اخباراخبار ایران

صرافی های داخل ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد را ندارند

طبق اطلاعیه  از درگاه پرداخت شاپرک دریافت اینماد برای تمامی درگاه های پرداختی اجباری است. و به شرکت های پرداخت یار اعلام کرده است کسب و کار های جدید که اینماد ندارند خدمات درگاه پرداخت ارائه نشود.

این اطلاعیه در حالی منتشر شده است که هم اکنون تکلیف صرافی های ارائه دهنده خدمات مالی ارز های دیجیتال .بلاتکلیف اند. و کماکان اجازه دریافت اینماد را از نهاد های مرتبط ندارند.

فعالیت صرافی ها با مجوز موقتی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک به فعالیت های خود ادامه میدهند. طبق اطلاعیه منتشر شده. از شبکه پرداخت شاپرک از تاریخ سوم آذر ماه سال 1400 تمامی پذیرندگان درگاه های پرداختی میبایست نسبت به دریافت اینماد اقدام کنند. و از این تاریخ به بعد امکان پذیرش کاربران جدید که اینماد دریافت نکرده اند وجود ندارد.

طبق اطلاعیه پرداخت یار شاپرک

قابل توجه تمامی شرکت های پرداخت یار؛ از سوم آذر ماه سال 1400 دریافت نماد الکترونیکی توسط پذیرندگان الزامی است.

بدیهی است که پس از صدور این اطلاعیه هیچ گونه پذیرشی از سمت کاربران بدون اینماد صورت نگیرد.

پس از این ابلاغیه انجمن فینتک و کارشناسان فعال در این حوزه نسبت به این خواسته .معترض شده. و مخالفت خود را .اعلام داشته اند. به عقیده کارشناسان این بخش لزوم دریافت اینماد میتواند مانعی برای رشد کسب و کار های کوچک و خرد به حساب آید.

صرافی ها

در بخش فعالیت صرافی های .ارائه دهنده. خدمات مالی ارز دیجیتال تفاوت هایی در عملکرد کسب و کار های خرد .دیده میشود. هم اکنون صرافی های ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد را ندارند.

بر همین اساس مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای این دسته از مشاغل که از نظر قانونی فعالیت آن ها هنوز چارچوب بندی لازم را ندارد به طور موقت اطلاعیه ای را صادر کرده که در ان صرافی ها فعلا میتوانند بدون داشتن اینماد فعالیت خود را ادامه دهند. تا در ادامه پیرو مصوبه های جدید این گروه از مشاغل نیز تعیین تکلیف شوند.

طبق اطلاعیه این سازمان:
به جهت جلوگیری از بروز مشکل در بخش کسب و کار های فعال در حوزه مالی دارایی های دیجیتال که فعلا مقررات اصلی آن در دست تدوین است

به صورت موقتی. میتوانند. با ثبت نام و درج اطلاعات کاربری صرفا. احراز هویت شده. و بدون داشتن اینماد فعالیت های خود را انجام دهد.

تا در اسرع وقت قوانین فعالیت این دسته از دارایی ها از سمت بانک مرکزی تدوین و ابلاغیه های لازم منتشر شود.

در نهایت با توجه به متن اطلاعیه در خصوص فعالیت صرافی های ارز دیجیتال فعلا این دسته از مشاغل تنها گروهی هستند که به طور موقت بدون اینماد فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

بنا به اظهارات علی امیری هم بنیان گذار شرکت زرین اپال

هم اکنون به حالت موقتی خدمات لازم به شرکت های فاقد اینماد صورت میکیرد اما در ادامه انتظار تغییر عملکرد در پی تغییر قوانین وجود دارد.

مطاب بیشتر:


فروش سهام تسلا و ارتباط آن با تغییر نرخ بیت کوین
معرفی ارز دیجیتال استلار/بررسی پلتفرم و جزییات کارکرد آن
میم کوین و میم توکن چیست؟/شوخی ها جدی میشوند!
ماینر های کشف شده تا زمان تصویب لایحه جدید توقیف باقی میمانند.
آیا چین قانون ممنوعیت استخراج را اصلاح میکند؟/لغو ممنوعیت استخراج صحت دارد؟
فردی با جاسازی ریگ استخراج اتریوم در خودرو خود اتریوم استخراج میکند!

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx