اخبار

کوین مارکت کپ هک شد!

اخباری در خصوص هک شدن کوین مارکت کپ به گوش میرسد. بنا به اطلاعات ثبت شده گویا 3 میلیون ایمیل که همگی با حساب کاربران این وب سایت ارتباط دارد توسط هکر ها در بازار سیاه به فروش رسیده این یعنی وب سایت کوین مارکت کپ مورد حمله هکر ها قرار گرفته است.و دزدان سایبری توانسته اند به آدرس ایمیل های مخاطبان این رسانه خبری دسترسی پیدا کنند.

طبق اطلاعات منتشر شده از گزارش کوین تلگراف، حمله سایبری به این سایت صحت دارد. که البته لازم به ذکر است که وب‌سایت هَو آی بین پانِد (Have I Been Pwned) اولین منبع منتشر کننده این خبر بوده است.

ابعاد این حمله زمانی لو رفت که ایمیل های کوین مارکت کپ در بازار سیاه هکر ها معامله و در نهایت به فروش رسید. بنا به بررسی های انجام شده توسط مجموعه فعال در زمینه هک ها و جرایم سایبری تعداد ۳,۱۱۷,۵۴۸ ایمبل سرقت شده پس از ارائه اطلاعات به دست آمده سایت خبری کوین مارکت کپ این اطلاعات و تطابق آدرس ایمیل کاربرن درون شبکه خود را تایید کد  با این حساب گزارش هک و حمله هکری به این سایت تایید شده است.

کوین مارکت گپ یک سایت خبری فعال و شناخته شده از ارز های دیجیتال است. که خود یکی از زیر مجموعه های صرافی مطرح بایننس است.

سخنگوی این پلتفرم در خصوص این خبر عنوان کرد:

خبر ها حاکی از لو رفتن تعداد زیادی از یوزر آی دی های کاربران شبکه کوین مارت کپ است.

این اطلاعات در وضعیت آنلاین از شبکه سرقت شده و با بررسی های انجام شده. متاسفانه با آدرس ایمیل های کاربران ما تطابق دارد.

در ادامه این اخبار کوین مارکت کپ با تایید خبر حمله هکری به شبکه خود خاطر نشان کرد که در این حمله هیچ کدام از رمز عبور های کاربران هک نشده و حتی یک مورد هم مورد تجاوز سایبری قرار نگرفته است. و هکر ها هیچ گونه دسترسی به این بخش پیدا نکرده اند.

سخنگوی کوین مارکت کپ در ادامه عنوان کرد:

از لحظه اطلاع از  خطر شبکه در حال تحقیق و جست و جو دقیق هستیم.

تا کنون هیچ گونه دسترسی به رمز عبور کاربران رویت نشده است. به محض مشاهده موردی مشکوک به زودی گزارشات لازم عنوان خواهد شد.

علت هک چه بود؟


پس از انتشار خبر هک این سایت و اظهارات مسئولان و سخنگو های این بستر هنوز اطلاعاتی از علت حمله منتشر نشده است.

پاسخ مسئولان در این خصوص

هنوز منشا نفوذ هکر ها را پیدا نکرده ایم. اما به احتمال قوی. کاربرانی در این دام قرار گرفته اند. که در سایر پلتفرم های خود. از یک یوزر آی دی استفاده کرده اند.

در هر حال اطلاعات در این خصوص فعلا دقیق نیست و شواهد و مدارک کافی برای عنوان آن وجود ندارد.

ماجرای کوین بیس و هک آن چه بود؟


در جریانات اخیر صرافی کوین بیس نیز مورد حمله سایبری قرار گرفت. در این حمله چیزی به اندازه 6 هزار حساب کاربری به خطر افتاد.

علت این حمله در پلتفرم با سوء استفاده از تایید هویت چند عاملی پلتفرم کوین بیس رخ داد. در این حمله مهاجمان با تشخیص باگ امنیتی در قسمت بازیابی کلمه عبور توانستند به پلتفرم حمله کنند.

کوین بیس در این خصوص این گونه توضیح داد:

در بخش تایید هویت  در حالت دو مرحله ای به اجرا در می آمد. برای آن دسته از کاربران که انتخاب پیامک را مناسب تر دیدند.

این حادثه اتفاق افتاد. هکر ها با تشخیص باگ این بخش در قسمت بازیابی پیامکی قادر به دریافت پیامک و در نهایت نفوذ به شبکه شدند.

پس از تایید این خبر و اظهارات مسئولان کوین بیس، از عنوان کل خسارات امتناع کرده اند. عده زیادی از کاربران این پلتفرم از این شبکه شکایت و موضوع را پیگیری کرده اند.

مطالب بیشتر:


NFT چیست؟ بررسی مفهوم توکن غیر مثلی در ارزهای دیجیتال
تعویض پذیری Fungibility به چه معنا است و چه کاربردی در معاملات دارد؟
پرایوسی کوین چیست؟ بررسی حفظ حریم خصوصی ارز های دیجیتال
مونرو چیست؟ و چگونه تراکنش ها را غیر قابل ردیابی انجام می‌دهد؟
پاداش بلاک چیست؟/بررسی و مقایسه الگوریتم های گوناگون
سیف پال والت/ معرفی کیف پول نرم افزاری سیف پال
همه چیز درمورد ارز دیجیتال زی کش/معرفی ارز دیجیتال زی کش

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx