اخباراخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین به 51000 دلار رسید!

با تصویب 1.9 تریلیون دلار محرک مجلس سنای ایالت متحده، قیمت بیت کوین به 51000 دلار رسید

قیمت بیت کوین پس از تصویب 1.9 تریلیون دلار محرک مجلس سنای ایالت متحده، به 51000 دلار رسید.

در 7 مارس پس از تصویب لایحه محرک پیش بینی شده 1.9 تریلیون دلاری که تقریباً دو برابر بزرگ‌تر از سرمایه بازار بیت کوین است، قیمت بیت کوین به بیش از 51000 دلار رسید.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا، گفت: «تصویب مجلس سنا نشان دهنده پیشرفتی بزرگ در ارائه لایحه محرک ضروری به آمریکایی‌هاست.» او در ادامه گفت:

نوشته های مشابه

«من امروز می‌توانم بگویم که ما قدم بزرگ دیگری جهت تحقق این تعهد برداشتیم. کمک در راه است؛ با وجود اینکه خیلی زیبا نیست اما ضروری است.»

چرا محرک قیمت بیت کوین صعودی است؟

زمانی که یک لایحه تصویب می‌شود، بلافاصله شرایط مالی در ایالات متحده را تسکین می‌دهد. سال گذشته نشان داده است که تأثیر چنین اقداماتی علاقه سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری‌های پر ریسکی مثل سهام و ارزهای دیجیتال افزایش می‌دهد.

در اوایل سال 2020، وقتی اولین لایحه محرک تصویب شد، با روندی صعوی در بازار سهام ایالت متحده و بازار ارزهای دیجیتال مواجه شد. پس از این صعود، سرمایه گذاران پیش بینی کردند در کوتاه مدت محرک دوم هم تاثیر مشابهی در قیمت بیت کوین داشته باشد.

پیتر برانت (Peter Brandt)، معامله گری قدیمی، گفت: «کاهش قدرت خرید دلار تازه شروع شده است.»

ترکیبی از کاهش ارزش دلار و بسته محرک جدید تمایل به خرید بیت کوین را در بازار افزایش داده است.

اگر بازار سهام ایالت متحده پس از یک هفته ریزش شروع به اصلاح کند، می‌تواند قیمت بیت کوین را اصلاح کند. چون ارزش سهام و ارزهای دیجیتال طی اصلاح اخیر به طور همزمان سقوط کرده است.

شرکت‌های چینی از استراتژی شرکت میکرو استراتژی پیروی می‌کنند؟

پس از بهبود فضای بیت کوین، اولین شرکت چینی به اسم Meitu رسماً 40 میلیون دلار بیت کوین و اتریوم خریداری کرده است. این شرکت گفت: «ما در 5 مارس 2021، در معاملات بازار آزاد 15000 واحد اتر و 379.1214267 واحد بیت کوین خریداری کردیم که در مجموع قیمت آن حدود 22.1 میلیون دلار و 17.9 میلیون دلار آمریکا است.»

Meitu گفت که ارزهای دیجیتال فضای کافی برای قدردانی دارد که می‌تواند ریسک نگهداری پول نقد در صندوق مدیریت را کاهش دهد. تحت تأثیر این شرکت، به احتمال زیاد شرکت‌های چینی بیش‌تری برای افزایش قیمت سهام خود بیت کوین خریداری می‌کنند. اما ممکن است دولت چین خرید بیت کوین را ممنوع اعلام کند.

اگر ترند جدیدی ایجاد شود که شرکت‌های دولتی در آسیا اقدام به خرید بیت کوین کنند، ممکن است منجر به هجوم سرمایه جدید به بازار مبادلات بیت کوین گردد.

گرچه بعید است بسیاری از شرکت‌های چینی به دلیل نامشخص بودن مقررات نظارتی، به طور رسمی خرید بیت کوین را اعلام کنند. در چند ماه آینده کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی می‌توانند شاهد روندی مشابه باشند.

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 6 مارس 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx