منتخب سردبیر

افزایش ظرفیت شبکه لایتنینگ/ظرفیت لایتنینگ مجددا افزایش یافت

لایتنینگ به رفع شکاف میان بیت کوین و طرفداران میپردازد

بر اساس گزارش دریافتی از نیوز بی تی سی خبری مبنی بر افزایش ظرفیت شبکه لایتنینگ به گوش میخورد. بیت کوین به عنوان اولین رمز ارزی که به فضای مالی معرفی شد. اما امروز باید با تعداد زیادی از رمز ارز ها رقابت کند. بر طبق داده های نموداری از عملکرد شبکه ها پیدا است. که پروتکل لایه دوم بیت کوین با سرعت بالایی در حال به روز رسانی و حل و رفع نواقص خود برای جلب نظر مخاطبان خود دارد.

بررسی ها نشان داده است. که در مدت زمان شش ماهه شبکه لایتنینگ رشد بسزایی داشته است. لایتنینگ 70 درصد رشد را در این مدت تجربه کرده است. به روزرسانی ها و حل مسئله در خصوص افزایش ظرفیت ها می‌تواند. جذب مخاطب بیشتر برای بیت کوین داشته باشد.

اولین ایده برای حل مسئله و افزایش ظرفیت لایتنینگ در سال 2015 به توسعه دهندگان ارائه و در سال 2018 نسخه بتای آن عملیاتی شد. با بررسی عملکرد آن مشاهده میشود. که در همین چند ماه گذشته بیت کوین به افزایش ظرفیت شبکه لایتنینگ دست یافته است.

شبکه لایتنینگ

لایتنینگ خود یک راهکار برای حل مشکل ظرفیت بلاک چین جهت تسریع در تراکنش های مالی بیت کوین است. در واقع این شبکه باعث سرعت بخشی به تایید و انجام تراکنش های بیت کوین میشود.  در مقاله معرفی شبکه لایتنینگ به طور کامل کارکرد لایتنینگ و روش حل مشکل بلاک چین توسط این شبکه توضیح و اطلاعات لازم در اختیارتان قرار داده شده است.

لایتنینگ با استفاده از مسیر های جدید کار نود ها را برای تایید ساده و با ایجاد زنجیره های پرداختی درون یک شبکه تایید شده و حذف اطلاعات غیر ضروری در کنار امنیت بالا به حل مشکل می‌پردازد.

افزایش ظرفیت شبکه لایتنینگ:

داده های ظرفیتی ارز دیجیتال بیت کوین در آغاز سال  2021 چیزی به اندازه 1040 بیت کوین بوده است. این عدد بر طبق تحقیقات آرکین ریسرچ حاکی از افزایش پیدا کردن شبکه در مدت زمان شش ماهه به هفتاد درصد ظرفیت قبلی خود است.  لازم است بدانید برای ایجاد ظرفیت شبکه از صفر به 1000 بیت کوین سه سال زمان صرف شده تا به این حجم از ظرفیت دست یابند. با این تفاسیر میتوان افزایش هفتاد درصدی ظرفیت را در سه ماه عملکردی فوق العاده برای بیت کوین دانست. و میتوان این گونه نتیجه گیری کرد که تعداد نود های فعال شبکه برای تایید تراکنش ها با روندی صعودی افزایش پیدا کرده است.

بر اساس تحقیقات ارائه شده توسط آرکین ریسرچ در شبکه لایتنینگ 22705 نود در شبکه عضو هستند. که 12079 آنان فعال و به تایید تراکنش ها می‌پردازند.

بیت کوین و مخاطبان پنهان آن:

بر اساس اظهارات مایکل لوین که خود سابقا به عنوان یکی از کارمندان google به فعالیت می‌پرداخته است. تصیح و رفع اشکالات لایتنینگ و افزایش مجدد ظرفیت این شبکه خود باعث افزایش چشمگیر مخاطبان بیت کوین خواهد شد. وی بر این باور است. که بیت کوین به عنوان ارز پیشتاز مخاطبان و طرفداران زیادی دارد. که عده زیادی از آنان به دلیل سرعت پایین تراکنش ها بیت کوین را رد می‌کنند.

با حل مشکل بلاک چین و سرعت دهی به تراکنش ها این شکاف ایجاد شده حل می‌شود. و باعث جذب بیشتر مخاطب خواهد شد. همین امر باعث می‌شود که بیت کوین مانند زمان کنونی با اختلاف یکه تاز بازار ارز جهانی باقی بماند. لایتنینگ همان ابزاری است که به تحقق این هدف کمک شایانی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx