کاربرد بلاک چین

هایپرلجر چیست؟ و چگونه اجرا می‌شود؟/بررسی مفهوم و نحوه اجرایی آن

همه چیز در مورد هایپرلجر

هایپرلجر چیست؟ آیا یک ارز دیجیتال است و یا یک بلاک چین اختصاصی است؟ در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی مفهوم هایپرلجر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

بنیاد لینوکس


بنیاد لینوکس سازمانی است با نام اختصاری LF که در سال 2007 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد. این سازمان خدمات خود را برای سیستم های بسته ارائه می‌دهد. تا در نهایت با بهره گیری از فناوری بلاک چین عملیات حفاظت و استاندارد سازی را برقرار کند. بنیاد لینوکس به دنبال اجرایی کردن ایده ها در زمینه نرم افزار های متن باز می‌پردازد.

هایپرلجر


هایپرلجر پروژه ای است که اولین بار توسط بنیاد لینوکس ارائه شد. این پروژه اهدافی نظیر استاندارد سازی طرح ها به وسیله ابزار کاربردی به نام بلاک چین را دنبال می‌کند. توسعه دهندگان هایپرلجر بلاک چین های منحصر به هر حوزه کسب و کاری را به حالت جدا گانه تفکیک و به جای این که هر پروژه کاری بخواهد جداگانه به حل مسئله بپردازد. بتواند به فیلد مخصوص به حوزه کاری خود رجوع و به پاسخ سوالات خود دست یابد.

توسعه دهندگان لینوکس با معرفی بلاک چین و کاربرد های آن از رهبران صنایع و مشاغل خواست تا با درگیر کردن فعالیت های خود با بلاک چین به ایجاد فریم ورک برای دفتر کل توزیع شده کمک کنند. بدین وسیله پشتیبانی از تراکنش های مالی شان امکان پذیر خواهد شد.

زمانی که موسسات به ایجاد فریم ورک در هایپرلجر بپردازند. سیستم این قابلیت را پیدا می‌کند که اپلیکیشن های مخصوص به هر فیلد کاری و سیستم های سخت افزاری را نصب و به دنبال آن به تراکنش ها  جهت دهی کند.

به بیان ساده تر هایپرلجر ارز یک پلتفرم ارز دیجیتال و یا یک بلاک چین نیست! هایپرلجر پروژه ای است برای پیشرفت های صنعتی که به واسطه درگیری پروژه ها با فناوری بلاک چین انجام می‌شود. این کار به ارائه شدن فعالیت های کمپانی ها به حالت متن باز و انجام خدمات مالی شان به حالت واضح و روشن می انجامد. شفافیت باعث ایجاد اعتماد و افزایش رضایت و همچنین رفع محدودیت های قانون گذاری خواهد شد.

توسعه ارز های دیجیتال


هایپرلجر هیچ ارز دیجیتالی را به بازار مالی ارائه نداده است. همین طور قصد حمایت از هیچ ارزی را ندارد. اهدافی که هایپرلجر به دنبال آن است با کسب ثروت از طریق ارز های دیجیتال در تمایز است. توسعه دهندگان هایپرلجر در وب سایت Hyperledger.org این گونه عنوان کرده اند:

در عملکرد هایپرلجر طرح توسعه هیچ رمزارزی وجود ندارد. عدم وجود رمز ارز اختصاصی باعث عبور این پروژه از چالش های سیاسی شده است.

اعضای هایپرلجر


هایپرلجر به عنوان پروژه ای با هدف پیشرفت های صنعتی هم اکنون تعداد صد عضو را به خود اختصاص داده است. این اعضا از افراد مهم و کمپانی های بزرگ و فعال در زمینه فناوری اطلاعات می‌باشند. شرکت هایی مانند هواوی، نوکیا، فوجیتسو، اینتل، سامسونگ و… و بسیاری از موسسات مالی و کمپانی های جدید در خانواده هایپرلجر می‌باشند. مجموعه ای که به عنوان یک خانواده در هایپرلجر گردهم درمی‌آیند تنها باعث روشن شدن تراکنش ها و کاهش محدودیت های قانون گذاری نمی‌شوند. هایپرلجر یک درگاه ارتباطی میان سرمایه داران و کمپانی های بزرگ است. که در این خانواده روابط بین آنان با صنایع مختلف و توسعه دهندگان آنان میسر می‌شود.

در نهایت:

هایپرلجر پروژه ای است که با بهره گیری از بلاک چین در فعالیت های صنایع مختلف دخیل می‌شود. و در نهایت به روشن شدن تراکنش ها و فعالیت های مالی می انجامد. هایپرلجر یک ارز دیجیتال یا بلاک چین خاص نیست و تمرکز مالی بر روی توسعه رمزارز خاصی را ندارد. رهبران و توسعه دهندگان بزرگی در این گردهم آیی شرکت و عضوی از این خانواده شده اند. آنان با دخیل کردن بلاک چین و توسعه فعالیت های خود بر این مبنا علاوه بر به دست آوردن امنیت و اعتماد روابط عمومی بین کاربری میان توسعه دهندگان و مشاغل گوناگون را از این بستر به دست آورده اند.

مطالب مرتبط:
آشنایی با بلاک چین
امنیت شبکه ارز های دیجیتال
معرفی کاربرد بلاک چین

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx