اخبار

متاورس کمپانی متا با استفاده از اپلیکیشن Horizon Worlds راه اندازی شد

متاورس متا چندی قبل به صورت خصوصی آزمایش میشود. این حالت آزمایشی نسخه متاورس ارائه شده از کمپانی متا با مدیریت مارک زاکربرگ پس از گذشت یک سال از آغاز پروژه توسعه متاورس نسخه آزمایشی خصوصی را در دسترس قرار داده است.

این دسترسی فعلا برای بستر های واقعیت مجاز VR هاریزون ورلدز (Horizon Worlds) که شامل کاربران مناطق آمریکا و کانادا میشود. در دسترس است. 

عرضه نسخه آزمایشی متاورس یکی از دستاورد های کمپانی متا است. هم اکنون این اپلیکیشن رای استفاده از کاربرانی که رده سنی بالای 18 سال را دارند در دسترس است. تا آنان بتوانند با ورود به دنیای مجازی سه بعدی به ساخت میم گیم ها مشغول شوند. چیزی که با سه شبکه روبلکس(Roblox) و دنیای آسیس وی آر (OASIS VR) از ردی پلیر وان (Ready Player One) شباهت فراوانی درد. 

افراد فعال در دنیای متاورس میتوانند از طریق کانکشنی که اپلیکیشن در اختیار آنان قرار میدهد یک آواتار واقعیت مجازی به سبک این سه شبکه بسازند. و پس از ساخت آن را در تعامل با سایر آواتار ها قرار دهند.

تعامل در این پلتفرم به صورت گسترده قرار دارد. به طوری که هر کاربر واقعیت مجازی امکان برقراری ارتباط با 20 نفر را به صورت همزمان دارا است. برقراری ارتباط برای پلیر هایی که مجهز به هدست اکیولوس هستند. این امکان به صورت رایگان در دسترسشان قرار خواهد گرفت.

Horizon Worlds


دسترسی Horizon Worlds تنها برای افراد گروه Oculus VR بود. که از سال گذشته تا کنون دسترسی آن میسر بود. اما اکنون با ارتقا پلتفرم کاربران برای اتصال به آن نیازی به دعوت از سمت سایرین ندارند.

متا در خصوص توسعه Horizon Worlds  گفت:

هدف ما از توسعه Horizon Worlds ایجاد یک بستر مناسب در فضای VR است. تا با بهترین کلاس ابزار های مجازی تطابق داشته باشد.

در سال گذشته تلاش های مکرر و پیوسته از سمت مجموعه شکل گرفت تا این ابزار ها را پویا کنیم.

هم اکنون Horizon Worlds قابلیت کسب درآمد را در بستر خود ندارد. اما برای کاربران و در خصوص جلب نظر آن ها متا تلاش کرده تا با ایجاد یک صندوق مالی به شرکت کنندگان که در بازی ها برنده میشوند. پاداش دهد.

توسعه متاورس


با تغییر نام فیسبوک به متا مدیر عامل مجموعه یعنی مارک زاکر برگ تلاش کرد تا از این طریق بتواند اهداف مجموعه خود را با نزدیک سازی نام کمپانی به متاورس به طور روشن شفاف کند.

این مجموعه تا کنون با بودجه 10 میلیارد دلاری خود سعی بر این داشته تا از پیشگامان توسعه متاورس در بستر های مجازی داشته باشد. مارک زاکربرگ در این خصوص گفت:

کمپانی متا اولین توسعه دهنده متاورس در سطح جهانی است.

امید است که در ده سال آینده جامعه متاورس بزرگ تر شود. و با جمعیت میلیاردی اش بتواند تجارت های دیجیتال خود را در سطوح وسیع میزبانی کند.

منبع: euronews

مطالب بیشتر:


متاورس از موضوعات مورد توجه هنگ کنگ/هنک گنگ بر متاورس تمرکز میکند
اولین فروش NFT آدیداس تحت عنوان “ورود به دنیای متاورس”

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx