اخباراخبار بلاک چین

اسکوئر با نام جدید “بلاک” با همکاری جک دورسی به فعالیت میپردازد

بعد از این که جک دورسی از مدیریت توییتر کناره گیری کرد. اسکوئر نام خود را به “بلاک” تغییر داد. اسکوئر از دیگر مجموعه هایی است که جک دورسی در آن فعال است. با تغییر نام این مجموعه احتمالا اهداف آن نیز تغییر پیدا خواهد کرد و تا حد بالایی بر روی توسعه و کاربرد های ان در فناوری معطوف میشود.

بر اساس گزارش کریپتو بریفینگ جک دورسی مدیریت عامل شرکت اسکوئر با اهداف توسعه بلاک چین نام این مجموعه را تغییر داد. و اکنون این مجموعه با نام جدید بلاک به طرح های خود در حوزه بلاک چین و توسعه آن میپردازد. این مجموعه هم اکنون شروع کار خود را با گام اول یعنی تغییر نام به سبب معرفی اهداف خود برداشته است.

و در ادامه مجموعه بلاک به دنبال توسعه پلتفرم مخصوص اسکوئر که یک دارایی دیجیتال است میپردازد. از دیگر برنامه های توسعه این مجموعه اجرای صرافی نانمترکز TBD در کنار ارائه سرویس پخش تیدال و توسعه برنامه های پرداختی میباشد.

تیم اسکوئر با نام گذاری بخش ارز دیجیتال خود به نام اسپایرل سعی بر متمایز کردن این بخش و تمایل دو چندان خود به سبب توسعه ان دارد.

بر اساس اظهارات تیم بلاک، اسپارل مفهومی است که بیت کوین را یک دارایی رو به رشد میخواند. رشد این دارایی متوقف نمیشود و تا جایی که بر همه چیز احاطه پیدا کند رشد خواهد کرد. چیزی شبیه به شکل هدنسی مارپیچی که با گذشت زمان دسترسی های آن به صورت فزاینده بیشتر میشود.

با تغییر نام اسکوئر به بلاک تکلیف فعالیت های سابق اسکوئر چه میشود؟

خدمات و سرویس های اسکوئر که من قبل از این در حال انجام بود با نام سابق اسکوئر پا برجا و با نماد سابق «SQ$» به فعالیت های خود را ادامه میدهند.

با بررسی عملکرد اینفلوئنسر های حوزه مالی کریپتوکارنسی چندی قبل خبر هایی مبنی بر تغییر نام فیس بوک به متا به گوش رسید. هم اکنون نیز جک دورسی با انصراف خود از مدیریت توییتر و تمایل شدیدی که از خود به فعالیت بر روی ارز دیجیتال بیت کوین نشان داد عملیاتی شبیه به مارک زاکربرگ را انجام داده است. در توییت اخیر جک دورسی نیز اشاراتی به فیس بوک بود.

تغییر نام مجموعه اسکوئر دقیقا پس از استعفا از سمت مدیریت توییتر از سمت جک دورسی انجام شد. وی در مصاحبات خود در خصوص علت ترک توییتر اشار ای به تمرکز بیشتر بر روی اسکوئر نداشته است. اما از گفت و گو های پیشین او علاقه وی به بیت کوین به وضوح مشخص بود. به طوری که استعفای او از توییتر نیز پیش بینی میشد.

در اایندا اسکوئر یک مجموعه خدمات پرداخت سنتی بود هم اکنون فعالیت خود را بر روی بیت کوین به طور گسترده تر متمرکز کرده است.

تاثیر بیت کوین بر درآمد اسکوئر

در گزارس هایی که از سمت اسکوئر در ماه نوامبر ارائه شد. درآمد این مجموعه از ارز دیجیتال بیت کوین به اندازه 11 درصد سود. و در مجموع از انجام خدمات مالی حاصل از پراخت های بیت کوین 29 درصد افزایش درآمد داشته است.

علاوه برآن اسکوئر یکی از غول های سرمایه گذار بر روی ارز دیجیتال بیت کوین است. و به اندازه 459 میلیون دلار دارایی بر این ارز سرمایه گذاری کرده است.

مطالب بیشتر


صرافی های داخل ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد را ندارند
بورس اوراق بهادار آمریکا تصمیمات جدیدی برای بازار ارز های دیجیتال گرفت
گس چیست و چه کاربردی در پلتفرم اتریوم دارد؟/
اختلال در استخراج ارز دیجیتال برای چینی ها
کارمزد لایه دوم اتریوم کمتر میشود/ ویتالیک بوترین توضیح میدهد
خریداران ارز های دیجیتال مراقب کلاه برداری ها باشند

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx