Banking as a Service (BaaS)

Banking as a Service (BaaS) چیست؟

Banking as a Service (BaaS) سطح بالاتری از گزینه‌های شفافیت مالی را با اجازه دادن به بانک‌ها برای باز کردن APIهای خود برای اشخاص ثالث به منظور توسعه خدمات جدید فراهم می‌کند.

پلتفرم‌های BaaS به‌عنوان یک جزء کلیدی در بانکداری باز ظاهر شده‌اند، که در آن شرکت‌ها گزینه‌های شفافیت مالی را برای دارندگان حساب از طریق باز کردن رابط‌های برنامه‌نویسی برنامه یا API برای اشخاص ثالث به منظور توسعه خدمات جدید ارائه می‌کنند.

این اساساً مدل سرتاسری است که در آن بانک‌های دیجیتال و همچنین سایر اشخاص ثالث اجازه دارند مستقیماً از طریق API با سیستم‌های بانک‌ها ارتباط برقرار کنند و می‌توانند پیشنهادات بانکی را در بالای زیرساخت‌های تنظیم‌شده ارائه‌دهندگان ایجاد کنند. حتی یک فرصت بانکی باز را باز کنید.

مدل Banking as a Service (BaaS) اساساً با یک fintech، بانک دیجیتال یا شکل دیگری از ارائه‌دهنده شخص ثالث شروع می‌شود که برای دسترسی به پلتفرم BaaS هزینه‌ای می‌پردازد. در اینجا، مؤسسه مالی APIهای خود را برای TPP باز می‌کند، جایی که به آنها اجازه دسترسی به سیستم‌ها و همچنین اطلاعاتی که برای ساخت محصولات جدید بانکی یا ارائه خدمات بانکداری برچسب سفید لازم است، داده می‌شود.

موسسات قدیمی همچنین می‌توانند پلتفرم‌های BaaS خود را راه‌اندازی کنند و این به نوبه خود جریان‌های درآمد جدیدی را برای آنها باز می‌کند.

استراتژی‌های کسب درآمد شامل دریافت هزینه ماهانه از مشتریان برای دسترسی به پلتفرم Banking as a Service (BaaS) یا دریافت هزینه برای هر سرویسی است که استفاده می‌شود.

این با بلاکچین به عنوان یک سرویس (BaaS) (blockchain-as-a-service )متفاوت است، که به زیرساخت ها و مدیریت مبتنی بر ابر شخص ثالث برای شرکت های سازنده و همچنین اجرای برنامه های بلاک چین از طریق اجرای عملیات پشتیبان برای یک برنامه یا پلت فرم مبتنی بر بلاکچین اشاره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا