chainlinkارزهای برتر

ارز دیجیتال چین لینک | معرفی چین لینک Chainlink و کاربردهای آن

ارز دیجیتال چین لینک Chainlink

ارز دیجیتال LINK با هدف رفع مشکلات رمزارز ها ایجاد شدند. Chainlink نیز با هدف بهبود و ایجاد تغییرات در شبکه های بلاک چین ایجاد شد.

امروزه شبکه های بلاک چین مهمی فعالیت ها و قابلیت های زیادی را انجام می دهند. بلاک چین های معروف و مهمی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و… عملکردی مهم و اساسی در دنیای ارزهای دیجیتال ایفا می کنند. تا قبل از ایجاد ارز دیجیتال چین لینک Chainlink امکان ارتباط هر شبکه بلاک چین با دیگر بلاک چین ها و دنیای خارج از بلاک چین ها امکان پذیر نبود. با ورود همکاری بینابینی، کاربران و توسعه دهندگان این امکان را دارند به تمام ویژگی های بلاک چین های مختلف دسترسی داشته باشند و یکپارچگی هر کدام از این شبکه ها دست نخورده باقی بماند.

بیت کوین دنیا را با فناوری بلاک چین آشنا کرد، اتریوم با استفاده از کدهای باز قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را در بلاک چین ایجاد کرد، چین لینک نیز قرار است انقلاب بعدی در فناوری بلاک چین را ایجاد کند. قرار است Chainlink بین زنجیره های مختلف و دنیای بیرون بلاک چین ارتباط برقرار کند. در این مقاله به معرفی بلاک چین Chainlink و ارز دیجیتال لینک LINK می پردازیم.

Chainlink  چیست؟

ارز دیجیتال چین لینک Chainlink پروژه ای منحصر به فرد و خاص است. در حال حاضر این سرویس اوراکلی غیر متمرکز روی شبکه اتریوم قرار دارد. Chainlink امکان ایجاد توسعه را برای کسب و کارها و شرکت ها و سیستم های سنتی فراهم می کند. چین لینک خود را اینگونه معرفی می کند:

” شبکه Chainlink تمام اطلاعات و داده های ورودی و خروجی که معتبرند ولی قابل دستکاری نیستند را آماده استفاده برای تمام قرارداد های هوشمند بر روی هر بستر بلاک چینی فراهم می کنند”

عوامل دیگری نیز در منحصر به فرد شدن شبکه لینک چین نقش دارند. امکاناتی مانند امکان ارسال مستقیم از قراردادهای هوشمند به حساب های بانکی از جمله آنهاست.

همانگونه که می دانیم ویتالیک بوترین Vitalik Buterin قراردادهای هوشمند را در بلاک چین اتریوم توسعه داد. اما ایراد کار قراردادهای هوشمند این است که فقط می توانند اطلاعات موجود در بلاک چین ها مدیریت کنند و نمی توانند ارتباطی با دنیای بیرون داشته باشند. چین لینک با حل این مشکل توسعه پیدا کرد و با متصل کردن پایگاه های داده در فضای بیرونی از بلاک چین به داخل  Blockchain ها مشکل کمبود اوراکل را حل کرد.

کاربران قادرند با استفاده از چین لینک، اوراکل های Oracles موجود در بستر بلاک چین را با منظور بازیابی اطلاعات و داده ها از API خارج از بلاک چین را وارد فضای داخلی بلاک چین کنند.

تاریخچه ارز دیجیتال چین لینک

در سال 2017 بعد از انتشار اتریوم، سرگی نظرف Sergi Nazarov این توکن را ایجاد کرد و به بازار عرضه کرد. نظرف و استیو الیس Steve Ellis با توسعه دادن ارز دیجیتال چین لینک و ایجاد ارتباط بین بلاک چین و دنیای واقعی توانستند رشد بالایی در سال 2018 و 2019 داشته باشند.

کاربردهای ارز دیجیتال چین لینک Chainlink

همانگونه که گفتیم پروژه چین لینک به منظور اصلاح مشکلات دیگر بلاک چین ها ایجاد شد. chainlink امکان اتصال خدمات پرداختی بین پایگاه های داده و بلاک چین را فراهم کرده است. در ادامه به مرور برخی کاربردهای چین بلاک می پردازیم.

  • سیستم های پرداختی در چین لینک Chainlink:

یکی از مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های قرارداد هوشمند این است امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال فراهم می کند. نکته ای مهم در قراردادهای هوشمند این است که بتوانند در دنیای واقعی نیز قابل استفاده باشند. برای رسیدن به این منظور باید روش های پرداخت متنوعی را ارائه دهند. چین لینک ابن امکان را برای قرارداد های هوشمند فراهم می کند.

  • پرداخت های بانکی در چین لینک Chainlink:

یکی از مهم ترین قابلیت هایی که چین لینک فراهم می کند، این است که امکان اتصال سیستم های بانکی با قراردادهای هوشمند بلاک چین فراهم می کند. کاربران می توانند با استفاده از ارز دیجیتال چین لینک Chainlink اطلاعاتی مانند حساب های بانکی مشتریان را در قرارداد های هوشمند اعمال کنند و امکان پرداخت های بین المللی برای آنها ایجاد می شود.

  • ایجاد شبکه های پرداختی با ارز دیجیتال چین لینک Chainlink:

ارائه دهندگان کارت های اعتباری با استفاده از چین لینک می توانند به راحتی به قراردادهای هوشمند دسترسی پیدا کنند. بنابراین امکان پرداخت ها با کارت های هوشمند در بستر بلاک چین فراهم می شود.

  • امکان استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف در قراردادهای هوشمند:

ارزهای دیجیتال امروزه جای خود به خوبی در دنیا باز کرده اند. روز به روز شاهد این موضوع هستیم که استفاده از ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتر می شود.

اما در این میان مشکلاتی نیز وجود دارد. مثلا بیشتر ارزهای دیجیتال قادر نیستند به عنوان روش پرداخت از آنها در قراردادهای هوشمند استفاده شود.

ارز دیجیتال چین لینک قادر است بلاک چین هایی که قرارداد هوشمند روی آنها اجرا شده است را با دیگر بلاک چین ها ارتباط دهد و پرداخت ها به وسیله ارزهای دیجیتال امکان پذیر باشد. این موضوع باعث شده افرادی که قراردادهای هوشمند را توسعه می دهند بتوانند پرداخت های خود را با اکثر ارزهای دیجیتال انجام دهند.

  • صرافی غیر متمرکز در چین لینک Chinlink:

عملکرد بیشتر صرافی های غیر متمرکز به این گونه است که کاربران باید کیف های پولشان را به صرافی مورد نظر خود اتصال دهند.

چین لینک روشی جایگزین برای این کار ارائه داده است. می توان با استفاده از لینک چین و قراردادهای هوشمند، حساب های خارج از بلاک چین را به بلاک چین متصل کنند و پرداخت ها و معاملات خود را انجام دهند.

  • کیف پول چین لینک Chainlink:

ارز دیجیتال چین لینک یک توکن است و روی بلاک چین اتریوم قرار دارد. بنابراین تمام کیف پول هایی که برای اتریوم استفاده می شوند و با آن سازگار هستند را می توان برای erc20 نیز استفاده نمود. کیف پول های معروف MyEtherWallet  و Ledger Nano s از جمله آنها می باشد.

ارز دیجیتال لینک چین قصد دارد تا بلاک چین خود را راه اندازی کند. با انجام این کار وضعیت کیف پول های دیجیتالی این ارز نیز عوض خواهد شد.

  • استخراج ارز دیجیتال چین لینک:

همانگونه که گفتیم این ارز دیجیتال روی بلاک چین اتریوم قرار داردو از استاندارد ERC20 پیروی می کند. پس این ارز قابل استخراج نیست. تعداد کل توکن های لینک چین محدود است و تعداد کل آن 1میلیارد است. تاکنون 350 میلیون واحد آن عرضه شده است.

  • ارزش و قیمت ارز دیجیتال چین لینک:

این ارز نوسانات زیادی در قیمت خود داشته است. پایین ترین قیمت این ارز دیجیتال در زمان عرضه آن بوده است، یعنی سپتامبر سال 2017 که عدد 0.1 دلار بوده است. بالاترین قیمت این ارز در مارس 2021 با قیمت 31.92 ثبت شده است.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx