارایی های مالی به فضای دیجیتال را نشان از توسعه فناوری در ابعاد وسیع دانست. سرعت توسعه این دارایی ها بالا است و دیر یا زود توسعه آنها به حالت فراگیر و گسترده انجام خواهد شد.

در ادامه با ورود متاورس به عنوان غول تکنولوژی گامی دیگر در ارتقا این دسته از ارزش ها اتفاق می افتد. چرا که بستری جدید برای مبادلات مالی ارز های دیجیتال در وضعیتی بهتر را در دسترس قرار میدهد. به طوری که کارایی ارز های دیجیتال را افزایش میدهد و محدودیت های حد و مرز های جهانی را درهم میشکند. به همین دلیل میتوان یکی از کاربرد های مهم متاورس را توسعه و سهولت کاربری دارایی های دیجیتال دانست.

3. توسعه مدیریت تراکنش ها

بلاک چین به عنوان یک سرویس ارائه دهنده خدمات هم اکنون بر روی دارایی های دیجیتال مستقر است. و در این خصوص به ویژه در بخش مدیریت تراکنش های ارز های دیجیتال عملکردی مناسب را از خود به نمایش گذاشته است.

با روی کار آمدن متاورس و همکاری این دو فناوری کاربردی سطح انجام تراکنش ها ارتقا پیدا میکند. و نود های شبکه میتوانند بااستفاده از هویت دیجیتالی خود مبادلات مالی را در وضعیتی بهتر انجام دهند. این مبادلات در کاربرد متاورس و بلاک چین میتواند در نوعی ایده آل به انجام برسند.

4. سازمان های خودگرادان DAO

سازمان های خودگردان نوعی از سازمان هایی هستند که در پلتفرم دارایی های دیجیتال به واسطه استفاده از قرارداد های هوشمند در وضعیت نامتمرکز و بدون دخالت واسطه عملیات مالی را به انجام میرساند.

این طرح به موجب تسریع فرایند پرداخت ما بین کاربر و پلتفرم مورد نظر وی قرار میگیرد و این دو را به طور مستقیم در ارتباط میسازد. برای درک بیشتر این مفهوم به مقاله معرفی DAO سر بزنید و از توضیحات مندرج استفاده کنید.

در ادامه

با روی کار آمدن متاورس و وجود پلتفرم سازمان خودگردان کاربران قادرند با استفاده از قرارداد های هوشمند و همسان سازی آنان با الگو های از پیش تعریف شده در متاورس میتواند کاربردی مناسب را در این زمینه برای مخاطبان خود فراهم کند.

5. تسهیل روند همتا به همتا

کاربران فعال در شبکه دارایی های دیجیتال میتواند تمامی فعالیت های مالی خود را در بستر دیجیتال بدون نیاز به واسطه ها به انجام برسانند. توسعه متاورس و ورود به پلتفرم های دیجیتال میتواند تاثیر بسزایی در انجام درست تراکنش ها در حالت ایمنی بالاتر داشته باشد.

در نهایت:

متاورس دنیایی است که با استفاده از هدست Quest VR  میتوان وارد دنیای دیجیتالی شد. در جلسات حضور پیدا کرد در تمامی شرایط پیام ها در سطوح مختلف برای کاربران مختلف ارسال کرد. اتفاقات را ضبط کرد و به طور کلی حیات دیگری که شباهت فراوانی به دنیای حقیقی دارد را تجربه کرد.

 

مطالب بیشتر:


همه چیز در مورد طرح DAO + رد پای هکر ها در سازمان های خودگردان
متاورس Metaverse چیست؟ و چه ارتباطی با دنیای ارزدیجیتال دارد؟
تاثیر توسعه دهندگان در تمرکز و عدم تمرکز متاورس
نهنگ ها بر روی این دو توکن متاورسی سرمایه گذاری کرده اند
با متاورس ورزشی کسب درآمد کنید/بازی مانکی بال MonkeyBall

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx