اخباراخبار جهان

آفریقای مرکزی به دنبال توسعه بستر های سرمایه گذاری بر روی بیت کوین

با استناد به گزارش خبرگزاری رویترز جمهوری آفریقای مرکزی(CAR) در تلاش است. تا با ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و ارز های دیجیتال در قاره تعداد زیادی از سرمایه گذاران خود را به بستر کریپتوکارنسی دعوت کند. از این رو تلاش میکند تا با تاسیس اولین مرکز سرمایه گذاری کریپتوکارنسی هدف خود را تحقق بخشد.

با این که این کشور درگیری های مسلحانه فراوانی را برای توسعه این گروه از دارایی های نوین را پشت سر گذاشت. اما هم اکنون جمهوری آفریقای مرکزی به عنوان نخستین کشور در قاره آفریقا و دومین کشور در سراسر جهان به بیت کوین اعتبار داد. و آن را به عنوان ارز رسمی پرداخت های خود معرفی کرد.

هم اکنون نیز با تصویب این طرح دولت هنوز مطلبی حاکی بر جزییات این طرح منتشر نکرده است.

علاوه بر آن  این پروژه به نام “SANGO” با در اختیار قرار دادن وب سایت برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال به کاربران علاقه مند به فعالیت در این حوزه گفت که اکنون میتوانند با ثبت نام در این سایت در لیست انتظار قرار بگیرند.

رئیس جمهور این کشور در عنوانی گفت که به دلیل این که نظام مالی سنتی برای توسعه اهداف جدید مناسب و قابل اجرا نیست از این رو دارایی های دیجیتال را برای این کار برگزیدیم. چرا که فعلا  بروکراسی مسئله روز اقتصاد های سنتی است.

پذیرش ارز های دیجیتال و سرمایه گذاری بر روی بیت کوین

هم اکنون جمهوری آفریقا برای انتخاب ارزهای دیجیتال و پذیرش بیت کوین آمادگی کامل را نداشت. و این تصمیم از سمت دولت بسیار غافل گیرانه بود.

آفریقا مشکلات بزرگی نظیر توزیع برق را در کشور دارد. و هنوز نتوانسته توزیع منابع خود را تکمیل و بهره لازم را از آن ببرد. از این رو کارشناسان اقتصادی در خصوص این حرکت آفریقا تردید بسیاری دارند.

هنوز معلوم نیست که این کشور بتواند حجم بالایی از سرمایه های جذب شده بر روی ارز بیت کوین را در حجم قابل ملاحظه ای جذب کند. آن هم پس از راه اندازی یک مرکز برای سرمایه گذاری کاربران

من قبل از این هم السالوادور به عنوان نخستین کشوری بود که رسما بیت کوین را به عنوان دارایی و ارز مورد قبول خود معرفی کرد. این کشور تلاش های فراوانی کرد تا بتواند این ارز را به طور رسمی به کار بندد.

مثلا میتوان به اجباری شدن پرداخت های مالیات با استفاده از بیت کوین اشاره کرد. اما با این حال کارشناسان زیادی از این ریسک ابراز نگرانی کردند.

منبع: utoday

مطالب بیشتر:


آفریقای جنوبی برای بازنگری در موقعیت سیاست ملی روی ارز رمزنگاری شد
راهکار های کاهش دادن کارمزد تراکنش های بیت کوین
حمله 51 درصدی چیست و درچه شرایطی در بلاک چین رخ میدهد؟

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx