منتخب سردبیر

علاوه بر پرداخت های سریع، سه کاربرد ارز دیجیتال

کاربرد ارز دیجیتال در دنیای امروز/ امسال بیت کوین نوساناتی را تجربه کرد که در طول زمان عملکرد خود بی سابقه بود. بیت کوین در سال جاری کمترین میزان ارزش خود را تجربه کرد.

با این که کریپتوکارنسی حوزه مالی جدیدی است. اما سرعت رشد و پیشرفت ارز های دیجیتال سریع بوده و در بخش های زیادی در حال ارتقا است. همه روزه تعداد زیادی از کاربران به این دارایی ها میپیوندند.

با این وجود هنوز عده زیادی از افراد و موسسات ارز های دیجیتال را به عنوان دارایی های حارزشمند قبول ندارند. و فعالیت خود را از طریق پول فیات به انجام میرسانند. در این بخش از سایت جامع فیبودکس به سه مورد از مزایای دارایی های دیجیتال اشاره خواهیم کرد.

وفاداری و ابعاد سرمایه گذاری در کاربرد ارز دیجیتال


آیا توسعه دارایی های دیجیتال باعث ایجاد وفاداری در میان کاربران به بازار میشود؟ اصل وفاداری در میان مردم نیازمند چارچوبی انگیزشی است. و از این طریق به جامعه القا میشود.

با مشاهد عملکرد مردم آمریکا در سال 2017 افت وفاداری به بازار به طرز چشم گیری اتفاق افتاد. در حالی که در چند سال گذشته تقریبا 30 درصد از بازار از اصول وفاداری کاربران برخوردار بود.

ارز های دیجیتال تا چه اندازه میتوانند وفاداری کاربران را به بازار برگردانند؟

کارشناسان حوزه مالی در پاسخ به این سوال به حالت خوشبینانه عنوان کردند. که ارز های دیجیتال جزو دسته ابزار هایی هستند که دقیقا به نیاز مشتری پاسخ میدهند. چرا که در بخش امنیت و تدارکات عملکردی فوق العاده دارند.

یکی از مجموعه هایی که توانست با درگیر کردن وفاداری مشتری توکن اختصاصی خود را توسعه دهد. یک کافی شاپ بود که در کشور سوییس فعالیت میکرد.

ایده پردازان این طرح با درج کد مشخصی بر روی ظرف نوشیدنی ها وفاداری کاربران را به خود اختصاص دارد. در ادامه توانست در حجم وسیع تر توکن خود را ارتقا دهد. تا هم اکنون آن را در صرافی ها توسعه و به امکان خرید و فروش آن در بستر های مالی دست پیدا کند.

خدمات بانکی از دیگر کاربرد ارز دیجیتال


هم اکنون بانک ها بسیاری از خدمات خود را به واسطه دارایی های دیجیتال انجام میدهند. توسعه و کارکرد این دارایی ها با روی کار آمدن ICO ها بیشتر شد. و همین امر باعث بالا رفتن حجم تقاضای کاربران برای انجام خدمات مالی دارایی های دیجیتال شد.

یکی از این تقاضا ها افزایش حجم درخواست برای توسعه دستگاه های نقد پول دیجیتال و یا ATM های کریپتوکارنسی است. در کشور کره جنوبی بالای 100 هزار تقاضا از سمت مردم به مقام های مسئول فرستاده شده تا هرچه زود تر نسبت به تهیه و تولید این ابزار اقدام کنند.

کارکردی جز خرج کردن


مدیر شرکت NASGO به نام اریک تیپتس که خود از جمه فعالان حوزه مالی کریپتوکارنسی است. و هم اکنون در بخش عرضه اولیه دارایی ها فعال است عنوان جدیدی را در اجلاس سازمان ملل متحد برای دارایی های دیجیتال عنوان کرد.

وی با تاکید بر ضرورت کاربرد این دسته از دارایی ها، مزایای آن ها را با عنوان کارکردی جز خرج کردن پر رنگ تر نشان داد. وی این ارز ها را در انجام کمک های خیریه و انسان دوستانه در سطح جهانی کارا دانست.

او در سخنان خود گفت:

فناوری بلاک چین امکان انجام خدمات خیریه را به حالت خودکار در اختیار کاربران قرار میدهد.

علاوه بر آن، این دارایی ها برای اشخاص با خلاقیت بیشتر میتواند انتقال پیام را ممکن سازد. یکی از حامیان این بخش جعفر جکسون Jaafar Jackson که خود شخصی فعال در عرصه موسیقی است و با مایکل جکسون نسبت فامیلی دارد توسعه توکن در بخش هنر و موسیقی را یک روش برای معرفی ارز های دیجیتال و قابلیت های ان میداند. تا از این روش عده بیشتری از کاربران با آن ها آشنا شوند. و حمایت مردم از این دارایی ها به سبب بالارفتن ارزش اآن ها بیشتر شود.

مطالب بیشتر:


جست و جوی توکن غیر مثلی، فعالیت این روز های کاربران گوگل
سناتور های آمریکایی به دنبال لغو مصوبه مالیات ارز های دیجیتال
ارز دیجیتال ملی به زودی در اختیار کاربران قرار میگیرد
ماینر ها از ماه مهر شروع به کار میکنند/تامین برق ماینر ها در ماه مهر
هند اندیشه ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال را در سر میپروراند

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx