اخباراخبار ایران

ارز دیجیتال ملی به زودی در اختیار کاربران قرار میگیرد

بر اساس گزارشات دریافتی از باشگاه خبرنگاران جوان رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در توضیح به خبرنگاران مواد کمیسیون اقتصادی مجلس شوری اسلامی را ارز دیجیتال ملی عنوان کرد.

وی با توضیح به این که برای تصمیم گیری اساسی، گزارشاتی دقیق از عملکرد ارز های دیجیتال و مقدار سرمایه گذاری های این حوزه مالی و جزییات آن به اعضای هیئت تصمیم گیری کمیسون اقتصادی ارائه دادیم.

این گروه موضوع ارز های دیجیتال را موضوعی قابل حل در قالب کمیته های مشترک عنوان کردند. و به دنبال پیگیری. و به نتیجه رساندن حوزه مالی دیجیتال در چارچوب کمیته های مشترک اند.

علی صالح آبادی در ادامه صحبت های خود با خبر نگاران تصریح کرد:

پرونده اصلاحات قانونی اصول کارکرد بانک مرکزی همچنان باز است. و مدت ها است که در دست پیگیری است. یکی از اصلی ترین مسائل این نشست. پیگیری قوانین بانک مرکزی در مدت زمان مشخص زیر نظر کمیسون اقتصادی مجلس بود.

وی در ادامه توضیحات خود به مسئه ارز های دیجیتال اشاره کرد و عنوان کرد:

از دیگر پرونده های مهم مالی فعالیت حوزه مالی رمز ارز ها است. که هم اکنون با تشکیل کارگروهی ویژه برای به اجرا در آوردن ارز دیجیتال ملی در دست بررسی است.

صالح آبادی با توجه ویژه به ارز دیجیتال و لزوم تشکیل ارز دیجیتال ملی خبر داد. در آینده ای نزدیک پلتفرم ارز دیجیتال ملی به بازار مالی معرفی خواهد شد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی و به اجرا درآوردن این طرح ملی است. و در ادامه عنوان کرد که نسبت به ضوایط و اعتبار این ارز خوش بین است.

مطالب بیشتر:


ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx