منتخب سردبیر

افزایش قیمت ارز دیجیتال نشان دهنده پذیرش آن و ریسک پذیری مردم است

بالا رفتن ارزش ارز دیجیتال و ارتباط آن با عرضه و تقاضا

بر اساس گزارش ارائه شده توسط کوین دسک گزارشاتی از بانک مرکزی در خصوص افزایش قیمت ارز دیجیتال به کنگره ارائه داده شده است.

فدرال رزرو از روی بالارفتن قیمت ارز دیجیتال افزایش تقاضا را برای ارز های دیجیتال برداشت کرده است. بانک مرکزی آمریکا سیستم مالی را در مدت زمان 6 ماهه به طور کلی رصد کرده و نتایج آن را برای خود ثبت کرده است. این اولین بار است که بانک مرکزی دست به چنین اقدامی زده بانک مرکزی نگاهی اجمالی به سیستم مالی انداخته است و با ارائه داده ها به کنگره ، به تحلیل نتایج پرداخته اند.

دراین گزارش به افزایش قیمت ارز ها را به طور چشم گیر توصیف کرده اند. و آن را به میزان پذیرش ریسک و ریسک پذیری مردم  وابسته دانسته اند.

جالب اینجاست که تا کنون چنین حرکتی از بانک مرکزی آمریکا دیده نشده بود.  پیش تر صحبت و اشاراتی در خصوص رمز ارز ها را شاهد بوده ایم اما به این شکل اشارات مستقیم و تحقیقات در این خصوص را ندیده بوده ایم. ای بسا که در این گزارش نگاه ها به ارز دیجیتال دقیق بوده است. و به عنوان معیار برای سنجش بازار مالی قرار گرفته است.

بررسی عملکرد مقامات در خصوص افزایش قیمت ارز دیجیتال

در پی این گزارشات و کنترل عملکرد مقامات آمریکایی گویا نگرانی هایی در خصوص ارز دلار دیده شده است. چون مقامات در طول این چند وقت گذشته ملاقات و مذاکراتی با صاحبان ارز های دیجیتال داشته اند. و در مورد پیشبرد ارز دلار د آینده ایده ها و نظراتی را جویا شده اند.

صحبت بانک مرکزی در خصوص ارز های دیجیتال میتواند مثبت تلقی شود. و حاکی از جدی گرفته شدن و یا به بیانی دیگر مورد پذیرش بیشتر قرار گرفتن دانست. اما این نکته هم مهم است که در گزارشی 69 صفحه ای تنها یک اشاره جزئی به رمز ارز ها داشته و اصل مطلب در خصوص سیاست های مالی آمریکا و… است.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx