اخبار

وزیر خزانه داری استیبل کوین ها را کنترل میکند/موضع گیری آمریکا نسبت به استیبل کوین

جنت یلن به بررسی استیبل کوین ها خواهد پرداخت

این گزارش از سمت کریپتوبریفینگ با این عنوان که وزیر خزانه داری کشور آمریکا قرار است به کنترل استیبل کوین ها بپردازد.

قرار است جنت یلن در یک ملاقات با کارگروه بازار های مالی آمریکا در هفته جاری استیبل کوین ها را مورد بررسی قرار دهد.

وزارت خزانه داری این طور عنوان کرده است. که جنت یلن وزیر خزانه داری وقت آمریکا که خود از منتقدان و مخالفان توسعه رمز ارز ها است. در تاریخ نوزدهم ژوئیه یعنی 28 تیر ماه با قانون گذاران و همچنین اعضای دفتر کنترول ارز و سازمان بیمه فدرال نشستی مبنی بر کنترل و بررسی استیبل کوین ها برگذار خواهند کرد. آنان در این گرد هم آیی قصد دارند تا مزایا و معایب را بررسی کنند. همچنین شناسایی خطرات ناشی از این استیبل کوین ها را شناسایی و در خصوص کاهش دادن آن تصمیم گیری کنند.

وی برای انجام این عملیان از نهاد های دولتی نیز کمک گرفت و این گونه عنوان کرد که ما برای اجرایی کردن طرح  ها به کمک نهاد ها نیاز داریم.

مباحث قابل ارائه در این نشست مشخص است. و بر پایه بیانه ای که مضمون نظارتی بر این پروژه را داشته و در سال 2020 به اتشار در آمده است.

جنت یلن

اوایل سال جاری میلادی یلن با عنوان شغلی وزیر خزانه داری منسوب شد.  در پی مصاحبات و بیانه های وی در خصوص ارز های دیجیتال موضع وی در این خصوص منفی و همواره مخالفت های وی در موقعیت های گوناگون رویت شده است. وی بر این باور است که با استفاده از اجلاس گوناگون امکان بررسی مزایا و معایت استیبل کوین ها را پیدا خواهیم کرد. همین امر باعث شناسایی و درک بیشتر کاربرد آن ها شده و به طبع به شناسایی خطرات و کاهش آن ها از سمت قانون گذاران منجر می‌شود.

بر اساس این اظهارات می‌توان این گونه برآورد کرد که جنت یلن در حال تغییر دید گاه خود نسبت به استیبل کوین ها است. پیش‌تر در رفتار این سیاست مدار موضعی مبنی بر مخالفت های وی دیده شده بود. اما با تحلیل نظرات جدید وی و برگذاری جلسات در این خصوص میتوان به تغییر موضع گیری او امیدوار بود. البته این نظریه صد در صد نیست. و شاید جنت یلن بر باور های گذشته خود اصرار و بر آنان پایبند باشد.

در ادامه وی مقامات را به همکاری در این خصوص و ارائه پیشنهادات جهت اتخاذ تصمیمات جدید فرا خواند. بر اساس تحقیقات ارائه شده. به احتمال قوی محوریت صحبت ها و تصمیم گیری های این گروه بر ارز دیجیتال ملی دلالت ندارد. بلکه بر مبنای استیبل کوین های ارائه شده توسط شرکت های خصوصی است.

ممنوعیت های اجرایی استیبل کوین ها

فعلا ممنوعیتی در خصوص استفاده نهاد ها در زمینه استیبل کوین ها رویت نشده است. بر اساس تحقیقات انجام شده. فعلا صرافی ها،شرکت پرداختی ویزا و حتی دفتر کل ارز آمریکا از این استیبل کوین ها بهره می‌برند. و از آنان پشتیبانی می‌کنند.

از ممنوعیت هایی که فعلا در خصوص استیبل کوین ها رویت شده است. به شبکه مقابله با جرایم مالی آمریکا برمی گردد. بر این اساس که هم تولید کنندگان و هم صادر کنندگان استیبل کوین ها بایستی فعالیت خود را با عنوان “کسب و کار خدمات پولی” ادامه بدهند. با بررسی دقیق تر می‌بینیم که این دستور نمیتواند بر سر راه مانع افکنی کند. و تا کنون نیز ایجاد نکرده است.

کسب و کار خدمات پولی مجموعه ای است. که شرکت هایی را در زیر مجموعه خود جای میدهد. که انتقال و تبدیل ارز را انجام میدهند. که برای فعالیت های آنان حد مشخصی تعیین شده است. یعنی اگر درخواست انتقال از مبلغ تعیین شده ای بیشتر باشد. بایستی در ابتدا گزارشات لازم را اعلام و سپس اقدامات کاری خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید:
استیبل کوین Stablecoin یا ارزدیجیتال با ثبات چیست؟چه تفاوتی با دیگر ارز ها دارد؟

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx