منتخب سردبیر

شرایط سرمایه گذاری در فضای کریپتوکارنسی + چهار ویژگی اصلی سرمایه گذاران

با داشتن این ویژگی ها میتوانید یک سرمایه گذار موفق شوید.

برای سرمایه گذاری درحوزه ارز های دیجیتال باید چه شرایطی را داشته باشیم؟

 

آیا برای سرمایه گذاری در حوزه کریپتوکارنسی تنها داشتن پول کافی است؟ با ما باشید تا باتفاق به پاسخ این سوال دست یابیم.

امروزه با بالا رفتن سطح تورم، و نوسانات مالی افراد به دنبال راهی موثر برای سرمایه گذاری و  کسب سود جهت جلوگیری از افت ارزش سرمایه اشان میگردند.

بازاری که امروز داغ است و صحبت آن بر سر زبان ها است همین بازار رمز ارز ها می‌باشد. به دلیل مزایایی که برای سرمایه گذارن ایجاد کرده میتوان گفت جزو اولین پیشنهادات سرمایه گذاری برای کاربران امروز است.

برای سرمایه گذاری و معامله در این بازار بایستی به چند نکته توجه کنید تا بتوانید به حیات مالی خود در این فضا ادامه دهید.

1.یادگیری

شرط اصلی برای تجارت دانش است. با عدم آگاهی و اطلاعات کافی تنها باعث ضرر و اتلاف وقت خودتان خواهید شد.

داشتن دانش کافی در مورد تجارت و مبانی آن در خصوص رمز ارز ها و همچنین اطلاعات در خصوص ابزار و وسایلی موجود مانند انواع نمودار ها، سایت ها، اندیکاتور ها و.. میتواند بسیار کمک کننده باشد.

فرض کنید داخل خانه ای برای زندگی رفته اید. که هیچ اطلاعاتی در مور ابزار و وسایل درون خانه نداشته و همینطور آگاهی کامل در خصوص روش های انجام امورات منزل نداشته باشید. حتی اگر بتوانید  با این شرایط چند روزی را سر کنید مطمئن باشید در این فضا دوامی نخواهید آورد و یا کار ها را با صرف وقت و انرژی مضاعف انجام خواهید داد.

در فضای مالی فرصت زیادی برای آزمون و خطا وجود ندارد. با عدم آگاهی از مفاهیم پایه در کنار عدم تجربه لیکویید شدن یکی از واقعیات نزدیک خواهد بود.

از طرفی برای کسانی که آموزش های لازم را دیده اند باید بگوییم که تمایل به یادگیری و کسب اطلاعات بایستی در شما به صورت روز افزون باشد. با داشتن اطلاعات جدید از جدید ترین خبر ها و به روز ترین ابزار، خودتان را به موفقیت بیشتر نزدیک میکنید.

2.اطمینان

منظور از اطمینان چیست؟ شما در این فضا به سرمایه گذاری و معامله پرداختید. باید در وهله اول ارزهای دیجیتال را به چشم پول ببینید. و  واقعیتی جز این نیست. برخی ها بخاطر اینکه ارز های دیجیتال خاصیت فیزیکی ندارند، اعتقاد مالی نسبت به آنها ندارند!

پس از دید پولی باید به رمز ارز ها نگاه سرمایه ای نیز داشته باشید. اگر در این فضا سرمایه گذاری کرده اید به امید اینکه هر روز خبر هایی مبنی بر افزایش سرمایه تان بشنوید و احساس رضایت کنید، سخت در اشتباه اید. پذیرش سود و ضرر در تمام حوزه های مالی جزو پایه های اصلی سرمایه گذاری است. و شما بایستی با کسب اطلاعات در زمینه تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال نسبت به افزایش سود و کاهش ضرر خود اقدام کنید.

3.صبر

فضا در حوزه رمز ارز ها رقابتی است. از طرفی عوامل زیادی در تغییر نرخ ارز موثر است. برای تجارت بایستی آمادگی هر اتفاقی را در این حوزه داشته باشید. نوسانات زیاد، رکود بازار ، افت های شدید و با بلعکس و.. اتفاقات غیر قابل انکاری در حوزه تجارت است. بدون داشتن صبر و حوصله مطمئنا احتمال حذف شدن خود را در این دنیای پر رقابت افزایش می‌دهید. شیوه کار تریدر های موفق بر مبنای صبر و تحلیل های دقیق پیش میرود. با الگو گرفتن از آنها شانس خود را برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق و سودآوری بالا افزایش دهید.

4.رفتار های احساسی

اگر به تازگی پا به دنیای تجارت گذاشته باشید، احتمال اینکه در معاملاتتان احساسی رفتار کنید بالاست. بسیار ی هستند که تحمل شکست را ندارند. مشاهده ضرر و وجود ظرفیت کم در این افراد باعث اخذ تصمیم های هیجانی میشود که این خود باعث میشود سرعت حذف شدن این دسته از تریدر ها در این بازار زیاد شود. اگر به عملکرد تریدر های بزرگ توجه کنید مشاهده خواهید کرد که آنها نیز به کرات د رمعاملات خود دچار شکست میشوند و تنها با مدیریت احساسات خود در معاملات بعدی ضرر را جبران میکنند.

نتیجه:

این ویژگی ها، شرایط پایه برای ورود به دنیای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است. اگر این شرایط را ندارید و یا نمیتوانید در خود ایجاد کنید بهتر است برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و انرژی تان از ورود به دنیای کریپتوکارنسی خودداری کنید.

اما اگر این شرایط را دارید باید ورودتان را به دنیای سرمایه گذاری دیجیتال تبریک بگوییم. به امید اینکه به زودی در لیست بهترین تریدر ها همراه با کسب سود فراوان قرار بگیرید.

با مطالعه مقالات بیشتر در خصوص مفاهیم کریپتوکارنسی در سایت جامع فیبودکس همراه ما باشید.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx