ارزهای دیجیتالانواع ارز دیجیتالمفاهیم پایه

compound چیست؟/کامپوند چیست و چه مفهومی در ارز های دیجیتال دارد؟

کامپوند چیست و چه مفهومی در ارز های دیجیتال دارد؟ در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی این مفهوم خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

معرفی سرویس کامپوند


کامپوند  compound یک پلتفرم عرضه کننده امور مالی غیر متمرکز دیفای است. این پلتفرم یک سرویس وام دهی است. تا کاربران بتوانند دیگر فعالیت های بانکی خود را در خصوص دارایی های دیجیتال بدون نیاز به واسطه ها به انجام برسانند.

کامپوند از بستر هایی است که تلاش کرده سرویس دهی خود را در حالت متن باز و به صورت همتا به همتا به انجام برساند.تا وام دهنده و وام گیرند در ارتباط مستقیم با یکدیگر و بدون دخالت هیچ واسطه ای انتقال دارایی را انجام دهند.

نحوه عملکرد


کاربرانی که در نقش وام دهنده هستند و سرمایه خود را در اختیار دیگر افراد (وام گیرنده) قرار میدهند. نسبت به پذیرش پرداخت وام سود دریافت میکنند.

وام گیرنده ها نیز با قرار دادن وثیقه کریپتویی ضمانت لازم را به سبب برگرداندن دارایی به صاحب اصلی ایجاد میکنند. دارایی هایی که به عنوان وثیقه قرارداده میشود. پس از تسویه کامل وام آزاد شده و به صاحب اصلی خود بازگردانده میشود.

پلتفرم کامپوند به عنوان یک بستر تعامل مالی تلاش کرده است که با استفاده از الگوی قرارداد های هوشمند بتواند بستری امن به جهت واریز و دریافت وام را فراهم کند. هم اکنون در این بستر 6 ارز دیجیتال قرار دارد.

تا کاربران بتوانند از طریق این دارایی ها به دو گروه وام پرداز و یا تامین کننده (Supply) و وام گیرنده (Borrow) تقسیم شوند. و هر یک با استفاده از توکن های درون پلتفرم در دسترس عرضه خدمات را خواهند داشت.

تامین کننده های مالی با سپرده گذاری رمز ارز پایه این پلتفرم یعنی  CToken دریافت میکنند. این CToken در واقع نمایانگر سرمایه گذاری و دریافت نقش تامین کننده پلتفرم خواهد بود.   CToken ها شامل CBTC ،CETH و CDAI است. به عنوان مثال، با واریز اتریوم ETH به استخر، در ازای آنcETH دریافت خواهید کرد.

استفاده از سرویس های کامپوند چه مزایایی دارد؟


از کاربرد های استفاده از سرویس های کامپوند میتواند زمانی باشد که شما به عنوان یک فعال حوزه کریپتوکارنسی در موقعیتی از بازار قرار دارید که تمایلی به فروش کوین اتریوم خود ندارید.

زیرا بر اساس برنامه معاملاتی خود و پیش بینی روند تغییر بازار تشخیص داده اید که این دارایی در آینده رشد را تجربه خواهد کرد. از طرفی در موقعیتی دیگر قرار دارید که احتیاج به پول دارید اما تمایلی ندارید که با فروش اتریوم های خود وجه مورد نیاز خود را تامین کنید.

در چنین شرایطی بهترین پیشنهاد میتواند سرویس های وام دهی مانند کامپاند مناسب ترین گزینه باشد. شما به راحتی میتوانید مقدار اتریوم های خود را در پلتفرم به عنوان وثیقه معرفی کنید. و در عوض دارایی مورد نیاز خود را وام بگیرید. در نهایت با اتمام فرایند و تسویه وجه وام گرفته شده اتریوم های خود را از پلتفرم تحویل بگیرید.

سرویس های وام ده تنها به نفع شخص وام گیرنده نیست. بلکه کاربران و سرمایه گذارانی که به دنبال کسب سود از وجه خود هستند. با مشارکت در این بخش و سپرده گذاری دارایی های خود سود وام دهی را دریافت کند.

مطالب بیشتر:


افرادی که قصد وام گرفتن از دیفای دارند این مقاله را بخوانند!
چرا امنیت پروژه های حوزه مالی دیفای ضعیف است؟
دیفای DeFi چیست؟ بررسی مزایای انجام امور مالی غیر متمرکز
تکامل در تکنولوژی قرارداد هوشمند با اتریوم و دیفای

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx