اخباراخبار استخراجاخبار جهان

اختلال در استخراج ارز دیجیتال برای چینی ها

بر اساس گزارش کوین دسک ماینر های چینی برای انجام فعالیت استخراج خود دچار مشکل شده اند. و آن ها دراین فرایند با اختلال در استخراج . مواجه شده اند. این مشکلی است. که باعث قطع ارتباط چینی ها با سرور. شده است.

بسیاری از کارشناسان تحلیل گر بازار مالی کریپتوکارنسی این مشکل را از سمت مقامات چینی میدانند. وبر این باور اند که آنان در مسیر جلوگیری از پیشرفت کار و انجام فعالیت های استخراج این طرح را برنامه ریزی و اجرا کرده اند.

این مشکل تا کنون گریبان گیر بسیاری از استخر های استخراج مهم مانند بایننس پول، پولین،F2pool و بی تی سی بوده است. هم اکنون ماینر های چینی در اتصال به این استخر ها به سبب برقراری ارتباط دچار مشکل هستند.

با بررسی مشکل از سمت توسعه دهندگان و کارشناسان استخر های نقدینگی اطلاعاتی از سمت بایننس پول منتشر شد. کارشناسان این استخر مشکل قطع ارتباط را آلودگی سیستم نام دامنه (DNS) گزارش کرده اند.

در ادامه F2pool هم هنوز در برطرف کردن مشکل موفق نبوده و این مسئله در دست کاربران در حال بررسی و ارزیابی است.

آلودگی های در ان اسDNS و ارتباط آن با اختلال در استخراج

DNS دامنه مورد نیاز و آدرسی است که از ان طریق موتور جست و جوی گوگل کاربران را به موضوع مورد نظر آنها متصل میکند. دی ان اس ها نام دامنه ار به ip مورد نظر وصل میکنند.

وقتی دی ان اس. آلوده. میشود. در واقع حملات هکری. اتفاق افتاده است. به بیان دیگر یک مخرب با نفوذ به آی پی ها ترافیک ورودی را. به آدرسی دیگر که. جعلی است و اعتباری ندارد. و مقصد اصلی نیست هدایت میکند. از این طریق دسترسی کاربران به سرور قطع و آنان نمیتوانند صفحه اصی را پیدا کنند.

در ادامه

از سمت کاربران بی تی سی نیز گزارشاتی درون تلگرام .دریافت شده. که  مبنی بر قطع ارتباط سرور میباشد.  کارشناسان این استخر با بررسی مشکل خبر را تایید کرده و هم اکنون گزارشی از مشکلات دی ن اس منتشر نشده

  الخاندرو دِلاتوره از توسعه دهندگان استخر پولین در خصوص اختلال در استخراج  گفت:

مشکل برقراری ارتباط از سمت استخر های نقدینگی فعلا تنها گریبان گیر ماینر های چینی است.

وی با اشاره به مبارزات جدی کارپردازان چینی به توسعه دارایی های دیجیتال گفت که از این مشکل رد پای دولت چین به استخر های استخراج مشاهده میشود. هم اکنون نرخ هش ریت استخر استخراج بایننس پول در مدت 24 ساعت گذشته ۱۴ درصد، F2pool حدود ۸ درصد و ویا بی‌تی‌سی نزدیک ۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

باید به این موضوع توجه ویژه داشت که حجم بالایی از فعالیت استخراج دارایی های دیجیتال از سمت چینی ها و از همه مهم تر اکثر استخر های استخراج نرخ هش ریت آن ها توسط چین تامین میشود. هم اکنون که چین فعالیت دارایی های دیجیتال را در پلتفرم خود غیر قانونی اعلام کرده است بدیهی است که چنین اتفاقاتی در پلتفرم استخر های دارایی های دیجیتال رخ دهد.

هم اکنون چینی ها با انتشار مطالبی مرتبط با این موضوع سعی بر جلب توجه شهروندان خود به سمت مبارزات خود علیه توسعه دارایی های دیجیتال میکنند.

فعلا راه حل از سمت دو استخر نقدینگی بایننس پول، F2pool  استفاده از VPN و تغییر دی ان اس خود است. تا بدینوسیله اپراتور های چینی را دور بزنند.

مطالب بیشتر:


دایره المعارف ارزدیجیتال/ دانشنامه ارز دیجیتال فیبودکس
چرا حجم تراکنش های دوج کوین تا 90% افت کرده است؟
این بار بیت کوین تا 100000 دلار رشد خواهد کرد/روال رشد بیت کوین
زنجیره جانبی چیست و چه تاثیری در عملکرد بلاک چین دارد؟
فاست چیست و چه کاربردی در ارز های دیجیتال دارد؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx