اخباراخبار بلاک چین

بیل گیتس:به زودی جلسات کاری در بستر متاورس توسعه پیدا میکند

به زودی دیدار های کاری از طریق متاورس Metaverse به انجام خواهد رسید. این نظر موسس و مدیر کمپانی بزرگ مایکروسافت در خصوص فناوری جدید که هم اکنون در دست توسعه دهندگان مطرح در حال گسترش است خوش بین است و پیش بینی میکند که به زودی اغلب دیدار های کاری در سراسر دنیا از طریق بستر متاورس انجام میشود.

به گزارش ایسنا بیل گیتس در وب سایت تخصصی خود در مورد متاورس اظهار نظر کرده و حمایت از این بستر مجازی را به صور گسترده پیش بینی کرد.

وی در خصوص توسعه این فناوری، مدت زمان دو تا سه ساله را تخمین زده است. و انتظار دارد تا در این مدت کوتاه حجم بالایی از کاربران مشغول به انجام فعالیت های خود از بستر این فناوری نوین انجام خواهد پذیرفت.

به گفته او که خود از توسعه دهندگان فناوری و اطلاعات است و از این شاخه به ثروت میلیاردی دست پیدا کرده است:

به نظر من ظرف مدت دو تا سه سال آینده دیدار ها به حالت مجازی از طریق اتصال دوربین های دو بعدی به متاورس انجام خواهد شد. که در نهایت تشکیل یک فضای آواتار دیجیتالی خواهد شد.

گیتس در ادامه گفت که برای دسترسی و انجام فعالیت ها به ویژه ملاقات های کاری در ابتدا با روندی کند و سپس در حالتی سرعتی انجام خواهد پذیرفت.

این پیش بینی به سبب دسترسی کاربران به ابزار مورد نیاز استفاده از این دنیای مجازی است. چیزی شبیه به فضای مجازی کنونی و ابزار آن یعنی گوشی های گوشمند در دست کاربران. که در ابتدا با سرعت کم و هم اکنون در دسترس عامه قرار گرفته است.

در ادامه وی در مورد  اتصال به دنیای متاورسی به پیشرفت های اخیر یعنی آواتار های سه بعدی  اشاره داشت و دید خود را در خصوص ایجاد دسترسی بیشتر برای اتصال به جهت ارتباط موثر مثبت عنوان کرد.

بیل گیتس در خصوص توسعه متاورس گفت:

هنوز متاورس جای کار دارد اما میتوان آن را به آستانه نزدیک دانست.

این فناوری میتواند تجریباتی جدید در تعاملات بدون حد و مرز را در اختیار افراد قرار دهد.

متاورس یک قلمرو دیجیتالی است. که دنیایی از تلفیق واقعیت مجازی، واقعیت افزوده را در اختیار افراد قرار میدهد. تا کاربران بتوانند در این فضا زیست حقیقی را تجربه کنند.

مارک زاکر برگ اولین حامی متاورس


اولین توسعه دهنده ای که در خصوص اجرایی کردن متاورس دست بلند کرد مارک زاکربرگ بود. وی با تغییر نام کمپانی فیس بوک به متا به دنبال راه اندازه متاورس است و بودجه 50 میلیون دلاری را به این پروژه تخصیص داد. او در مورد متاورس میگوید:

متاورس نسل بعدی اینترنت است. که اینترنت مدرن را کامل میکند.

مارک زاکربرگ پیش بینی میکند این فناوری در مدت زمان حداقل پنج و حداکثر 10 ساله در دست کاربران قرار میگیرد. و افراد به حالت فراگیر مانند شبکه های مجازی کنونی از بستر در دسترسشان استفاده خواهند کرد.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx